Kategoriler
Genel

Para biriminin yaratılma ve yönetilme süreci tam olarak iyi anlaşılmamakta, ancak kablolu gücü korumanın en önemli yönü olabilir. Para birimi aslında nasıl oluşturulur. (/ U / letsbebun'ların repostu)

Para birimini düzeltmenin ve dürüst bir şeyle değiştirmenin üstün olacağını düşünüyorum. Açık ve net ve basit ve görüntülemek için herkesin kullanabileceği açık kaynaklı kurallar.

Bazı insanlar para birimini tamamen elemeyi teklif etmiş olsalar da para birimini tamamen elemenin sonuç vereceğini düşünüyorum:

1. Geçiş döneminde birçok sorun

2. kıtlık sonrası dönemde birçok insan davranış sorunu

3. İnsan işe yaramayan komünizme girmeden para birimini nasıl ortadan kaldırıyor?

Para birimi sistemini düzeltmenin tamamen ortadan kaldırmaktan daha kolay uygulanmasını öneriyorum. Para birimi belirteçlerden başka bir şey değildir, değerin temsilleridir. Dürüst bir para birimi sistemi hayatımızda denenmedi! Biraz para kazanmanın nasıl bir şey olduğunu ve değerini sonsuza kadar korumasını istemediklerine dair hiçbir referans çerçevemiz yok.

Para birimi ile ilgili ana problemler şöyle:

Borç Temelli Para Birimi:

Şu anda dolaşımda olan tüm "para" borçtur. Federal Rezerv Notları (FRN), hükümet tarafından federal rezerv adı verilen özel bir bankadan satın alınmaktadır. Yüksek mahkeme (birleşmiş devletler vs gonzalez), federal rezervin 1983 yılında özel bir banka olduğuna karar verdi. hazine, ya da baskı ve oyma bürosu aracılığıyla nane, bunun yerine bu özel bankaya gidip kredi almak. Kredinin kendisine olan faizi var. Bu para dolaşıma giriyor ve borç çalışıyor.

Bu, birkaç nedenden dolayı sorunludur. Her şeyden önce, gereksiz borç. Hükümet, başkalarına para basma yetkisini verdi (para basmaya yetkili, ancak gücü vermeme yetkisi var) ve sonra ilk elden verdikleri bir şeyi almak için borca ​​giriyorlar.

İkincisi, bu, hangi değerin dolaşıma girdiği, yani eşit miktarda borç artı faiz anlamına gelir. (.6%)

Ne anlama geliyor?

ABD’nin hükümlerinin dolaşımda olduğundan daha fazla borçlu olduğu anlamına geliyor. Dolaşımdaki paranın% 100'ünden fazlasını borçlular. Bu nedenle ABD'nin para biriminin "BORÇ TABANLI CURRENCY" olduğu söyleniyor.

FRAKSİYONEL REZERV KİRALAMA:

Yukarıdakiler yeterince kötü. Ama şimdi şunu duyun: Bankaya 100 dolar veriyorsunuz. Şimdi kitaplarda 100 dolar var. Kesirli rezerv kredisine göre, yasal olarak varlıklarına dayanarak hiçbir şey yapmadan para yaratabiliyorlar.

Yeni bir kişi gelirse ve kredi isterse, 9: 1 oranında yeni para (borç) yaratabilir. Bu kafa karıştırıcıdır, ancak 100 $ 'lık ortalamadan, 90 dolarını ödünç verebilir ve bu 90 dolara faiz kazandırabilirken, aynı zamanda orijinal yatırımcıya hala 100 doların hala bankada olduğunu söyler.

Eğer krediyi 90 dolara alan adam gidip başka bir bankaya koyarsa, o banka aynı 9: 1 oranında daha fazla kredi de yapabilir. Yani, hâlâ kitapta orijinal 90 dolar olduğunu söylerken hala 81 dolar borç verebilirler. Borcunu 81 dolara çıkaran adam bunu yeni bir bankaya yatırmak isterse, yeni banka hala kitaplarda orijinal 81 dolara sahip olduğunu söylerken 73 dolar borç verebilir.

Bu kredileri, kredi kullandırmayacak kadar düşük olana kadar sürdürürseniz, o zaman bu 100 dolarlık orijinal yatırımdan, bankacılar yaklaşık 1.000 ABD doları tutarında yeni para birimi oluşturabilirler. Sorun şu ki, bu yeni para birimlerinin tamamı bir bankaya borç şeklindedir. 100 dolarlık gerçek para yatırımıyla ekonomiye giren 900 dolarlık yeni borçtur. Hiç sahip olmadıkları parayı ödünç verdiler ve ona ilgi topluyorlar!

Ve bu, TÜM para biriminin, ilk bölümde gösterildiği gibi borçla desteklenmesinden ayrıdır. Bu iki konu BİLEŞİMİ birbiriyle ilişkilendirir.

FIAT CURRENCY

Fiat "Bırak olsun" için latindir ve "Fiat Lux" "Işık olsun" anlamına gelir. Para dünyasında, Fiat para birimi olarak adlandırılır çünkü para bir otorite tarafından belirlenir, çünkü gerçek bir değere sahip değildir. Maddelerin kendine özgü bir değeri olduğunda, bir FIAT para birimi değildir. Fiat para birimleri dolaşım içine otorite tarafından değil doğa tarafından girilir.

Fiat para birimleri her zaman kötü değildir, ancak sentetik olmaları ve insan tarafından üretilmeleri için kötü olma potansiyeli vardır. Bu nedenle, onları yöneten kurallar açıkça insanın iştahına tabidir. İstediğiniz kuralı koyabilir ve bir fiat para birimine ekleyebilirsiniz.

ABD'de anayasa, hükümetin altın ve gümüş kullanmasını gerektiriyor. Ancak, önceki nesillerin hükümeti (herhangi birimiz hayatta kalmadan önce) bunu takip etmedi ve ekonominin fiat senaryosu ile şişirildiği bir durum yarattı. Çok fazla kod yazıldığından, ekonomi muhtemelen eskisi gibi olamayacak. Yapay olarak çok fazla şişirilmiş ve düzeltme çok korkunç olacaktır.

Modern düşünürlerin çoğu, fiili para birimini ele almanın en iyi yolunun eski yöntemleri uygulamak değil, onlardan ders çıkarmak olduğunu kabul eder. Eski dünyanın belki de en ünlü para birimi olan Tallystick sistemini inceleyin; burada Kral ahşap dallarını aldı ve onlara benzersiz çizgiler çizdi. Daha sonra, sıçanı ikiye böldü ve karşı tarafa girerek halk arasında dolaşıma giren bir tarafı kalesinde tuttu. Şimdiye kadar oldukça iyi, değil mi?

Nihai adım, kralın vergilerini tallystick'te ödenebilir hale getirmekti. Parasal görevinizi krala basit bir şekilde vererek (kendisinden kaynaklanan bir sopa) yerine getirebilirsiniz. Bu anında çubukları çok değerli yaptı ve insanlar bir gecede onları para birimi olarak kabul etti. Altın gerekmez – sadece bir çubuk. Tallystick sistemi 700 yılı aşkın bir süredir gelişti.

1. Açıkçası en büyük sorun, federal rezervin 1913 Noel arifesinde senatoda bir nisabın varlığı olmadan bir araya gelip yasadışı tüzüklerini geçmesidir. O zamandan beri Amerikalılar paralarına sahip değillerdi, bunun yerine özel bir bankadan borç alıyorlar ve para kullanma ayrıcalığına ilgi gösteriyorlar. İlahi Yaratan'ın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nın halkın hükümeti tarafından kendi başlarına nasıl idare edilmesine izin verdiğini görünce, bu hizmeti sağlamak için bir "kâr" bankasına güvenmek için hiçbir neden yoktur.

2. İkinci en büyük sorun, para biriminin değerini elinde tutmaması ve borç bazlı olmasıdır. Bu, tasarım gereğidir. Can sıkıcı, çünkü 8 saat çalıştığınızı ve bunun sonucunda 8 sandviç alabildiğinizi varsayalım. Ancak, bu parayı yatağınızın altına 6 ay boyunca satarsınız ve aniden o parayla yalnızca 7 sandviç satın alabilirsiniz. Yıllar beklerseniz, orijinal 8 yerine sadece 4 sandviç satın alabilirsiniz. Bu oldukça can sıkıcıdır, çünkü bu satın alma gücünü kazanmak için çalıştığınız saat sayısı değişmedi. 8 sandviç almak için gereken saatlerde çalıştın! Enflasyon patladığında zamanını geri alamazsın …

Para birimini aynı değerde tutmak gerçekten çok kolaydır. Silver, son 100 yıldır aynı alım gücünü korudu. 1925'te bugün alabileceğiniz gibi aynı miktarda sandviçi gümüş bir mahalleyle satın alabilirsiniz. Değişen tek şey FRN'lerde gümüşün değeridir. Gümüşün değeri değişmiyor – FRN'nin değeri. Çılgın değil mi?

Değişim için global bir metal standardına gitmeyi önermiyorum, ancak orada öğrenilebilecek dersler paha biçilemez. Satın alma gücünü 100 + yıl boyunca aynı tutmanın mümkün olduğunu kanıtladılar.

Ve para biriminin halk hükümetinin ellerine geri dönmesi gerekiyor. Özel bankaları hükümetten tamamen uzaklaştır.

3) Usury'yi tamamen para biriminin çıkarılmasından eleyin. BU YALNIZ DÜNYADA DOLAR YARDIMCI OLMAK GİBİ OLACAKTIR

Çok daha fazlası var ama bu yazı biraz uzuyor. Temel olarak sorun para değil, paranın tamamen bozulmuş ve silah olarak kullanılması.

Burada görebileceğiniz gibi, para biriminin tamamı insanlardan çalmak için yukarıdan aşağıya doğru kurulur.

İçsel hırsızlığı tespit etmek en üst yoldur.

Daha fazlasını nasıl öğrenebilirim?

https://www.youtube.com/watch?v=T2i6uftJhB8

İşte, durumu güvenebileceğiniz açık bir şekilde anlatan harika bir belgesel. Sistemin neden sahtekâr olduğu kendi şartlarını kullanarak, bir bankacıya açıklayabileceğiniz şekilde ifade edilir.

Eğitimli olun ve Tanrı her birinizi kutsasın.

“Para biriminin yaratılma ve yönetilme süreci tam olarak iyi anlaşılmamakta, ancak kablolu gücü korumanın en önemli yönü olabilir. Para birimi aslında nasıl oluşturulur. (/ U / letsbebun'ların repostu)” için 97 yanıt

Balıkesir merkezden ben ahmet. Selamlar web siten inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler 14-12-2019 21:13:16

Antalya merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 16-12-2019 01:14:56

Karabük merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 17-12-2019 23:37:47

Hakkari merkezden ben Emine. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 20-12-2019 06:56:37

Mersin merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 20-12-2019 06:56:38

Siirt merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın inanki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-12-2019 06:56:38

Bitlis merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 24-12-2019 15:08:08

Bayburt merkezden ben gaye. Slm paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler 04-01-2020 00:19:01

İstanbul merkezden ben gaye. Selam herkese web siten inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım 19-01-2020 21:54:08

Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Selamlar web siten vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 20-01-2020 07:00:18

Denizli merkezden ben Aylin. Selam herkese web sitesi gerçekten dikkat çekici, şukuladım 20-01-2020 07:00:21

Batman merkezden ben ziya. Merhaba herkese bu web sitesi süper ötesi çok güzel, sağolun 20-01-2020 07:00:48

Artvin merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siteniz vallaha dikkatimi çekti, face de paylaştım 20-01-2020 07:00:52

Ordu merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfa vallaha mükemmel, facebookta paylaştım 20-01-2020 07:01:20

Niğde merkezden ben Aylin. Selam web sitesi süper ötesi çok iyi, tebrikler 20-01-2020 07:01:23

Uşak merkezden ben Emine. Mrb paylaşım cidden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-01-2020 12:02:57

Erzurum merkezden ben mehmet. Selamlar siteniz vallaha billaha mükemmel, şukuladım 20-01-2020 12:03:14

Düzce merkezden ben mehmet. Slm siteniz cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler 20-01-2020 12:03:24

Şanlıurfa merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşım cidden hoşuma gitti, şukuladım 20-01-2020 12:03:39

Ordu merkezden ben doruk. Selam herkese sayfan gerçekten iyi, teraziye tıkladım 20-01-2020 12:04:06

Amasya merkezden ben gaye. Selam herkese web siteniz harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 20-01-2020 18:20:41

Adıyaman merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden hayran edici, tebrikler 20-01-2020 20:47:32

Trabzon merkezden ben ziya. Selam sayfanız vallaha hayran bıraktı, tebrikler 20-01-2020 20:47:45

Bitlis merkezden ben doruk. Mrb sayfanız vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım 20-01-2020 20:47:48

Çorum merkezden ben Emine. Merhabalar bu web sitesi vallaha güzel, facebookta paylaştım 20-01-2020 20:48:02

Artvin merkezden ben gaye. Selamlar siteniz inanılmaz çok güzel, face de paylaştım 21-01-2020 05:49:37

Iğdır merkezden ben mehmet. Mrb siten süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 21-01-2020 05:49:39

Balıkesir merkezden ben ahmet. Selam herkese siteniz cidden hayran edici, şukuladım 21-01-2020 05:49:41

Muğla merkezden ben gaye. Mrb siten harbiden mükemmel, twitter da paylaştım 21-01-2020 05:49:43

Artvin merkezden ben doruk. selamun aleyküm sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun 21-01-2020 05:49:47

Tekirdağ merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siteniz inanki hayran edici, twitter da paylaştım 21-01-2020 05:49:57

Ordu merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siten harbiden dikkatimi çekti, saolun 21-01-2020 05:49:59

Kırıkkale merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teşekkürler 30-01-2020 09:14:48

Çankırı merkezden ben banu. Merhaba bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 08-02-2020 00:36:36

Sivas merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web sitesi süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 13-02-2020 02:55:16

Van merkezden ben Emine. Selam herkese siten vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun 14-02-2020 20:32:49

Burdur merkezden ben Gürbüz. Slm web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 24-02-2020 13:49:20

Antalya merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 25-02-2020 19:41:07

Iğdır merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 01-03-2020 22:43:55

Düzce merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşımın inan ki iyi, face de paylaştım 04-03-2020 23:09:35

İstanbul merkezden ben ziya. Selamlar web siteniz yeminle çok güzel, tebrikler 05-03-2020 01:11:19

Siirt merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımınız inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım 07-03-2020 10:25:21

Trabzon merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz mükemmel, teşekkürler 19-03-2020 21:51:16

Sivas merkezden ben Gürbüz. Merhabalar web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 23-03-2020 15:34:28

Şanlıurfa merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım 26-03-2020 01:44:56

İzmir merkezden ben ahmet. Selam sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 01-04-2020 13:47:21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir