Kategoriler
Genel

Panama Kağıtları

tarafından Joe Brewer
04 Nisan 2016

Joe Brewer, kurucu ortak ve araştırma direktörü Culture2 Inc., sosyal fayda için bir kültür tasarım laboratuvarı. O eski bir adam Rockridge Enstitüsüprogresif hareket için politik söylemi analiz etmek üzere George Lakoff tarafından kurulan bir düşünce kuruluşu.

Hafta sonu boyunca, Panama kağıtları büyük bir insan ağının tam olarak kimin, nasıl ve ne zaman çalındığını ve biriktirdiğini gösterir.

Aklımız Kolayca grok gerçekleri Vladimir Putin denizaşırı hesaplar veya İzlanda Başbakanı aracılığıyla bir milyar doları zimmetine geçirerek kamu sandıklarından nakit çaldı.

Daha kolay başarısız olduğumuz yerde, bu kişilerin hepsinin suç ortakları ile işbirliği içinde kullandığı varlıkların çıkarılması sistemini oluşturan kabuk şirketleri, muhasebe araçları, ticaret rejimleri, vergi cennetleri ve mevzuat değişiklikleri görselleştiriliyor.

Medya, Panama kağıtları gibi birkaç kötü elma yasal finansal araçları kullanarak, zihinsel gözümüzü topa tutan bir alternatif sunmak istiyorum.

Asıl önemli olan varlık çıkarımı mimarisi sistematik olarak oluşturulmuş içinde her dünya çapında ülke.

Bize şunu hatırlatmak için iki nedenden ötürü 'mimari' kelimesini kasten kullanıyorum:

bu sömürücü sistemi kasıtlı olarak yaratan mimarlar vardı (doğal olarak veya kazayla ortaya çıkmadı)

bu sistemin amacı, küçük bir elitin ellerinde mümkün olduğunca fazla servet biriktirmekti

"Asıl önemli olan varlık çıkarımı mimarisi dünyanın her ülkesinde sistematik olarak inşa edilen … Bu sistemin amacı, küçük bir elitin ellerine mümkün olduğunca fazla servet biriktirmekti. "

İşte meslektaşlarım Kurallar çağırıyor Yoksulluk Yaratma Hikayesi ekonomik büyüme adıyla anılan kalkınma gündemi hakkında yazdığımızda.

Kendinize "Ekonomiyi büyüttüğümüzde gerçekten ne büyüyor?" (videonun altında) ve üç yıl önce 3 milyarla aynı toplam servete sahip 300 kişinin nasıl olduğunu düşünün:

VİDEO

Bugün daha da kötü –62 kişi 3.700.000.000 ile aynı servete sahip.

Bunun kazara olduğunu düşünmek için aptalız.

Belirli Batılı ülkelere, o zamandan bu yana küresel kurumları işlemek için kullanılan büyük miktarda zenginlik veren uzun bir sömürgecilik ve kölelik tarihi vardı. Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası bu tarihsel eğilimi güçlü tutacak şekilde.

20 ortalarındainci Yüzyılda, ABD şirketlerinin demokratik liderlerin despotik diktatörlerle yerinden edilmesinden yararlandığı muz cumhuriyetleriydi. Latin Amerika boyunca (bir finansör ağı ve devlet yardımı yardımıyla).

Bunu izleyen on yıllar boyunca, “serbest ticaret” bölgelerinin ve fakir ülkelerden zengin ülkelerdeki aşırı zenginlerin ceplerine tek yönlü bir geçişi garanti eden “yapısal düzenleme” programlarının yükselişini gördü (aynı zamanda kurulan sömürge dönemini göz ardı ederken) bu ekonomik avantaj ilk etapta).

Bu yakın tarihi unutmayalım – ya da daha doğrusu, birçoğumuz bunu kurumsal olarak etkilenen devlet okulu programlarımızda hiç öğrenmedik – desen şimdi devam ediyor Trans-Pasifik Ortaklığı ve yeni basmış Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri nın-nin Birleşmiş Milletler zenginlik çıkarmanın bu muazzam mimarisinin varlığını kabul etmeyen

Geçmişi bilmememiz, mevcut ekonomik paradigmada "ilerlemenin", tüm küresel ekonomimizi devirmekle tehdit eden kanserli bir parazitin beden politikasına yayılmasından başka bir şey olmadığını görmemizdir.

Eşitsizlik, ortaya çıkıyor, sosyal adaletten çok daha fazlası.

Şiddetli bir isyanın, militan aşırılıkçılığın yükselişinin, korku bozucu bir diktatörün ortaya çıkmasının veya iç savaşın ne kadar muhtemel olduğunu bize söyleyen sosyal sağlık ve refah ölçüsüdür.

Yani okurken Panama kağıtları, Sadece yolsuzluk hakkında sistematik olarak düşünmenizi hatırlatmak istiyorum.

Çünkü sistematik olarak sökme çalışmalarına nasıl başlayabileceğimizi görmenin tek yolu budur. Birkaç kötü elmadan kurtulmak sadece Açgözlülük İncili bu bireylerin şirket tüzükleri, ticaret anlaşmaları, muhasebe sistemleri vb.

Neyse ki, bu karmaşa için bir çözüm var – ve araştırmadan çıkıyor evrimsel oyun teorisi.

Yolsuz bireyler cezalandırılmadan kötü davranışlarından kurtulduklarında, bu diğer açgözlü insanları bu yeni sosyal normla (ve hileli sistemde rekabet etme ihtiyacı hisseden işbirliğini tercih edebilecek olanlar için) devam etmeye teşvik eder.

Pek çok insanın iyi vatandaş olmaktan "kaçtığı" ve yolsuzluğun sistemik hale geldiği kaçak bir kalıp ortaya çıkar.

Bu durumla başa çıkmanın yolu, sadece 'dengeleyici sistem' olarak ceza eklemek ve kusurlar yakında toplum tarafından uygulanmakta olan sosyal yanlısı işbirliği normları bağlamında durdurulacak.

İnsanlık durumunun bir gerçekçiliği, bir başkası tarafından aldatıldığımızı hissettiğimizde çabucak öfkemizdir. Bu sosyal ahlak oldukça doğaldır ve evrimsel geçmişimizde uzun bir tarihe sahiptir.

Şimdi bu ahlaki pusulayı, gelecekteki değişiklikler – servet çıkarma ve istifleme için ekonomik ve politik sistemlerimizi yapılandıran kurallarda yapılan değişiklikler – bize rehberlik edelim – böylece toplumlarımız daha sağlıklı, daha işlevsel, daha az yolsuzluk ve daha iyi hale gelsin ev dediğimiz bu yoğun nüfuslu gezegende birlikte yaşayan hepimize hizmet edebiliyoruz.

İleride, diğer insanlar …

Panama Kağıtları

– Tarihin En Büyük Sızıntısı Küresel Yolsuzluğu Ortaya Koyuyor –
tarafından Swati Khandelwal
03 Nisan 2016

Panama hukuk bürosundan gizli belgeler Mossack Fonseca Pazar günü bilinen adıyla halka duyuruldu Dünyanın En Büyük Veri Kaçaklarından Biri hiç Panama Kağıtları.

2.6 Terabayt Veri dahil 11.5 Milyondan Fazla Sızan Dosya

2013 yılında NSA kablolarından bile daha büyük olan Panama Kağıtları 2.6 Terabayt özel verilerdünyanın dört bir yanındaki en zengin ve en güçlü üyelerin çoğu tarafından vergi, biriktirme parası ve eteğin ekonomik yaptırımlarından kaçınmak için sıkça kullanılan muazzam bir deniz kabuğu şirketleri ağı ortaya çıkarmak.

Alman gazetesi ile paylaşılıyor 'Suddeutsche Zeitung' anonim bir kaynak tarafından, sızan belgeler daha sonra Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu (ICIJ) – 100 Haberler Medya kuruluşundan 370 Muhabir, bir yıl boyunca büyük sızıntıya baktı.

Bir yıl süren bir soruşturmadan sonra ICIJ ve raporlama ortakları, Pazar günü şu konulara dayanarak bir dizi sızıntı yayınlamaya başladı: Panama kağıtları, daha fazlasını içerir 11,5 Milyon dosya e-postalar, faturalar ve banka kayıtları ve sonuçları dahil 72 şimdiki ve eski devlet başkanları.

Dünyanın En Büyük Liderleri ve Zengin Kişilikleri Sergileniyor

Resim yayınla

Kaynak

Göre ICIJsızdırılan dokümanlar 1977 ile Aralık 2015 arasında değişmekte olup, 214 politikayı kapsayan ve yaklaşık 140 politikacıya bağlantı sağlayan,

Arjantin Cumhurbaşkanı
Suudi Arabistan Kralı
İzlanda Başbakanı

Panama kağıtları ortaya çıktı 12 mevcut ve eski dünya lideridenizaşırı vergi cennetleri kullanan hükümdarlar, cumhurbaşkanları ve başbakanlar da dahil olmak üzere, Rusya Devlet Başkanı'na yol açan 2 Milyar Dolarlık kağıt izi dahil Vladimir Putin.

Putin'in kendisi sızıntıya doğrudan dahil olmasa da, bir dizi aile üyesi ve yakın arkadaşı katılıyor ve Panama Kağıtları büyük sızıntısında listeleniyor.

Kaçak bunu ortaya çıkardı Sergey RolduginPutin'in en eski arkadaşlarından biri, 100 Milyon Doların üzerinde değerinde 3 açık deniz şirketine sahip:

Uluslararası Medya Yurtdışı
Sonnette Yurtdışı
Raytar Limited

Panama kağıtları Meksika uyuşturucu lordları ve bir dizi terör örgütü de dahil olmak üzere ABD tarafından kara listeye alınan en az 33 kişi ve işletme hakkında ayrıntılar da içermektedir.

ICIJ, Panama'nın Papers gazetesine sızıntıya genel bakış Pazar günü.

Listede 500'den fazla Kızılderili

Bunun yanı sıra, 500'den fazla Kızılderili Mossack FonsecaPanama Belgelerine dayanan deniz şirketleri, vakıflar ve vakıfların listesi.

Listede film yıldızları da dahil olmak üzere büyük kişiliklerin isimleri var,

Amitabh bachchan
Aishwarya Rai Bachchan
DLF sahibi K.P. Singh, ailesinin 9 üyesi ile birlikte

Alman gazetesine göre, Mossack Fonseca dünyanın dördüncü en büyük denizaşırı hukuk firması hükümet yetkilileri, yakınları ve yakın arkadaşları ile birlikte "suçlular ve çeşitli Mafya gruplarının üyeleri" de dahil olmak üzere müvekkillerinden bazılarının ne kadar gölgeli olursa olsun, müşterilerinin mali işlerini gizli tutmasını sağlar.

Panama kağıtları sızıntı ayrıca, bazı küresel bankaların,

HSBC
UBS
Alman bankası
Credit Suisse,

… ve diğerleri denizaşırı hesaplar oluşturmak için Mossack Fonseca ile birlikte çalıştı.

ICIJ raporuna yanıt olarak, Mossack Fonseca firmanın kayıtlı bir temsilci olarak sadece müşterilerinin şirketleri dahil etmesine yardımcı olduğunu ve her durumda karşıladığı ve çoğu zaman ilgili tüm yerel kuralları tam olarak titizlikle yürüttüğünü, bağlı olduğu yönetmelik ve standartlar.

“Panama Kağıtları” için 131 yanıt

Kırklareli merkezden ben gaye. Selamlar siteniz inanılmaz dikkat çekici, şukuladım 16-01-2020 00:09:16

Afyon merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımın gerçekten çok iyi, saolun 16-01-2020 08:41:05

Düzce merkezden ben Aylin. Selam herkese siteniz inanki hayran bıraktı, sağolun 16-01-2020 09:30:59

Osmaniye merkezden ben Emine. Selam herkese sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 16-01-2020 09:36:00

Karaman merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, teşekkürler 18-01-2020 14:16:41

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz iyi, tebrikler 19-01-2020 21:54:06

Sinop merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden iyi, face de paylaştım 20-01-2020 06:59:56

Gaziantep merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 20-01-2020 06:59:59

Manisa merkezden ben banu. selamun aleyküm web siten gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım 20-01-2020 07:00:12

merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

Kars merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha güzel, face de paylaştım 20-01-2020 12:02:23

Isparta merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfa ciddiyim güzel, teraziye tıkladım 20-01-2020 12:02:31

Mardin merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siten vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 20-01-2020 12:02:37

Çorum merkezden ben ali. Selam sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 20-01-2020 12:02:42

Ağrı merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siten inan ki hayran edici, teraziye tıkladım 20-01-2020 20:47:08

Hakkari merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımınız cidden hayran edici, sağolun 20-01-2020 20:47:12

Tunceli merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfan yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım 20-01-2020 20:47:19

Denizli merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2020 20:47:22

Batman merkezden ben ali. Mrb paylaşım gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler 21-01-2020 05:49:22

Adıyaman merkezden ben ahmet. Slm sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım 21-01-2020 05:49:24

Bilecik merkezden ben mehmet. Merhabalar siteniz inanki mükemmel, şukuladım 21-01-2020 05:49:28

Batman merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz hayran edici, tebrikler 21-01-2020 05:49:32

Samsun merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden dikkat çekici, teraziye tıkladım 27-01-2020 07:53:50

Aksaray merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 03-02-2020 20:23:39

Bilecik merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 07-02-2020 21:50:55

Amasya merkezden ben ahmet. Selamlar web sitesi yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 12-02-2020 17:54:07

Çankırı merkezden ben Aylin. Selam herkese web siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 14-02-2020 00:06:22

Muş merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siten harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 14-02-2020 20:21:39

Bartın merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siten yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım 21-02-2020 04:37:45

Yozgat merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımın inan ki iyi, teşekkürler 02-03-2020 00:14:00

Bayburt merkezden ben mehmet. Slm web siten inan ki ilgi uyandırıcı, saolun 10-03-2020 00:16:08

Sinop merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfan gerçekten mükemmel, şukuladım 18-03-2020 10:56:01

Niğde merkezden ben Emine. Selam paylaşımın vallaha güzel, twitter da paylaştım 23-03-2020 07:19:08

Balıkesir merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siten valla mükemmel, teşekkürler 28-03-2020 14:13:12

Rize merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, linkedinde paylaştım 01-04-2020 10:41:35

Bolu merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten dikkat çekici, teşekkürler 04-04-2020 18:29:36

Bilecik merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa gerçekten hayran edici, twitter da paylaştım 10-04-2020 00:15:01

Edirne merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfa vallaha hayran edici, teşekkürler 10-04-2020 21:57:36

Adana merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, tebrikler 10-04-2020 21:57:38

Artvin merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 10-04-2020 21:57:42

Van merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşım valla dikkat çekici, teraziye tıkladım 12-04-2020 05:36:36

Niğde merkezden ben Emine. Merhaba herkese web siten vallaha çok güzel, sağolun 12-04-2020 10:44:44

Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımın inanılmaz güzel, face de paylaştım 20-04-2020 00:33:39

Kahramanmaraş merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 20-04-2020 21:18:02

Hatay merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfa gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 28-04-2020 17:59:02

Nevşehir merkezden ben Emine. selamun aleyküm sayfa cidden çok iyi, facebookta paylaştım 04-05-2020 02:09:41

Nevşehir merkezden ben Gürbüz. Merhabalar web siten valla hoşuma gitti, tebrikler 05-05-2020 20:49:01

Muğla merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 06-05-2020 14:45:53

Bayburt merkezden ben gaye. Mrb paylaşım harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler 08-05-2020 10:25:26

Adıyaman merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım 12-05-2020 08:20:52

Bingöl merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siten inanılmaz çok güzel, tebrikler 14-05-2020 09:59:31

Adana merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım 09-06-2020 20:46:26

Samsun merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa harbiden çok güzel, face de paylaştım 10-06-2020 00:41:49

Kırklareli merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler 20-06-2020 04:22:35

Bartın merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siten yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-06-2020 03:06:55

Bursa merkezden ben banu. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha hayran edici, teşekkürler 29-06-2020 01:41:04

Muğla merkezden ben mehmet. Slm paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, face de paylaştım 29-06-2020 01:41:12

Bayburt merkezden ben Gürbüz. Selam sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 29-06-2020 01:41:17

Giresun merkezden ben gaye. Mrb web siteniz harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 29-06-2020 01:41:23

İstanbul merkezden ben ziya. Slm bu web sitesi inanki hayran edici, twitter da paylaştım 29-06-2020 01:45:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir