Covid’in mevcut tüm normların tamamen askıya alınmasını garanti eden bir kriz olduğunu düşünen insanlara her türlü sıfatın kullanıldığını görüyorum. Benim gördüğüm başlıca iki tanesi “faşist” ve “otoriter”. Bu çok uysal, çok zayıf bir sos. Onlara gerçekte oldukları gibi deyin: totaliterler, stalinistler.

Stalinistler, stalinistler, stalinistler – bu terimi olabildiğince sık ve yaygın olarak kullanın. Faşist ve otoriter gibi ortalığı kasıp kavurmayı bırakın ve bu insanları elinizden geldiğince şeytanlaştırın. Ayrıca, stalinizm olan çılgın korku hakkında bilgi edinin ve stalinizmin her yönünü onlara bağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Evet, Hitler ve nazizm tamamen çıldırmıştı ama entelektüel temelde Stalinizm on kat daha çılgındı; Marksizm, Hitler’in asla iddia etmediği bir şey olan her gerçeklik üzerinde tam bir ahlaki otorite talep eder.

Kavrulmuş toprak. Covid’in ortaya çıktığını düşünen herkes askıya almayı garanti eder. Mevcut tüm insan normlarının kişisel olarak yok edilmesi gerekiyor.

53 Comments

1. selamun aleyküm web siten inanki hayran bıraktı, face de paylaştım

2. Mrb bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım

3. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Selam herkese sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 209

4. Yozgat merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşım gerçekten çok güzel, sağolun 07-08-2021 12:53:24

5. Ağrı dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Selamlar bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, sağolun , ziya – 31

6. Muğla merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımın valla güzel, tebrikler 07-08-2021 12:55:53

7. Bursa dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Selam herkese sayfa harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 291

8. Iğdır dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Merhaba paylaşımın cidden dikkat çekici, sağolun , hatice – 341

9. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Slm web siteniz süper ötesi mükemmel, şukuladım , Hasan – 468

10. Çorum dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Mrb web siten valla çok güzel, saolun , ali – 164

11. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Merhabalar paylaşım vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım , ali – 60

12. Adana merkezden ben hatice. Selam sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler 07-08-2021 13:17:46

13. Karaman dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . selamun aleyküm sayfa valla dikkat çekici, sağolun , ali – 322

14. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Merhaba paylaşımın vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 314

15. elif yılmaz Reply

Edirne merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 07-08-2021 13:31:37

16. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inanki hayran bıraktı, saolun , ali – 328

17. Nevşehir dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Selam herkese sayfanız valla ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , Emine – 204

18. Karabük merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siteniz inanki hayran edici, şukuladım 07-08-2021 13:37:28

19. Merhaba bu web sitesi inanılmaz çok güzel, sağolun

20. elif yılmaz Reply

Kütahya merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim hayran edici, saolun 07-08-2021 13:39:27

21. Kastamonu dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Merhaba sayfan inan ki hayran bıraktı, şukuladım , ahmet – 231

22. Selam herkese sayfa süper ötesi mükemmel, saolun

23. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım , – 353

24. elif yılmaz Reply

Elazığ merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 07-08-2021 19:25:53

25. Bursa dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Selam herkese web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, sağolun , doruk – 122

26. Van merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 10-08-2021 17:21:32

27. Kastamonu dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Slm sayfa gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , ali – 360

28. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, saolun , ali – 420

29. Burdur merkezden ben banu. Selamın aleyküm siteniz inan ki güzel, twitter da paylaştım 11-08-2021 04:55:17

30. İzmir dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Merhaba web siten yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler , ahmet – 38

31. Selamın aleyküm web sitesi inanki çok güzel, saolun

32. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Selamlar web siten ciddiyim çok iyi, sağolun , elif yılmaz – 125

33. Kars dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten güzel, face de paylaştım , ahmet – 103

34. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Selam sayfan gerçekten mükemmel, şukuladım , Gürbüz – 19

35. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler

36. Tokat dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun , ali – 398

37. Ağrı dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . Selamlar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler , emin – 32

38. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz gerçekten güzel, linkedinde paylaştım , doruk – 93

39. Konya dan kimler var. Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler . merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha çok güzel, teşekkürler , gaye – 12

40. İstanbul merkezden ben emin. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle hayran edici, facebookta paylaştım 03-09-2021 22:24:44

41. Adıyaman merkezden ben emin. Selam paylaşım valla dikkat çekici, teraziye tıkladım 04-09-2021 05:37:24

42. Merhabalar sayfanız inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım

43. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 477

44. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz gerçekten hayran bıraktı, şukuladım , elif yılmaz – 490

45. selamun aleyküm paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım

46. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Slm sayfan inan ki dikkatimi çekti, teşekkürler , Emine – 192

47. Mrb web siten inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

48. Batman merkezden ben Emine. selamun aleyküm siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun 20-09-2021 19:45:34

49. Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 406

50. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Onlara ne olduklarını söylemenin zamanı geldi: Stalinistler ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 133

Write A Comment