Plastiklerin asla geri dönüştürülmesi amaçlanmadı çünkü petrol şirketleri bunun mümkün olmadığını biliyordu. Bu nedenle, insanların plastik satın alma konusunda kendilerini kötü hissetmemeleri için “geri dönüşüm” reklamlarına başladılar

Büyük petrol şirketlerinin bu konuya ışık tutan dahili belgeleri hakkında bazı araştırmacı gazetecilik yapan bir podcast dinledim. Plastikleri geri dönüştürmenin esasen imkansız olduğu bir dönemde, reklâmlar ve “geri dönüşüm” logosu ile plastiğin geri dönüştürülebilir olarak reklamını yapmaya başladılar. Yıllar geçti ve sahte reklamlara yalnızca yüz milyonlarca yatırım yaptıktan sonra milyarlarca dolar kar elde ettiler ..

Podcast bağlantısı:

NPR’nin Gezegen Parası

https://overcast.fm/+YsPQA5Zis

Kendiniz dinleyin.

“Plastiklerin asla geri dönüştürülmesi amaçlanmadı çünkü petrol şirketleri bunun mümkün olmadığını biliyordu. Bu nedenle, insanların plastik satın alma konusunda kendilerini kötü hissetmemeleri için “geri dönüşüm” reklamlarına başladılar” üzerine 12 yorum

1. Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfa valla iyi, twitter da paylaştım 26-09-2020 00:53:16

2. Hatay merkezden ben Aylin. Slm sayfanız inan ki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:19:23

3. Bu konu : ” Plastiklerin asla geri dönüştürülmesi amaçlanmadı çünkü petrol şirketleri bunun mümkün olmadığını biliyordu. Bu nedenle, insanların plastik satın alma konusunda kendilerini kötü hissetmemeleri için “geri dönüşüm” reklamlarına başladılar ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi valla güzel, şukuladım , Hasan – 61

4. Gümüşhane merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki hayran edici, face de paylaştım 20-10-2020 22:30:13

5. Batman dan kimler var. Plastiklerin asla geri dönüştürülmesi amaçlanmadı çünkü petrol şirketleri bunun mümkün olmadığını biliyordu. Bu nedenle, insanların plastik satın alma konusunda kendilerini kötü hissetmemeleri için “geri dönüşüm” reklamlarına başladılar . Selam herkese bu web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler , mehmet – 469

Yorum yapın