Büyürken açıkça öğretilmediğimiz Paskalya’yla ilgili şeyleri hepimiz duymuşuzdur. Çikolatalı yumurtalar ve tavşanlar nereden geliyor? Elbette, bereket tanrısı Ishtar – bu yüzden yumurta ve tavşan tarafından temsil edilir; ve çikolata bu kadar çökmüş değil mi? Paskalya neden her yıl aynı gün olmuyor? Kesinlikle İskandinav ayının bayram günleri … bayramları bunda bir miktar etkiye sahipti.

Ancak Paskalya’yı kutlayan modern dünyanın çoğu için asıl soru şudur: İsa bu gün ölümden dirildi mi?

İsa’nın bir sihirbaz olarak ya da bir yarı tanrı olarak ya da bir serseri ya da başka türden bir insan dışı varlık olarak ya da hatta tanrının kendisi olarak akıcı fikirlerine girebiliriz – ama bu, onun dirilişi sorunundan uzaklaşmaz. .

Böylelikle insana ifşa edilecek en büyük komplolardan birini sunuyorum:

İsa Mesih asla ölmedi.

“İyi” Cuma günü çarmıhtaki ölümü, Roma hükümeti tarafından Kudüs çevresindeki bölgelerdeki genel karışıklığı bastırmak için sahte bir bayraktı. Yahudi halkı, kendilerini esir alanlara karşı çok hevesli olan ve düzenli olarak ‘boyunduruğu olduğu gibi atan’, genellikle zincirlenmiş insanlardır. Bölgedeki İbranice yarışmasına sürekli direnen çevrelerindeki halklar, Orta Doğu’daki herhangi bir küresel hegemon özenti için genel bir tökezleyen blok olduğunu defalarca kanıtladılar. Bu nedenle Roma hükümeti, Yahudi kehanetlerini yerine getirmek için İsa’nın ölümünü uydurdu.

Bu da her zaman asi İsrail halkını Roma ve Vatikan ile nihai bir ittifak haline getirdi. Sonsuz yaşama giden yolu ortaya çıkaran “İnsanın Oğlu” dan kim faydalanır? Herkes. Ama özellikle o zamanki küresel güç.

Nitekim İsa “çarmıhta öldürüldü” ve üç gün gömüldü. Havarilerin ve kadınların yardımına geldikleri sırada: Ona vermek kurtarır ve yaralarını temizler. Böylece Paskalya’nın üçüncü gününde ayağa kalktı. Yaralarını gösteriyor ve etrafında büyük bir aura var. Elbette! Halkın şovu için dövülmüş ve yaralanmıştı ve öldüğü ilan edildi ve ardından gücü yeniden kazanılıncaya kadar üç gün emzirildi.

İsa, peygamberliği yerine getirmek için devlet tarafından sadece dövüldü ve öldü ilan edildi. Yaraları tedavi edildikten sonra ayağa kalktı ve dünyevi gökkubbeyi dolaşmaya başladı. Bu, Japonya, Kore ve Amerika’daki bir İsa figürünün hikayelerini açıklıyor. Belki de bu güne kadar hala aramızda yaşıyor. Askerler tarafından böylesine kanlı bir dayağa katlanacak, körlerin iyileşmesine ve kaçacak kadar dünya dışı gücü olması, kesinlikle onun bir “Ünlü Adam” olduğuna inanır ya da bir Annunaki, bazıları söyleyebilir.

Belki de İsa dünya dışı bir kişidir, kuşkusuz, cennete yükselişinden yaklaşık iki bin yıl sonra, bugün hala günlük yaşamı etkileyen ilginç bir figürdür. Ama belki de bunca zamandır bize yalan söylendi. Asla ayağa kalkmadı, çünkü ilk etapta hiç ölmedi.

TL; DR: Pontius Piate, bölgesel kehanetleri yerine getirmek için Paskalya’yı yaptı ve böylece bölgeye istikrar getirdi, böylece küresel hegemon (Roma) halk üzerinde daha kolay kontrol uygulayabildi.

Author

25 Comments

1. elif yılmaz Reply

Sakarya dan kimler var. Paskalya Komplosu . Mrb web siten ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 283

2. Kayseri merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 04-04-2021 11:13:45

3. Giresun merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfa ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 04-04-2021 11:13:46

4. Hatay merkezden ben ali. selamun aleyküm siteniz valla dikkat çekici, şukuladım 04-04-2021 11:13:47

5. İstanbul dan kimler var. Paskalya Komplosu . selam arkadaşlar sayfan cidden iyi, teşekkürler , mehmet – 481

6. Bu konu : ” Paskalya Komplosu ” çok güzel. Slm siten vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , doruk – 275

7. Kırşehir dan kimler var. Paskalya Komplosu . selam arkadaşlar web siteniz inanki çok iyi, linkedinde paylaştım , Aylin – 192

8. Bu konu : ” Paskalya Komplosu ” çok güzel. Slm paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım , mehmet – 247

9. Bu konu : ” Paskalya Komplosu ” çok güzel. Selam paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler , doruk – 141

10. Iğdır merkezden ben gaye. Mrb bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 04-04-2021 11:13:53

11. Ağrı dan kimler var. Paskalya Komplosu . Selamlar sayfanız gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Hasan – 190

12. elif yılmaz Reply

Selamlar siten inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

13. Muş dan kimler var. Paskalya Komplosu . selam arkadaşlar web siteniz inan ki çok güzel, facebookta paylaştım , Hasan – 286

14. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Paskalya Komplosu ” çok güzel. Selamlar web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 293

15. Samsun merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz inanılmaz güzel, şukuladım 04-04-2021 11:13:54

16. Rize dan kimler var. Paskalya Komplosu . selamun aleyküm web siten inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 164

17. Gümüşhane merkezden ben ahmet. Selam sayfan harbiden çok güzel, şukuladım 05-04-2021 00:18:45

18. Bu konu : ” Paskalya Komplosu ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , doruk – 476

19. Erzurum merkezden ben banu. Mrb sayfan harbiden çok iyi, saolun 06-04-2021 14:06:25

20. Gümüşhane merkezden ben memo. Selam web siteniz harbiden iyi, face de paylaştım 12-04-2021 02:58:51

21. Muğla merkezden ben banu. Selam sayfan süper ötesi hoşuma gitti, saolun 12-04-2021 15:59:54

22. Bu konu : ” Paskalya Komplosu ” çok güzel. Mrb sayfa vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 207

23. Adana dan kimler var. Paskalya Komplosu . Merhaba web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler , banu – 258

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link