Oswald Spengler, diğer 20. yüzyıl filozoflarına kıyasla nispeten bilinmemektedir, ancak haklıydı ve dünyanın mevcut durumu bunun kanıtıdır.

Tarih boyunca her kültür ve medeniyetin mevsimlere benzer aşamalardan geçtiğini gözlemledi.

1900’lerin başlarında, Batı Medeniyetinin (birçok tarihçinin iddia etmek istediği gibi yalnızca Yunan ve Roma antik döneminin bir uzantısı değildir) Kış evresine girdiğini, yani medeniyetin genellikle şiddetli bir şekilde sona erdiğini ve karanlık bir çağın ardından geldiğini varsaydı. takip edilecek yeni bir kültürün ve medeniyetin doğuşu.

Bu nasıl bir komplocu? Prensip değil. Medeniyetlerin doğması, büyümesi, yaşlanması ve ölmesi kendi kendine organize olmuş, ortaya çıkan bir olgudur. Evren ve yaşamın kendisi gibi, insan uygarlıkları da karmaşık bir hücresel otomat gibidir.

İşte komplo. Herhangi bir rastgele youtube videosuna yorum olarak “oswald spengler haklıydı” yazın. 30 ila 45 saniye bekleyin ve yenileyin. Yorumunuz otomatik olarak silinecek.

Neden? Oswald Spengler neden yasaklanmış bir sözdü? Teorileri hakkında youtube’da birkaç video bulabilirsin, ancak çok fazla değil. İşte teorisini özetleyen bir tane, ancak anlatıcı ortaya çıkan yeni bir İslam kültürü hakkında teğet geçiyor. Kendi kendine organize olan ortaya çıkan süreçleri inceleyen biri olarak, onun sonucuna katılmıyorum. Çin, yapay zeka ve nükleer bombaları hesaba katmıyor.

https://youtu.be/i9pjlgMbLIY

Her neyse, bastırmak için ne ilginç bir konu. Eğer bir teknoloji lideri olsaydınız, muhtemelen insanların medeniyetlerinin ölmekte olduğunu anlamalarını istemezsiniz ve bu konuda kimsenin yapabileceği lanet bir şey yoktur.

Medeniyetlerin ölümüne gelince, Roma düştüğünde, internete, küresel bir ekonomiye, nükleer silahlara veya ölmekte olan bir ulus için var olan yıkıcı kapasiteye uzaktan yakın herhangi bir şeye sahip değillerdi.

İnsanlık tarihinde, tek bir ülkenin ölümünün (tüm uygarlığın çok daha azı), savaşın 2.Dünya Savaşı’na kıyasla daha ılımlı görünmesine neden olabileceği tamamen benzersiz bir noktaya ulaştık.

Herkesi tamamen çaresiz kılmak ve ebedi bir statükoyu sürdürmeye çalışmak daha iyidir. Neredeyse bitmiş olan doğal döngünün aslında meyve vermesine ve yeniden başlamasına izin veremem.

Author

26 Comments

1. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. Slm web sitesi harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 156

2. Gürbüz Reply

Merhaba bu web sitesi gerçekten hayran edici, face de paylaştım

3. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inanılmaz güzel, saolun , hatice – 227

4. Ağrı merkezden ben . Merhabalar sayfanız süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım 23-01-2021 11:46:23

5. Gürbüz Reply

Bingöl dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Mrb siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 341

6. Muğla merkezden ben ali. Slm sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler 23-01-2021 21:33:31

7. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan vallaha hayran bıraktı, şukuladım , mehmet – 348

8. Sakarya dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Selamın aleyküm web sitesi inan ki çok güzel, sağolun , ziya – 91

9. Selamın aleyküm siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım

10. Kırıkkale merkezden ben Hasan. Selamlar paylaşım yeminle çok iyi, saolun 27-01-2021 12:53:46

11. Çanakkale dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Selam herkese sayfanız inanki çok iyi, linkedinde paylaştım , Emine – 436

12. Edirne merkezden ben gaye. Merhaba siteniz yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım 29-01-2021 12:42:42

13. Karabük dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Slm siten harbiden çok iyi, saolun , gaye – 83

14. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inanki hayran bıraktı, teşekkürler , elif yılmaz – 277

15. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan yeminle dikkatimi çekti, saolun , hatice – 417

16. Merhaba web siteniz süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım

17. Gürbüz Reply

Adana dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Selamlar web sitesi ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 412

18. Isparta dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Merhabalar web sitesi cidden dikkatimi çekti, saolun , Aylin – 78

19. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. Slm web sitesi gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ahmet – 254

20. Osmaniye merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşım gerçekten çok güzel, sağolun 14-03-2021 02:23:50

21. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun , hatice – 399

22. Kahramanmaraş merkezden ben ali. Slm sayfan inanılmaz dikkat çekici, sağolun 30-03-2021 06:48:36

23. Van dan kimler var. Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) . Selamlar paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , banu – 282

24. Bu konu : ” Oswald Spengler haklıydı (ve bu sansürlenmiş bilgi btw) ” çok güzel. Selamlar siten vallaha mükemmel, sağolun , ali – 111

25. Gümüşhane merkezden ben Hasan. Selam herkese paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım 15-04-2021 23:50:42

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link