Önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni bir dünya düzeni başlayacak.

The Fourth Turnning’i okuyordum ve kitaba göre tarih mevsimlerden geçiyor. Şu anda, kitaba göre (1997’de yazılmış) 2000’lerin ortalarında başlayacak, ancak gerçekte 11 Eylül’le başlayan “kış” ın içindeyiz. Çok güçlü güçler artık birbirleriyle karşı karşıya ve değişim kaçınılmaz. Yeni değerler eskilerinin yerini alacak ve bu iyi ya da kötü bir şey olabilir. Gördüğüm kadarıyla, ya özgürlüğün, milliyetçiliğin ve bağımsızlığın yeniden doğuşu olacak ya da yeni karanlık bir otoriterlik, küreselleşme ve uyum dönemi başlayacak. Önümüzdeki sezonun iyi geçtiğinden emin olmak için savaşmaya devam edin, tüm hayatımız buna güveniyor.

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni bir dünya düzeni başlayacak.” üzerine 16 yorum

1. Giresun merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 28-08-2020 18:00:21

2. Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım 05-09-2020 00:19:24

3. Ardahan merkezden ben ahmet. Slm paylaşımınız vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 17-09-2020 06:20:49

4. İzmir merkezden ben ziya. Merhaba sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun 02-10-2020 09:59:16

Yorum yapın