Peki Amerikan Ruhu’na ne oldu?

Adil olmak gerekirse, “Amerikan Ruhu” olmadan önce “Avrupa Ruhu” idi.

Açıklamama izin ver.

İnsanlığın geçmişinde bir noktada, bir grup insan birlikte yaşadı ve hayatı oldukça güzeldi. Yiyecekler kolayca bulunabiliyordu ve bu iklim hoştu. Hayatta kalmak için yem ve biraz avlanmaktan başka pek bir şey yapılmasına gerek yoktu. Yoktu ihtiyaç bu “cenneti” terk etmek.

Ancak bu gruptan bazıları durumdan memnun değildi. “Dağın orada mı?” Diye merak ettiler.

Maceracı ruhları onları bulundukları güvenli ortamdan ayrılmaya itti ve dağın üzerinde ne olduğunu görmeye gittiler. Ve sonra bir sonraki dağ. Bir sonraki düzlükte ve daha az misafirperver bir iklime ulaşana kadar. Bu süreçte ve yolculuk sırasında birçok kişi öldü.

Daha sert bir iklimde nasıl hayatta kalacaklarını öğrenmek zorundaydılar. Ve yaptılar. Nüfusları arttı ve başarılı oldular. Yerleşik ve güvenli hale geldiler.

Ama sıkıldılar. O denizin karşısında ne olduğunu merak etmeye mi başladılar? Böylece gemiler inşa ettiler ve o denizi geçtiler. Bu süreçte birçok kişi öldü.

Yeni bir ülkeye ulaştılar. Araziye yerleştiler. Kasabalar ve şehirler inşa ettiler. Bu süreçte birçok kişi öldü.

Ama sıkıldılar. Neyin bittiğini merak ettiler şunlar dağlar ve karşısında şunlar yüzeyleri. Ve gittiler. Yol boyunca çoğu öldü.

Tüm kara kütlesini yerleştirdiler. Üretken, gelişmiş şehirler inşa edildi.

Ama sıkıldılar. Sonra yıldızlara baktılar ve yukarıda ne olduğunu merak ettiler.

Böylece uzay gemileri inşa edip yıldızlara uçtular. Bu süreçte birçok kişi öldü.

Bir uzay istasyonu, teleskoplar ve uydular inşa ettiler.

Sonra, aralarında sadece çok yaşlı ve çok hastaları öldüren bir virüs geldi ve hepsi korkarak, pantolonlarına sıçarak, parmaklarını emerek ve yüzlerine bez takarak evlerinde saklanmaya karar verdiler.

Ve toplumları çöktü ve çoğu açlıktan ve aptallıktan öldü.

Öyleyse soruyorum, bizi buraya getiren ruha ne oldu? Ne zaman bu kadar önemsiz bir şeyden korkan dev bebeklere dönüştük?

Buraya gelmek için neyin üstesinden geldiğimize bir bakın ve şimdi sadece çok yaşlıları ve çok hastaları öldüren bir virüs yüzünden donup ölüyoruz?

Bunu bize kim / ne yaptı?

“Peki Amerikan Ruhu’na ne oldu?” üzerine 16 yorum

1. Aksaray merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşım inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım 08-10-2020 23:00:26

2. Niğde merkezden ben ali. Merhaba sayfan yeminle çok iyi, facebookta paylaştım 09-10-2020 01:11:35

3. Karaman merkezden ben ziya. Selam herkese web sitesi ciddiyim güzel, twitter da paylaştım 09-10-2020 01:54:14

4. Muş merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha çok iyi, face de paylaştım 09-10-2020 02:12:49

5. selam arkadaşlar paylaşımın cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

6. Bu konu : ” Peki Amerikan Ruhu’na ne oldu? ” çok güzel. Merhaba herkese siten yeminle çok güzel, saolun , banu – 91

7. Kütahya dan kimler var. Peki Amerikan Ruhu’na ne oldu? . Selam herkese siten valla iyi, twitter da paylaştım , emin – 297

8. Bu konu : ” Peki Amerikan Ruhu’na ne oldu? ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler , gaye – 471

9. Malatya merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfan valla ilgi uyandırıcı, saolun 19-10-2020 05:16:05

Yorum yapın