Özetle günümüz toplumu.

İnsanlar covid, karantina, fatura kapıları, aşılar, DSÖ, maskeler vb. İle ilgili fikirlerini dile getirirken,% 95’i resmi anlatının söylediği şeyi tekrarlıyor. Görüşleri araştırmalarına değil, başkalarının bu konular hakkında söylediklerine dayanıyor. Kendileri herhangi bir araştırma yapmıyorlar ve bunun yerine ana akım medyanın kendileri için her şeyi düşünmesine izin veriyorlar. Tartışmalı bir konu ortaya çıktığında ve ne düşüneceklerini bilmediklerinde, doğrudan bu dolandırıcılık doğrulayıcılarına giderler. Snopes onlara neyin doğru neyin olmadığını söylemek. Daha sonra mutlak gerçeğe ulaştıklarına ikna olurlar.

O kadar küçük bir balonun içinde yaşıyorlar ki, bir şeyi başka bir perspektiften görmelerini sağlamaya çalıştığınızda, alay konusu oluyorsunuz çünkü, şeylerin resmi anlatısını sorgulamaya nasıl cüret edersiniz? Kutunun dışında düşünmeye nasıl cüret edersin? Günümüz toplumunda “normal” olarak görülmek için koyun olmak zorundasınız.

“Özetle günümüz toplumu.” üzerine 17 yorum

1. Giresun merkezden ben gaye. Selam herkese web sitesi gerçekten mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2020 18:52:44

2. Mersin merkezden ben gaye. Merhaba web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler 06-09-2020 22:12:35

3. Iğdır merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşım inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-09-2020 15:36:53

4. Çanakkale merkezden ben Emine. selamun aleyküm siteniz inanılmaz çok iyi, teşekkürler 02-10-2020 11:22:02

5. Kilis merkezden ben ahmet. Merhaba siten gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım 23-10-2020 05:01:01

Yorum yapın