Hem yazılı hem de yayınlanan haberler, bu 8 sınıf seviyesindeki tatlı noktayı hedefliyor. Daha basit ve daha akıllı insanları tamamen yabancılaştırırsınız; daha karmaşık ve hedef kitlenizin çoğunluğu sizi anlayamıyor. (Unutmayın ki 8 sınıf seviyesi seyircinin% 50’si için zaten çok zor.)

Ppl, BBC Pidgin ile alay ediyor ve manşetlerin “Başkan Ona Dava Açmak İstemediğini Söyle” gibi, ancak insanların anladıklarına yönelmeleri normal. Dürüst olalım, herkesin okuryazar olması bile gerekmiyor … ama haber medyası herkesin iletmek istedikleri özü anlaması için yeterince okuryazar olmasını sağlamanın bir yolunu buldu. Amerika’da bu, hepsi sınırlı, formüle dayalı konuşma kalıplarına bağlı kalarak, tonda melodramatik abartmalar ve duygusal olarak yüklü sloganlarla birleştirilen çok basit anlatılar ve çok tahmin edilebilir çekim kalıpları kullanmak anlamına gelir.

Burada tartışmak istediğim “sınırlı formüle dayalı konuşma kalıpları”. (Yan not: Bu bc’nin farkına vardım, Asyalı araştırmacılar için bilimsel teknik incelemeler düzenledim.) Temel İngilizce ve Basitleştirilmiş Teknik İngilizce, 1925’te tasarlanmış “kontrollü İngilizce tabanlı dillerdir”. 850 kelimeden ve ilgili özel sözcüklerden oluşurlar. belirli alanlara. ESL profesyonellerinin bir iş ortamında iletişim kurmalarına yardımcı olmayı amaçladılar, ancak stil ve diksiyon Amerikan kurumsal konuşmasına, medyasına ve hatta eğitime sızdı.

Bu dil modelleri, kelimenin tam anlamıyla söylenebilecekleri sınırlamak için tasarlanmıştır. İlk özellik, çoğu fiilin ortadan kaldırılması ve bunların isimlerini değiştiren ver, diyelim, git, yap ve yap gibi bir avuç “operatör” ile değiştirilmesidir.

“Bulgularımı sundum” —> “Bulgularımın sunumunu yaptım” “Verileri analiz ettim” —> “Verilerin analizini yaptım”

İkinci yinelemeler size “doğru” geliyorsa – daha gösterişli, düzgün, profesyonel gibi – bunun belki de çevrenizdeki herkesin bir ESL sarariman gibi konuşması ve / veya okuma seçeneklerinizin sizi globokrat gazeteye talip olmaya şartlandırmasıdır.

Author

66 Comments

1. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha iyi, teşekkürler

2. Sakarya merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siten harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler 23-09-2020 10:54:35

3. Kırıkkale merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siteniz inanki iyi, saolun 23-09-2020 13:49:08

4. Balıkesir merkezden ben doruk. Selam herkese web siteniz inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-09-2020 14:08:47

5. Slm paylaşım valla dikkat çekici, face de paylaştım

6. Konya merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım 02-10-2020 09:13:26

7. Aksaray merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşımınız inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:18:43

8. Gürbüz Reply

Hatay merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha iyi, tebrikler 02-10-2020 22:01:15

9. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , mehmet – 434

10. Merhabalar paylaşımınız inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım

11. Kırıkkale dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Selamlar bu web sitesi vallaha güzel, teraziye tıkladım , Aylin – 351

12. Denizli merkezden ben hatice. selamun aleyküm web siten harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 20-10-2020 16:34:05

13. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Merhaba siten valla dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 125

14. Bartın dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Merhaba sayfanız gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , – 462

15. Antalya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 01-11-2020 16:02:54

16. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan valla çok iyi, sağolun , ziya – 124

17. Bolu dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Merhabalar web sitesi ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 64

18. Selam herkese sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler

19. Gürbüz Reply

Giresun merkezden ben Gürbüz. Slm web sitesi valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler 19-11-2020 06:29:42

20. Merhaba sayfan inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler

21. Erzincan merkezden ben doruk. Selam herkese web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun 24-11-2020 18:03:04

22. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, sağolun , ahmet – 26

23. Kocaeli dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Mrb sayfa cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , – 451

24. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ali – 468

25. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Aylin – 86

26. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 51

27. merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

28. Karaman dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . selam arkadaşlar sayfanız vallaha billaha güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 386

29. Konya merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşım inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım 19-12-2020 23:12:45

30. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Slm paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 38

31. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan yeminle güzel, saolun , emin – 126

32. İstanbul merkezden ben doruk. Selam sayfa cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler 11-01-2021 09:21:54

33. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok güzel, şukuladım , doruk – 41

34. Bayburt merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi inan ki çok iyi, saolun 14-01-2021 03:26:01

35. Hatay merkezden ben ali. Merhaba paylaşımınız yeminle güzel, teraziye tıkladım 16-01-2021 14:58:29

36. Merhaba herkese web siteniz vallaha hoşuma gitti, tebrikler

37. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım

38. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 451

39. Mrb web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

40. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, şukuladım , emin – 445

41. Bayburt dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Merhaba herkese sayfan süper ötesi mükemmel, şukuladım , Emine – 259

42. selamun aleyküm web siten valla dikkat çekici, teraziye tıkladım

43. Merhaba paylaşım gerçekten çok iyi, face de paylaştım

44. Düzce merkezden ben ahmet. Slm web siteniz cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 03-04-2021 01:40:38

45. Gürbüz Reply

Mrb web sitesi yeminle çok iyi, teraziye tıkladım

46. Sakarya merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi çok iyi, face de paylaştım 11-04-2021 17:14:20

47. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Selam paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 169

48. Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

49. Bingöl dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım , emin – 321

50. Tokat dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . selamun aleyküm web siten cidden mükemmel, tebrikler , Hasan – 202

51. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden dikkat çekici, tebrikler

52. Rize merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm web siteniz vallaha güzel, twitter da paylaştım 05-05-2021 07:39:22

53. Çankırı dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Merhaba herkese sayfa ciddiyim hayran bıraktı, saolun , memo – 256

54. Antalya merkezden ben ali. Selamın aleyküm siten inanki hayran edici, saolun 06-05-2021 14:32:49

55. Osmaniye merkezden ben Aylin. Mrb siteniz inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım 07-05-2021 03:15:17

56. Karabük dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . selamun aleyküm sayfa cidden mükemmel, saolun , – 422

57. Nevşehir dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Merhaba web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım , banu – 359

58. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. Selamlar sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ali – 284

59. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım

60. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım

61. Kırklareli dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Mrb paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım , doruk – 27

62. Van merkezden ben Aylin. Merhaba siten inanki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 22-06-2021 11:37:11

63. İzmir dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . selam arkadaşlar siten cidden dikkat çekici, saolun , Gürbüz – 298

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link