Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması)

Para sistemini düzeltmenin ve onu dürüst bir şeyle değiştirmenin daha iyi olacağını öneriyorum. Açık ve basit olan ve herkesin görüntüleyebileceği açık kaynak kuralları.

Bazı insanlar para biriminin tamamen ortadan kaldırılmasını önermiş olsa da, para birimini tamamen ortadan kaldırmanın şu sonuçlara varacağını düşünüyorum:

1. geçiş döneminde bir çok sorun

2. kıtlık sonrası dönemde birçok insan davranışı problemi

3. İşe yaramayan komünizme kaymadan para birimi nasıl ortadan kaldırılır?

Para birimi sistemini düzeltmenin, onu tamamen ortadan kaldırmaktan daha kolay uygulanacağını öneriyorum. Para birimi, jetonlardan, değer temsillerinden başka bir şey değildir. Hayatımızda dürüst bir para birimi sistemi denenmedi! Biraz para kazanmanın ve değerini sonsuza kadar korumasının nasıl bir şey olacağı konusunda hiçbir referans çerçevemiz yok.

Para birimiyle ilgili en büyük sorunlar şu şekildedir:

BORÇ TABANLI PARA BİRİMİ:

Şu anda dolaşımda olan tüm “para” borçtur. Federal Rezerv Notları (FRN), hükümet tarafından federal rezerv adı verilen özel bir bankadan satın alınır. Yüksek mahkeme (Amerika Birleşik Devletleri ve gonzalez), 1983’te federal rezervin özel sektöre ait bir banka olduğuna karar verdi. Dolayısıyla, hükümetin daha fazla parayı dolaşıma girmesi gerektiğinde, bu parayı doğrudan çıkarmak için yasal yetkiye sahip olsalar bile Hazine ya da matbaa ve gravür bürosu aracılığıyla bastırmak yerine bu özel bankaya gidip kredi çekiyorlar. Krediye bağlı faiz var. Bu para dolaşıma girer ve borç akar.

Bu, birkaç nedenden dolayı sorunludur. Her şeyden önce gereksiz borçtur. Hükümet, para basma yetkisini başkasına verdi (para basma yetkisine sahipler, ancak gücü vermiyorlar) ve sonra ilk etapta verdikleri bir şeyi almak için borca ​​giriyorlar.

İkincisi, bu, dolaşıma giren değer ne olursa olsun, o zaman bu eşit miktarda borç artı faiz anlamına gelir. (% 0,6)

Ne anlama geliyor?

Bu, ABD hükümetinin tedavülde olduğundan daha fazla borcu olduğu anlamına gelir. Dolaşımdaki paranın% 100’ünden fazlasını borçludurlar. Bu nedenle ABD’nin para biriminin “BORÇ TABANLI PARA BİRİMİ” olduğu söyleniyor.

FRAKSİYONEL YEDEK KREDİ:

Yukarıdakiler yeterince kötü. Ama şimdi şunu dinleyin: Bankaya 100 $ veriyorsunuz. Şu anda kitaplarda 100 dolar var. Kısmi rezerv ödünç verme kapsamında, yasal olarak, varlıklarına dayalı olarak sıfırdan para YARATABİLİRLER.

Yeni bir kişi gelir ve borç isterse, 9: 1 oranında yeni para (borç) yaratabilir. Bu kafa karıştırıcı, ancak orijinal 100 $ ‘dan 90 $’ ı ödünç verebilecekleri, 90 $ ‘dan faiz kazanabilecekleri ve aynı zamanda orijinal yatırımcıya 100 $’ ın tamamının hala bankada olduğunu söyleyebilecekleri anlamına geliyor.

90 $ ‘lık krediyi alan adam gidip başka bir bankaya koyarsa, o banka da aynı 9: 1 oranında daha fazla kredi verebilir. Yani, adama hala kitaplarda orijinal 90 doların olduğunu söylerken 81 dolar borç verebilirler. 81 dolarlık krediyi alan kişi bunu yeni bir bankaya yatırmak isterse, yeni banka 73 dolar borç verebilir ve yine de ona kitaplarda 81 doların orijinal olduğunu söyler.

Bu kredilere, miktar ödünç verilemeyecek kadar düşük olana kadar devam ederseniz, o zaman 100 dolarlık orijinal yatırımdan, bankacılar yeni para biriminde neredeyse 1.000 dolar yaratabilirler. Sorun şu ki, bu yeni para biriminin tümü bir bankaya kredi biçiminde. 100 dolarlık gerçek para yatırımıyla ekonomiye giren 900 dolarlık yeni borç. Hiç sahip olmadıkları parayı ödünç verdiler ve faiz topluyorlar!

Ve bu, ilk bölümde gösterildiği gibi, TÜM para biriminin borçla desteklendiği gerçeğinden ayrıdır. Bu iki konu birbirine BİLEŞİK.

FIAT PARA BİRİMİ

Fiat “Let it be” için latince, “Fiat Lux” ise “Işık olsun” anlamına geliyor. Para dünyasında, Fiat para birimi, kendine özgü bir değere sahip olduğu için değil, bir otorite tarafından para birimi belirlendiği için böyle adlandırılır. Maddelerin kendine özgü bir değeri olduğunda, bunlar bir FIAT para birimi değildir. Fiat para birimleri, doğası gereği değil, bir otorite tarafından dolaşıma girer.

Fiat para birimleri her zaman kötü değildir, ancak kötü olma potansiyeline sahiptirler çünkü sentetiktirler ve insan tarafından yapılmıştır. Bu nedenle onları yöneten kurallar açıkça insanın iştahına tabidir. İstediğiniz herhangi bir kuralı yapabilir ve bir itibari para birimine ekleyebilirsiniz.

ABD’de anayasa hükümetin altın ve gümüş kullanmasını gerektiriyor. Bununla birlikte, önceki nesillerin hükümeti (herhangi birimiz hayatta olmadan önce) bunu takip etmedi ve ekonominin itibari senetle şişirildiği bir durum yarattı. Bu kadar çok senaryonun varlığı nedeniyle, ekonomi muhtemelen asla eskisi gibi geri dönemeyecek. Yapay olarak çok yüksek bir şekilde şişirildi ve düzeltme korkunç olacaktı.

Modern düşünürlerin çoğu, itibari para durumu ile başa çıkmanın en iyi yolunun eski yöntemleri uygulamak değil, bunun yerine onlardan ders almak olduğu konusunda hemfikir. Antik dünyanın belki de en ünlü para birimi sistemi olan Tallystick sistemini inceleyin; burada Kral tahta dallar alıp onlara benzersiz çizgiler oydu. Daha sonra dalı ikiye böldü ve karşı tarafa halk arasında dolaşıma girerken bir tarafını kalesinde tuttu. Şimdiye kadar oldukça iyi, değil mi?

Son adım, kralın vergilerini çetele ile ödenebilir hale getirmekti. Krala olan parasal görevinizi ona bir sopa vererek (kendisinden kaynaklanan) yerine getirebilirsiniz. Bu, çubukları anında çok değerli hale getirdi ve insanlar bir gecede onları para birimi olarak kabul etti. Altına gerek yok – sadece bir çubuk. Tallystick sistemi 700 yıldan fazla bir süredir gelişti.

1. Belli ki en büyük sorun, federal rezervin senatoda yeterli çoğunluk olmadan 1913 Noel arifesinde toplanması ve yasadışı tüzüğünü kabul etmesidir. O zamandan beri Amerikalılar paralarına sahip değiller, bunun yerine özel bir bankadan ödünç alıyorlar ve para birimi kullanma ayrıcalığı için faiz ödüyorlar. Amerika Birleşik Devletleri Anayasası kadar İlahi Yaratıcının da halkın hükümetine bunu kendi başlarına halletmesine izin verdiği görüldüğünde, bu hizmeti sağlamak için “kar amaçlı” bir bankaya güvenmek için hiçbir neden yoktur.

2. İkinci en büyük sorun, para biriminin değerini korumaması ve borca ​​dayalı olmasıdır. Bu tasarım gereğidir. Can sıkıcı, çünkü diyelim ki 8 saat çalışıyorsunuz ve sonuç olarak 8 sandviç alabiliyorsunuz. Ancak bu parayı 6 ay yatağınızın altına sokarsınız ve aniden bu parayla sadece 7 sandviç satın alabilirsiniz. Yıllar beklerseniz, orijinal 8 yerine sadece 4 sandviç satın alabilirsiniz. Bu oldukça arttı, çünkü satın alma gücünü kazanmak için çalıştığınız saat sayısı değişmedi. 8 sandviç satın almak için gereken saat kadar çalıştınız! Enflasyon vurduğunda zamanınızı geri alamazsınız …

Bir para birimini aynı değerde tutmak gerçekten çok kolay. Gümüş, son 100 yıldır aynı satın alma gücünü korudu. 1925’te bugün olduğu gibi aynı miktarda gümüş çeyreklik sandviç satın alabilirsiniz. Değişen tek şey, FRN’lerdeki gümüşün değeridir. Gümüşün değeri değişmiyor – FRN’nin değeri. Çılgın, değil mi?

Değişim için küresel bir metal standardına gitmeyi önermiyorum, ancak orada öğrenilebilecek dersler paha biçilemez. Satın alma gücünü 100+ yıl boyunca aynı tutmanın mümkün olduğunu kanıtlıyorlar.

Ve para biriminin halk hükümetinin eline geçmesi gerekiyor. Özel bankaları devletten tamamen çıkarın.

3) Tefeciliği, para basımından tamamen kaldırın. BU YALNIZCA DÜNYAYA TRİLYON DOLAR VERMEK GİBİ OLACAKTIR

Çok daha fazlası var ama bu gönderi biraz uzuyor. Temelde sorun para değil, paranın tamamen bozulmuş ve silah olarak kullanılmış olmasıdır.

Burada görebileceğiniz gibi, tüm para sistemi yukarıdan aşağıya insanlardan çalmak için kurulmuştur.

Doğuştan gelen hırsızlığı düzeltmek en üstün yoldur.

Daha fazlasını nasıl öğrenebilirim?

https://www.youtube.com/watch?v=T2i6uftJhB8

İşte durumu güvenebileceğiniz net ve gerçeklere dayalı bir şekilde açıklayan harika bir belgesel. Bir bankacıya kendi terimlerini kullanarak sistemin neden sahtekar olduğunu açıklayabileceğiniz bir şekilde ifade edilmiştir.

Eğitim alın ve Tanrı her birinizi kutsasın.

“Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması)” üzerine 57 yorum

1. Bu konu : ” Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) ” çok güzel. Selamlar web siteniz ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , Aylin – 213

2. Şanlıurfa dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Selamlar web sitesi cidden güzel, tebrikler , banu – 105

3. Aydın merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 31-10-2020 17:36:28

4. Gaziantep merkezden ben hatice. Merhaba sayfanız cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım 31-10-2020 17:39:33

5. Çanakkale merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki iyi, teşekkürler 31-10-2020 22:15:47

6. Kahramanmaraş dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Mrb siteniz inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım , – 302

7. Yozgat merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfa cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 01-11-2020 02:59:43

8. Bitlis dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . merhaba arkadaşlar web siten harbiden dikkat çekici, tebrikler , ahmet – 20

9. Bu konu : ” Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ahmet – 454

10. Kayseri dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Selam paylaşımın yeminle çok iyi, facebookta paylaştım , – 337

11. Bu konu : ” Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) ” çok güzel. Merhaba siten cidden dikkat çekici, teşekkürler , Gürbüz – 459

12. Bilecik dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Selamın aleyküm paylaşımın harbiden hayran edici, twitter da paylaştım , banu – 377

13. İstanbul merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler 04-11-2020 15:37:22

14. İzmir merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımın inanki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 05-11-2020 09:29:31

15. Bitlis merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki hoşuma gitti, şukuladım 12-11-2020 08:45:55

16. Kahramanmaraş dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Mrb paylaşım inanılmaz iyi, sağolun , mehmet – 372

17. Kars dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . selam arkadaşlar siten inan ki mükemmel, face de paylaştım , – 245

18. Kırşehir dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Selam paylaşımınız inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 435

19. Zonguldak dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Selamlar siteniz inanılmaz iyi, facebookta paylaştım , mehmet – 476

20. Diyarbakır dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Mrb sayfa inanki hoşuma gitti, saolun , memo – 32

21. Konya dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Merhaba herkese web siten gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 161

22. Adıyaman dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Merhaba herkese web siten cidden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 354

23. Bu konu : ” Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 435

24. Giresun merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 07-12-2020 09:09:08

25. Aksaray dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Mrb siten yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , emin – 451

26. Amasya merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfan inan ki hayran edici, facebookta paylaştım 16-12-2020 22:14:31

27. Mardin merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, saolun 22-12-2020 21:11:48

28. Muş merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım 23-12-2020 08:41:36

29. Osmaniye merkezden ben banu. Merhaba siten inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 12-01-2021 00:28:49

30. Hakkari dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . selam arkadaşlar web sitesi inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 435

31. İstanbul dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Selam herkese siteniz inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 223

32. Kırşehir merkezden ben ali. Selam herkese web siteniz ciddiyim mükemmel, şukuladım 15-01-2021 11:31:06

33. Osmaniye merkezden ben ziya. Selamlar sayfan vallaha çok iyi, twitter da paylaştım 26-01-2021 15:12:17

34. Gümüşhane merkezden ben doruk. Selamlar web siten vallaha dikkat çekici, face de paylaştım 29-01-2021 10:37:01

35. Aksaray dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Merhaba siteniz inanki mükemmel, teşekkürler , Emine – 122

36. Bu konu : ” Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) ” çok güzel. Slm siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 204

37. Batman dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Merhaba bu web sitesi inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 167

38. Gümüşhane merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 23-02-2021 01:47:38

39. Erzurum dan kimler var. Para biriminin yaratıldığı ve manipüle edildiği kesin süreç genel olarak iyi anlaşılmamaktadır, ancak kabal gücünün korunmasının en önemli yönü olabilir. Para birimi gerçekte nasıl oluşturulur? (/ U / letsbebuns’un yeniden yayınlanması) . Merhabalar paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Hasan – 9

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link