Kategoriler
Genel

Peki … sosyal medya ile ilgili bu yeni yürütme kararının reddit’te ‘yanlış düşünme’ sansürünü nasıl etkileyeceği hakkında herhangi bir fikir var mı?

Yaklaşık bir hafta önce, Trump bir yürütme emri reddit, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerini hedefleme. İçeriğinin basitleştirilmiş bir versiyonu, sosyal medya sitelerinin hiçbir şey yayınlamadığı için dava edilmekten korunmanın keyfini çıkarmasıdır. Basitçe fikirlerin dağıtımı için bir araç sunuyorlar, tıpkı matbaa gibi. Bir yayıncı değil. Bununla birlikte, bu yeni yürütme emri, sosyal medya siteleri, istedikleri her şeyi seçici bir şekilde “gerçek kontrolü” ve sansür ettiğinde, yayıncı gibi davranmalarını ve dava açılmaya karşı dokunulmazlıktan yararlanamayacaklarını ortaya koymaktadır.

Peki … bu reddit için nasıl geçerlidir? Öğrenmek için belki çok erken, ama yine de ilginç bir düşünce deneyi. Şimdi (örneğin) glifosat ve Monsanto’nun örtbasının veya 5G’nin veya hidroksiklorokin’in gerçek kullanışlılığının tehlikeleri hakkında bilgi gönderdiğimizde ve moderatörün bu bilgileri kaldırması, artık insanlardan yararlı, hayat kurtarıcı bilgiler tutmak için reddit davası açabilir miyiz? Artık r / politikaya yolsuzluk hakkında bilgi gönderebilir ve kaldırılacağı zaman reddit davası açabilir miyiz (çünkü herkes r / politikanın alevli bir saçmalık yığını olduğunu ve anlatılarına karşı olan her şeyi sansürlediğini biliyor)?

Temel olarak, şimdi özgür konuşmamızı ihlal ettiği veya alternatif olarak insanlardan faydalı bilgiler tuttuğu için reddit davası açabilir miyiz?

“Peki … sosyal medya ile ilgili bu yeni yürütme kararının reddit’te ‘yanlış düşünme’ sansürünü nasıl etkileyeceği hakkında herhangi bir fikir var mı?” için 31 yanıt

Trabzon merkezden ben ali. Merhaba paylaşım vallaha billaha güzel, sosyal medyada paylaştım 04-06-2020 16:56:20

Edirne merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 04-06-2020 19:54:25

Sivas merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 19-06-2020 18:57:40

İstanbul merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi çok güzel, tebrikler 27-06-2020 07:11:13

İstanbul merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siteniz valla ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 28-06-2020 11:49:55

Kastamonu merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web sitesi yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım 01-07-2020 10:49:11

Çanakkale merkezden ben ali. Merhaba herkese web sitesi yeminle mükemmel, saolun 01-07-2020 13:21:11

Kars merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web sitesi vallaha dikkat çekici, sağolun 14-07-2020 15:46:46

Düzce merkezden ben Aylin. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım 03-08-2020 18:49:17

Çorum merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siten yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım 12-08-2020 01:58:43

Trabzon merkezden ben doruk. Merhaba herkese siten cidden güzel, sosyal medyada paylaştım 30-08-2020 12:06:22

Düzce merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler 14-09-2020 15:31:53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir