Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler?

SS:

Baron Trump 4chan ve komplo gönderilerini okuduktan sonra, konuyu kendim araştırmak istediğimi fark ettim. Bunun için kimsenin sözünü almak istemedim, bu yüzden Ingersoll Lockwood’un “1900, Or: The Last President” kitabının bir kopyasını sipariş ettim. Dürüst olmak gerekirse, bunu sipariş ettim çünkü Amazon’da sadece 5 $ ‘a karşılık yaklaşık 25 $ olan “Baron Trump’ın Muhteşem Yeraltı Yolculuğu”. Her neyse, bu kitabın ürkütücü bir başlığı olduğunu hissettim ve orada gerçekten daha derin bir şey olup olmadığını görmek istedim.

Tarl Warwick önsözde şöyle yazıyor: “Çizgiler boyunca bir yerlerde Lockwood kısa bir siyasi hiciv oluşturmayı geçmiş ve daha derin bir şeye dalmış görünüyor. Her şeye rağmen, bu çalışmanın moderniteye benzerliği korkunç derecede esrarengizdir – eğer gerçekten bir tür öngörü uygulamıyorsa, farkında olmadan aynı şeyi yaptı ”(s.4).

Kitabı okuduktan sonra tamamen şok oldum. Tüm zaman boyunca, dürüst olmak gerekirse, “bu sıkıcı” diye düşünmeye devam ettim ve dilin geçmeyi zorlaştırdığını itiraf etmeliyim. Birkaç hafta önce 5. bölümde durdum ve bugüne kadar almadım. Dürüst olmak gerekirse, bu kitabın öngörücü olduğuna (hatta daha fazlasına!) İnanıyorum, ancak size gerçekten vurması için sonucu okuyana kadar bekleyin! İşte her bölümün bir özeti. Seni okuma zahmetinden kurtardım, ama emin değilseniz, kendiniz bir kopyasını sipariş edin ve doğru yolda olup olmadığımı görün.

Özetler

Bölüm 1: Bryan, Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçildi ve NYC’de çeteler patlak veriyor. 7. sayfada, “Beşinci Cadde Oteli, kalabalığın öfkesini ilk hissedecek” yazıyor. İlginç, Trump’ın oteli şu anda 5th Avenue’de bulunuyor. Bu bölüm temelde başkan “Bryan” ı destekleyenler ile desteklemeyenler arasındaki savaşı anlatıyor ve nihayetinde “şehir” protestoculardan (Bryan karşıtı) kurtarılıyor, ancak cumhuriyetten kurtarılıyor.

Bölüm 2: Bir sonraki bölüm Chicago’ya geçiyor. Bryan, seçimi 24 seçim oyuyla kazandı ve birçokları için bir kurtarıcı ve hatta Tanrı olarak görülüyor. Görünüşe göre insanlar sonunda zengin adamın kendi mutluluğunun payını adil bir şekilde ödeyeceğini düşünüyor (s. 11).

Bölüm 3: Bu bölüm, seçimden sonra, açılış gününe yaklaşıyor. Halen Byran’a karşı çıkan ve ona karşı savaşan pek çok kişi varken, “Sıradan İnsanlar” ın sevgisine sahiptir. Onlar “Bay Byran için çok kıymetliydi ve onu, kasaları hiçbir amaç olmaksızın sonuna kadar açılmış olan zengin adamların muazzam muhalefetinin karşısında, Şeytani ve gerçekten de Şeytani ve Wall Street olarak bilinen yeryüzündeki cehennemin şeytani gücü (s. 14) “. Bence bu bölümden çıkarılması gereken en önemli şey,” sıradan insan “ın Byran ile nasıl derin bir bağ hissettiğidir. tıpkı Trump’ın hitap ettiği insanlar gibi (ama bana hitap ediyor).

4. Bölüm: 4. Bölümün başında yazar, şafaksız bir gün olacağına dair garip bir kehanet olduğuna dikkat çeker. Peki, bu kehanet gerçekleşti ve 4 Mart 1897’de “Şafaksız Gün” gerçekleşti. Başkan, kabinesinin seçimini açıklayacaktı ve çoğu, bunun nihayetinde kendisinin “satıldığını” kanıtlayacağını söyledi, ancak görünüşe göre onların tutuklulukları yanlış yönlendirilmişti. Başkan güçlü bir kabine seçiyor ve en önemlisi, tarım bakanı olarak Lafe Pence’i seçiyor. Göreve başlama konuşması yine halkı hedef alıyor ve sonra bir yürütme emri veriyor – “altın rezervinin” derhal terk edilmesi ve Anayasanın altın ve gümüş standardı yeniden başlatılacak. İnsanların tepkileri, özellikle Wall Street’tekiler, şok, yorgunluk ve katıksız dehşet oldu.

Bölüm 5: Washington sokaklarında ekmeği ve sığınağı olmayan elli bin kişi var ve başkan bu “sıradan insanlar” için kamplar kuruyor ve yiyecek ayırıyor. Sayfa 20’de, “ilk perde… 1873 yasasını yürürlükten kaldıran bir eylemdi… ve Amerika Birleşik Devletleri darphanelerini altınla on altıya bir oranında gümüşün bedava parasına açan bir eylemdi.” Bu bölüm New Mexico ve Arizona’nın kabulü için bir yasa tasarısından (ilginç!) Ve Teksas’ın doğu ile batı arasındaki bir bölümünden bahsediyor. Bölüm, Kongre’nin “uzun oturumunun” sona ermesiyle biter.

Bölüm 6: Bu bölümün başlangıcı, birisinin “tatillerin olağan tatilini değiştirmek” istediğini ve insanların çok üzüldüğünü belirtiyor. Ara vermeye istekli değiller – yapılacak çok şey var. Ortak Halkı “özgürleştirene” kadar erteleme olmaması gerektiğini söylüyorlar. Washington’un doğum gününde, başkan ülkenin ne kadar iyi gittiğine dair bir konuşma yapıyor – güzel bir konuşma. Başkan, bölümün sonunda kitabesinde “Halkın dostu burada yatıyor” yazmasını umduğunu söylüyor.

Bölüm 7: İşler kontrolden çıkmaya başlıyor ve “Hükümetin beyaz metali altınla eşit tutamayacağına dair çirkin söylentiler çıkmaya başladı.” Sıradan Halk protesto etmeye başladı ve zenginlere yeni vergiler kondu. Ne yazık ki, hükümet doların düşüşünü durduracak güçte değildi. İnsanlar “gümüş” isminden nefret etmeye başladı.

Bölüm 8: 1999’da, özellikle kuzeyde her yerde isyan çıktı ve sosyalizm ve anarşizm “istekli kulaklar buldu”. – bu biraz sinir bozucu, değil mi? Güney, büyük bir güç oluşturuyor gibi görünüyor ve özellikle Kuzey çok daha zengin olduğu için üzerlerine konulan vergi konusunda son derece üzgünler. Vatana ihanet çığlıkları var ve cumhuriyet temellerinden sarsılıyor. Kuzey daha sonra ikinci bir isyan için hazırlanmaya başlamak zorunda kaldı. Başkan derinden rahatsızdı.

Bölüm 9: İsyan israf edilmişti, ancak “100 alıntıyla zengin” Kuzey’in federal hükümete karşı ayaklanacağına dair yeni bir kehanet vardı. Bir devrim içinde bir devrim olurdu. Kuzey savaşmalı ya da gücünü kaybetmelidir. (Anladığım kadarıyla Güney, Sıradan Halk gibi görünüyor). Kuzey, kendisini birlikten ve kendi cumhuriyetinden ayırmak istedi. Ne kadar beklemek zorunda kalacaklar?

Bölüm 10: Kongre tatilleri ertelemeyi reddetti. Tüm bölüm, Kuzey ve Güney arasındaki son tartışma etrafında toplanıyor. Bu noktada başkan solgun ve zayıf görünüyor. Meclis Başkanı, başkanın istifa etmesi gerektiğini söylüyor. Sonra, başkan konuşuyor ve neredeyse tanrısal görünüyor – bir an için herkesi gücünün altına alıyor! Aniden, başkent dinamit tarafından vuruldu ve yok edildi (ne bir bükülme!). Cumhuriyet ölmüştü ve “o kadar barışçıl bir şekilde ölmüştü ki, dünya onun vefatının haberine inanamadı” (s. 43).

YARATIK SONU

“Şafak soğuk ve gri bir şekilde kırılırken ve ilk loş ışığı harabelerinde bile görkemli olan o paramparça kubbenin üzerine düştüğünde, tek bir insan gözü (her şeyi gören illuminati gözü? uzun ve istikrarlı bir şekilde, ve sonra sahibi Capitol kuşağını yuvarlak ve yuvarlak tutan insanlığın kabaran kitlesine yakalandı ve kayboldu ”(s. 43).

Sonuç

Bunu okumanın zor ve sıkıcı olduğunu itiraf etmeliyim, ancak kitaptan aldığım sonuç, her şeyin planlı olduğu. Belki başkanın iyi niyeti var, belki de yok. Bu kitapta kimin kötü olduğunu kim söyleyebilir? Kuzey mi, Güney mi? Bugünkü sol ve sağ ikilemiyle doğrudan bağlantılı olması ilginç.

Sonuçta, cumhuriyet yok edildi ve “tek göz” (tüylerim diken diken oldu) oldukça şeytani bir şekilde memnun! Belki de gerçekten hepimizi kontrol eden şeytani bir güç vardır?

Belki de bu kitaptan çıkarılacak ders, bazı önemli noktalarda hepimiz aynı fikirde olmasak bile bir şekilde birleşmemiz gerektiğidir. Sürekli olarak bu böl ve fethet taktiğini kullanıyorlar ve şüphesiz işe yarıyor. Bizi yeterince böldüklerinde, birliğimizi ezebilirler ve sonra gerçekten devralabilirler.

Trump pek çok tartışmaya neden oluyor ve belki de, tıpkı başkan Byron’ın göründüğü gibi, gerçekten de halkın refahına bakıyor. Ancak, görünüşe göre daha kötü niyetli bir güç onu nihayetinde insanları bölebilmek için göreve getirdi. Byron’ın gerçekten bu kitaptaki sıradan insanlar için olup olmadığını söylemek zor, ama öyle olabilir ve aynısının Trump için de geçerli olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten sıradan insanlar için mi yoksa nihai planın bir parçası mı? Kesin olan şey, bölümün bu kitabın en önemli kısmı olduğu: The Common People vs. the Wealthy (bu tanıdık gelmiyor mu?)

Şimdi “muhteşem maceralar” serisini sipariş edeceğim ve ilgileniyorsanız bunun üzerine bir analiz yapacağım. Herhangi bir yoruma açığız. Lütfen size biraz zaman kazandırdığımı ve kitabı okuduğumu unutmayın, bu yüzden lütfen bana saldırmayın !! 😊

“Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler?” üzerine 23 yorum

1. Kütahya merkezden ben ziya. Merhabalar siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 06-01-2021 08:12:52

2. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. selam arkadaşlar siten valla hoşuma gitti, teşekkürler , Emine – 68

3. Kastamonu merkezden ben ali. Merhaba web siteniz inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 06-01-2021 14:11:28

4. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. Selamlar web siten cidden çok güzel, teraziye tıkladım , Gürbüz – 113

5. Isparta dan kimler var. Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? . selamun aleyküm sayfa süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 13

6. Tokat merkezden ben emin. Slm paylaşımınız gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım 07-01-2021 06:34:46

7. Gümüşhane dan kimler var. Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? . Merhaba bu web sitesi ciddiyim iyi, teşekkürler , elif yılmaz – 210

8. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. Selam sayfan vallaha çok güzel, tebrikler , hatice – 468

9. İzmir merkezden ben emin. Selamın aleyküm sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-01-2021 19:13:42

10. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. Selam herkese paylaşım valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , – 387

11. Ordu merkezden ben Gürbüz. Selam sayfan süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım 27-01-2021 04:39:10

12. Iğdır dan kimler var. Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? . Merhaba herkese sayfa yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ahmet – 162

13. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. Merhabalar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ali – 24

14. Balıkesir merkezden ben hatice. Selamlar siteniz gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler 04-02-2021 00:08:33

15. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi güzel, şukuladım , ali – 380

16. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 118

17. Bu konu : ” Polkadotgirl tarafından birkaç yıl önce yazılan “Son Başkan” analizi. Düşünceler? ” çok güzel. Slm sayfa gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım , banu – 281

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link