Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız?

Bu yüzden, yapamayacağım çok fazla kötü haber ve ne yapacağıma dair çok az yapıcı tartışma hakkında inliyorum.

Burada bir komplo teorisi arıyorsanız, örgütlenmeyi ve toplu eylemi şüpheli hale getirme ve onu komünist diktatörlüklerle ve her türlü katliamla ilişkilendirme komplosuna ve devrim pratiğine işaret edebiliriz. Köylülüğün harekete geçirebileceği her türlü gücü zayıflatacak daha büyük bir psikopatın parçası.

Her neyse, komplolar ve jeopolitik bilgi harikadır, ancak gerçek gücü üzerimizde tutanlardan gerçek gücü güreşecek ve onu bireylere ve topluluklara geri döndürecek gerçek, olası eylem yolları konusunda çok az şey sunar.

Bunun için aslında bir araya gelip gerçek hayatta karşılıklı ilişkiler kurmamız gerekiyor. Sanırım hepiniz Charles Eisenstein’ın konuyla ilgili düşüncelerinden hoşlanacaksınız (https://www.youtube.com/watch?v=-GoFzU3cRE4).

Belki de ortak bir bireysel özgürlük hedefine ve insan refahına ve mutluluk arayışına elverişli bir ortama doğru atabileceğimiz çok somut, eyleme geçirilebilir adımlar hakkında fikir üretmeye başlayabiliriz.

Birbirimize ekonomik olarak yardımcı olabilir miyiz? Ya Amazon yerine birbirimizden bok alırsak?

İşlemlerimizde para sisteminin dışına çıkabilir miyiz? Neden o çim biçme makinesini yan yana beş evimiz arasında paylaşmıyoruz? Onları toplaman karşılığında sana neden elma ağacımdan elmaların yarısını vermiyorum? Neden evde oturan anne, komşunun çocuklarına bir kurumda büyümek yerine onlarla ilgilenmiyor? Ve benzeri vb?

Yakın çevrelerini ve çoğu zaman rasyonel çıkarlarını paylaşan insanlar arasında daha doğal ekonomik işlemleri mümkün kılacak teknoloji platformları ve uygulamaları bulabilir miyiz?

Biraz daha paylaşmaya başlayabilir miyiz? Birbirimize biraz daha yardım edebilir miyiz?

İşyerindeki deneyimim, tüm patronlar tatile gittiğinde her zaman işlerin çok daha sorunsuz yürüdüğü olmuştur. Genel olarak insanlar için de aynı durumun geçerli olduğunu düşünüyorum.

Benim görüşüme göre, birbirimizin yönetici ve sınıf sahibi sınıflarından kolektif olarak bağımsız olmasına yardım etmemiz gerekiyor.

Gerçekten patronlara ihtiyacımız yok ve şimdi olduğu gibi, çoğumuz için hayatımızın neredeyse her alanında bir patronumuz var.

O pisliği kovmanın bazı yollarını bulalım.

“Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız?” üzerine 22 yorum

1. Bu konu : ” Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? ” çok güzel. Selamlar web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım , emin – 158

2. Aydın dan kimler var. Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? . merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz çok iyi, sağolun , doruk – 239

3. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımınız valla güzel, linkedinde paylaştım 21-12-2020 02:31:29

4. Bu konu : ” Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 429

5. İzmir merkezden ben banu. Selam web sitesi süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 21-12-2020 03:16:33

6. Kayseri dan kimler var. Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? . Merhaba web siteniz gerçekten iyi, sağolun , ali – 205

7. Sivas merkezden ben banu. Slm bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 27-12-2020 10:27:01

8. Bu konu : ” Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 435

9. Bu konu : ” Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? ” çok güzel. Merhabalar siten inan ki mükemmel, face de paylaştım , hatice – 260

10. Bu konu : ” Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? ” çok güzel. Selam herkese siteniz vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 336

11. Samsun dan kimler var. Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? . Mrb sayfa yeminle hoşuma gitti, saolun , ahmet – 350

12. Denizli dan kimler var. Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 60

13. Tekirdağ dan kimler var. Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? . Selam sayfa ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , gaye – 289

14. Niğde dan kimler var. Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? . Selamlar sayfa süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , memo – 132

15. Bursa merkezden ben memo. Slm web sitesi vallaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 18-02-2021 20:29:02

16. Bu konu : ” Organizasyon ve İşbirliği: Sahip Olduğumuz Küçük Gücü Aslında Nasıl Artırır ve Uygularız? ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi vallaha iyi, sağolun , hatice – 118

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link