Kategoriler
Genel

Peak Palyaço Dünyası —- “Bilim” yayınları NATURE ve Science Magazine 10 Haziran’da bir gün boyunca duracak ve sadece Black Lives Matters’ın tanıtımını yapacak

Manifestolardan biri talep “adalet” hedefine, bilim adamlarının nesnel gerçeklik keşfinin üstünde öncelik verilmelidir:

Akademide ve ötesinde Siyah insanlar için adalet önündeki kurumsal engellerle yüzleşmeli, sistemik ırkçılıkla aşılanmış “nesnel ve tarafsız” kriterlerin Siyah insanları fizik ve diğer akademik disiplinlerden dışlamak için kullanıldığı meritokrasi kavramına meydan okumalı ve kurumlarımızı yeniden inşa etmeliyiz. ve adil ve eşit bir şekilde işbirlikleri …
Dünyadaki her kurum bu çalışmaya katılabilir ve katılmalıdır.

Başka bir manifesto tasvir bilimi ilk sıralayan tüm bilim insanları ırkçıdır: “Irkçılığı ortadan kaldırmakla doğrudan uğraşmazsanız, onu sürdürüyorsunuz.”

Önde gelen bilim yayınlarından ikisi olan manifestolara yanıt olarak, Bilim Dergisi ve Doğa, kabul bilim için savunuculuklarını 10 Haziran’da durdurmak ve bunun yerine Twitter hesaplarını radikallerden bazılarının talep ve taleplerini göndermek için kullanmak

bir Doğa 9 Haziran başyazı beyan ırksal önyargı, bilimdeki nispeten az sayıda siyah Amerikalıdan sorumludur:

Araştırmacılar da dahil olmak üzere siyahi insanlar, akademiyi ve bilimi eşitlikçi hale getirmek için gerekli adımlarla ilgili on yıllarca literatüre dikkat çekerek, bu eylemin nasıl görünmesi gerektiğini sosyal medyaya götürüyorlar. Bu outpouring, kısmen, Siyah araştırmacıların uzun süredir bu tür yerleşik kurumlarda ve yayınlarda bir alan ve bir platform olduğu reddedildi.
Biz farkındayız Doğa araştırma ve bursta taraflılıktan sorumlu beyaz kurumlardan biridir. Bilimin teşebbüsü sistemik ırkçılığa karıştı – ve öyle kalıyor – ve bu adaletsizlikleri düzeltmek ve marjinal sesleri yükseltmek için daha fazla çaba göstermesi gerekiyor.

Araştırma topluluğunun geri kalanıyla birlikte dinlemeli, düşünmeli, öğrenmeli ve harekete geçmeliyiz – ve sistemik ırkçılığa son verme sorumluluğumuzu asla sarsmamalıyız.

Editöryal yazıda, bilimdeki nispeten düşük sayıda siyah Amerikalıya neden ırksal düşmanlıktan başka faktörler neden olabileceği açıklanmadı. Bu diğer faktörler arasında eğitim seviyeleri, kültürel öncelikler veya ucuz Hintli ve Çinli işçilerin Amerikan bilim laboratuvarlarına artan girişi bulunmaktadır.

“Bu bilim adamları H-1B, L-1 ve OPT mezunlarını işe almanın Siyah ve İspanyol STEM çalışanları üzerindeki etkilerini hiç düşündüler mi?” dedi bir kişi göç reformunu savunuyor. “Amerikalılar için yeterince kötü herşey rekabet etmek zorunda kaldığınızda arka planlar [imported] geçici ve işe alım açısından önemli ölçüde daha ucuz çalışanlar ”diye ekledi.

3 Haziran’da Breitbart News, ithal Hintli ve Çinli işçiler tarafından yürütülen Amerikan bilim işlerinin artan payına dikkat çekti. Kongre, tüm renklerin Amerikalılar üzerindeki etkisine bakılmaksızın, işverenlerin işçileri H-1B, J-1 ve OPT boru hatları üzerinden ithal etmesine izin vermektedir. Genç “postdoc” bilim adamlarının yarısından fazlası yurtdışından ithal ediliyor.

https://www.breitbart.com/politics/2020/06/10/radical-protests-shut-down-science-nature-for-a-day/

“Peak Palyaço Dünyası —- “Bilim” yayınları NATURE ve Science Magazine 10 Haziran’da bir gün boyunca duracak ve sadece Black Lives Matters’ın tanıtımını yapacak” için 8 yanıt

Ardahan merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımın inanki hayran edici, şukuladım 02-07-2020 17:24:34

İzmir merkezden ben doruk. Mrb web siten gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 02-07-2020 17:27:34

Adana merkezden ben mehmet. Selam sayfan süper ötesi çok güzel, face de paylaştım 06-07-2020 23:39:15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir