Orta Doğu ve Kuzey Afrika, tarih öncesi bir uygarlık yüzünden mi kuraklaştı?

Bu, bitki örtüsünün su döngüsündeki rolüne dayanmaktadır, bilim adamları bitkilerin bulutların ve yağmurun oluşumunda önemli bir rol oynadığına inanmaktadır ve Biyotik Pompa gibi bazı tartışmalı teoriler bitki örtüsünün su döngüsündeki ana faktör olduğunu sakinleştirmektedir. ormanlar yağmur çeker. Her şeye rağmen, aşırı otlatma ve orman temizliğinin çölleşmeye neden olduğu konusunda hemfikir olunuyor.

Bu aynı zamanda Atlantis’in Cebelitarık’ın dışında bulunduğunun tanımlandığı gerçeğine de dayanmaktadır, ki bu günümüz Fas’ı olabilirdi, kadim insanların çoğu Berberilerin Atlantislilerin torunları olduğuna bile inanıyorlardı. Bazı insanlar buna inanıyor burası Atalntis’in yeri, güney Fas çölünde.

Aynı zamanda, sübvansiyon sonrası uygarlığın başta Irak ve Mısır olmak üzere MENA bölgesine baktığı gerçeğine de dayanmaktadır.

Aslında bildiğimiz en eski yerleşim Anadolu dağlarının eteğinde yer alır ve daha sonra medeniyet aşağı havzada patlamaya başlar ki bu, insanların çölleşmeyi hissetmesi ve yeşil ve yüksek dağlara su yükselmesi ve ardından yavaş yavaş yaylaya yeniden yerleşmesiyle açıklanabilir. işler sakinleşti.

Sahra’nın, sözde sel zamanında bazı insanlarla yeşil olduğu standart bilimsel bilgidir. kanıt sunmak bazı eski Mısır yapılarının bölgenin ıslak olduğu döneme ait olduğu.

Büyük bir uygarlığın doğal kaynakları o kadar fazla kullanması mümkün olabilirdi ki, tüm alan çöle dönüştü, bu belki dünya iklimini değiştirdi ve kutupların hızla erimesine, dolayısıyla sele neden oldu?

Teşekkürler.

… LiKhrejMnDarMo9ahba tarafından gönderildi
[comments]

“Orta Doğu ve Kuzey Afrika, tarih öncesi bir uygarlık yüzünden mi kuraklaştı?” üzerine 28 yorum

1. Kırşehir merkezden ben banu. Merhaba bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 20-08-2020 19:07:18

2. Kırklareli merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 29-08-2020 18:35:28

3. Ardahan merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siteniz yeminle çok iyi, teşekkürler 05-09-2020 04:01:38

4. Düzce merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşımın ciddiyim mükemmel, şukuladım 02-10-2020 10:03:42

5. Bu konu : ” Orta Doğu ve Kuzey Afrika, tarih öncesi bir uygarlık yüzünden mi kuraklaştı? ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz çok iyi, face de paylaştım , emin – 358

6. Balıkesir dan kimler var. Orta Doğu ve Kuzey Afrika, tarih öncesi bir uygarlık yüzünden mi kuraklaştı? . Selam sayfanız vallaha mükemmel, teşekkürler , – 103

7. İzmir dan kimler var. Orta Doğu ve Kuzey Afrika, tarih öncesi bir uygarlık yüzünden mi kuraklaştı? . Merhaba herkese sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 380

Yorum yapın