Piramitler, Su ve Hermetizm

Piramitlerin yanında su olmasının sembolik bir anlamı var mı? Bir piramidin su üzerindeki yansımasını görürseniz, bu ‘yeraltı dünyasını’ görmek gibidir (Hermetizm’de ‘yukarıdaki gibi aşağıda olduğu gibi’). Bunu şurada görebilirsiniz: Louvre.

Ayrıca, bazı araştırmacılar Teotihuacan’daki piramit için de aynı şeyi söylüyor:

Gomez dedi ki plaza tapınağın dışında da muhtemelen suyla dolu ve yansıtma havuzu olarak kullanılmıştı. Araştırmacılar, Ciudadela meydanı çevresindeki kanalizasyonların, 50 kurban kurbanın başı kesilmiş, parçalanmış kalıntılarını içeren materyalle ritüel olarak engellendiğini buldular.

Washington anıtı bir piramit olmasa da büyük bir yansıtma havuzuna sahiptir. Kuşbakışı bakıldığında, pek çok kültürde ve kutsal geometride önemli bir sembol olan vesica piscis’in içindedir. Washington anıtındaki dikilitaş muhtemelen Masonların Mısır’a saygı duruşudur.

Mısır’dan bahsetmişken, yazar John Scott piramidin kapısının yer seviyesinden birkaç metre yüksekte olmasının sebebinin piramidin etrafındaki alanın ritüel olarak sular altında kalması olduğuna inanıyor. Firavun, bir eşkenar dörtgenin merkezi gibi görünen yere girmek için tekneyle bir törenle yola çıkar. Eşkenar dörtgen, iki eşkenar üçgenden oluşan bir şekildir ve bir vesica piscis’in içine mükemmel bir şekilde uyar. Piramidin yakınında denizde giden gemiler de ortaya çıkarıldı, bu yüzden bunun bir tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

“Piramitler, Su ve Hermetizm” üzerine 21 yorum

1. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan vallaha iyi, saolun , emin – 301

2. Gaziantep dan kimler var. Piramitler, Su ve Hermetizm . merhaba arkadaşlar siteniz cidden hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 231

3. Bartın dan kimler var. Piramitler, Su ve Hermetizm . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi güzel, tebrikler , ziya – 364

4. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten çok güzel, sağolun , banu – 220

5. Kastamonu dan kimler var. Piramitler, Su ve Hermetizm . merhaba arkadaşlar web siten harbiden çok güzel, şukuladım , Emine – 262

6. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. Merhabalar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, şukuladım , ziya – 246

7. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. Selam sayfa gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , mehmet – 22

8. Bartın merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler 23-12-2020 12:56:33

9. Elazığ dan kimler var. Piramitler, Su ve Hermetizm . Slm bu web sitesi yeminle dikkat çekici, face de paylaştım , ahmet – 379

10. Kırıkkale merkezden ben memo. selamun aleyküm web sitesi inan ki hoşuma gitti, tebrikler 11-01-2021 04:44:14

11. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. Merhaba sayfa harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 445

12. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi harbiden dikkat çekici, tebrikler , – 65

13. Bu konu : ” Piramitler, Su ve Hermetizm ” çok güzel. Mrb web sitesi ciddiyim güzel, saolun , elif yılmaz – 177

14. Samsun merkezden ben Hasan. Selam web siten ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 25-02-2021 22:41:31

15. Sinop dan kimler var. Piramitler, Su ve Hermetizm . Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 109

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link