Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor.

Hem yazılı hem de yayınlanan haberler, bu 8 sınıf seviyesindeki tatlı noktayı hedefliyor. Daha basit ve daha akıllı insanları tamamen yabancılaştırırsınız; daha karmaşık ve hedef kitlenizin çoğunluğu sizi anlayamıyor. (Unutmayın ki 8 sınıf seviyesi seyircinin% 50’si için zaten çok zor.)

Ppl, BBC Pidgin ile alay ediyor ve manşetlerin “Başkan Ona Dava Açmak İstemediğini Söyle” gibi, ancak insanların anladıklarına yönelmeleri normal. Dürüst olalım, herkesin okuryazar olması bile gerekmiyor … ama haber medyası herkesin iletmek istedikleri özü anlaması için yeterince okuryazar olmasını sağlamanın bir yolunu buldu. Amerika’da bu, hepsi sınırlı, formüle dayalı konuşma kalıplarına bağlı kalarak, tonda melodramatik abartmalar ve duygusal olarak yüklü sloganlarla birleştirilen çok basit anlatılar ve çok tahmin edilebilir çekim kalıpları kullanmak anlamına gelir.

Burada tartışmak istediğim “sınırlı formüle dayalı konuşma kalıpları”. (Yan not: Bu bc’nin farkına vardım, Asyalı araştırmacılar için bilimsel teknik incelemeler düzenledim.) Temel İngilizce ve Basitleştirilmiş Teknik İngilizce, 1925’te tasarlanmış “kontrollü İngilizce tabanlı dillerdir”. 850 kelimeden ve ilgili özel sözcüklerden oluşurlar. belirli alanlara. ESL profesyonellerinin bir iş ortamında iletişim kurmalarına yardımcı olmayı amaçladılar, ancak stil ve diksiyon Amerikan kurumsal konuşmasına, medyasına ve hatta eğitime sızdı.

Bu dil modelleri, kelimenin tam anlamıyla söylenebilecekleri sınırlamak için tasarlanmıştır. İlk özellik, çoğu fiilin ortadan kaldırılması ve bunların isimlerini değiştiren ver, diyelim, git, yap ve yap gibi bir avuç “operatör” ile değiştirilmesidir.

“Bulgularımı sundum” —> “Bulgularımın sunumunu yaptım” “Verileri analiz ettim” —> “Verilerin analizini yaptım”

İkinci yinelemeler size “doğru” geliyorsa – daha gösterişli, düzgün, profesyonel gibi – bunun belki de çevrenizdeki herkesin bir ESL sarariman gibi konuşması ve / veya okuma seçeneklerinizin sizi globokrat gazeteye talip olmaya şartlandırmasıdır.

“Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor.” üzerine 11 yorum

1. Sakarya merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siten harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler 23-09-2020 10:54:35

2. Balıkesir merkezden ben doruk. Selam herkese web siteniz inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-09-2020 14:08:47

3. Konya merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım 02-10-2020 09:13:26

4. Aksaray merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşımınız inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:18:43

5. Hatay merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha iyi, tebrikler 02-10-2020 22:01:15

6. Bu konu : ” Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , mehmet – 434

7. Kırıkkale dan kimler var. Ortalama bir Amerikalı, 8. sınıf seviyesinin biraz altında okuyor. Amerikalıların yalnızca% 13’ü şunların hepsini yapabilir: iki görüş makalesini karşılaştırın, basit bir grafik okuyun ve iki maddenin fiyatlarını karşılaştırın. Medya bunu Temel İngilizce kullanarak aşıyor. . Selamlar bu web sitesi vallaha güzel, teraziye tıkladım , Aylin – 351

Yorum yapın