Kategoriler
Genel

Proof Guccifer 2.0 DNC'dir

http://archive.fo/QIduE

Haziran 2016'da DNC'nin Rus tartışmalarını ürettiğinin kanıtı

Bu gönderi, Guccifer 2.0'ın DNC'den başka hiçbirinin kimliğini maskeler.

Guccifer 2.0, DNC belgelerinin herkese açık olarak indirilebileceği bir WordPress sitesine ev sahipliği yaptı. 15 Haziran, ilk Guccifer 2.0 sızıntısının tarihiydi; bundan sonra daha fazla sızıntı devam edecektir. Bir DNC işlemi olduğunu kanıtlamak için gerekli olan meta verileri içerdikleri için sadece ilk sızıntıya odaklanıyorum.

Sızan Guccifer belgelerinde neler vardı?

Guccifer 2.0, ilk partide DNC'den toplam 10 Office belgesi sızdırdı (daha fazlası gelecekti, ancak hiçbiri detaylandıracağımlarla aynı "hataları" içermiyor).

Tüm Microsoft Office belgelerinde, belgenin kendisi hakkında onları oluşturan kullanıcı, bunları değiştiren kullanıcı vb. Gibi öznitelikler içeren meta veri girişleri bulunur.

Bir sızıntının meta verileri değiştirmesi olağandışı olurdu, ancak Guccifer 2.0 bunu "filigranı" olduğunu iddia ederek yaptı.

Office'te meta veriler, dosyayı oluşturan Office uygulamasının sahibini ve dosyayı değiştiren Office uygulamasının sahibini içerir. Orijinal yazar ve değiştirilmiş yazar için meta veri değerlerine sahip belge adlarının bir listesini sunuyorum:

Belge adı Orijinal yazar Değiştirilmiş yazar

1.Doktor Warren Tufanı ?????? ??????????

2. doktor Warren Sel ?????? ??????????

3.doc Warren Flood ?????? ??????????

4.doc Blake

5..doc jbs836 ?????? ??????????

?????? ya da İngilizce alfabedeki Felix Dzerzhinsky, 1926'da ölen erken bir Sovyet devlet adamıydı.

Peki ne … Warren Flood, Blake ve jbs836 orijinal yazarlar mıydı?

Kısa cevap: Hayır. Teknik olmayan cevap: Bir kere, Wikileaks dökümünden gerçek yazarlara çapraz referans verebiliriz. 1.doc, "Lauren Dillon" un asıl yazarı olan buradan indirilebilen ek olarak "doğrulanmış" Wikileaks sürümündedir. Peki, bekleyin, Warren Flood ve ark. Bu belgelerin her birinin oluşturulma tarihi 15 Haziran'dı ve "?????? ??????????" ile değiştirildi. birkaç dakika sonra.

Office 2007 biçim belirtiminde, belgenin genel biçimlendirmesini belirleyen belirli bir stil sayfası şablonu vardır. Warren Flood'un belgelerinin üçünde aynı meta verileri buluyoruz.

{ s108 ql li0 ri0 widctlpar wrapdefault aspalpha aspnum faauto adjustright rin0 lin0 itap0 bağlamsaluzay rtlch fcs1 af1 afs20 alang1025 ltrch fcs0 f1 fs20 lang1049 langfe1049 cgrid langnp1049 langfenp1049 sbasedon0 snext108 slink107 sqformat spriority1 styrsid11758497 Aralık Yok;}

Yukarıdaki satır Warren Flood'un üç belgesinde de yer almaktadır. styrsid11758497, yazar ilişkilendirmeli benzersiz bir tanımlayıcıdır. Diğer belgelerde görünmemesi, Warren Flood ile ilişkili olduğunu ve ?????? ??????????.

Bu neden önemli? Langfe1049 kısmı, Rus dilinin belge için varsayılan dil olarak kullanılması gerektiğini söyleyen bir ayardır.

Vardı ?????? ?????????? "filigranı" ayarlıyordum, tüm belgelerde aynı olurdu. Ancak bunun yerine, her belge oluşturucu için farklı filigranlar oluşturuldu, bu da tutarsız bir uygulama veya kendi filigranlarını uygulayan üç farklı içerik oluşturucuyu önerdi.

Başka bir deyişle, belge oluşturucular belge özelliklerini Rus dilini kullanacak şekilde ayarladılar ve bunu yaparken değil 'filigranlar' olarak adlandırılan üç farklı "filigran" oluşturdular. ??????????.'

Warren Flood bir DNC belgesi açar, kopyalar ve yeni bir belge olarak bilgisayarına yapıştırır.

Warren Flood, tema dilini bir şekilde Rusça'ya ayarlar (bu süreç tüm yazarlar için farklıdır).

Warren Flood belgenin yazarını ?????? ??????????.

Değiştirilen belge daha sonra Guccifer web sitesine yüklenir ve kısa bir süre sonra kamuya açıklanır.

İlgili nokta şudur: meta veri adli kanıtı, Warren Flood veya Warren Flood'a kayıtlı Word'ün bir kopyasına sahip olan ve belgelerin her yerinde bariz "Rus" parmak izleri ile atılmış olan bir kişinin reddedilemez.

Guccifer 2.0'ın DNC oluşturma etkisi

DNC sızıntısından başlatılan "Rus ABD seçimlerini etkiledi" kampanyası.

Rus nüfuzuna dair iddialar tamamen uydurulmuş bir yalan temeli üzerine inşa edildi.

Artık, Obama yönetiminin ABD kampanya yetkililerinin "Rus müdahalesi" bahanesiyle maskesini kaldırmasının, Guccifer 2.0'ın başladığı tarihte Haziran 2016'da başladığını biliyoruz.

Neden DNC bunu yaptı?

Çünkü "Rus müdahalesinin" bugüne kadar devam eden toplam DNC üretimi olarak başladığını kanıtlıyor. Tüm Rus kampanyası Trump, Rusların Hillary'nin e-postalarını almasıyla ilgili rezil şaka yapmadan önce başladı.

Trump kampanya yetkililerinin Rus müdahalesi üzerine yasadışı maskelenmesi Haziran 2016'da başladı. Bu, Rusya'nın DNC saldırılarına müdahalesine dayanıyor muydu? Öyleyse, bu, sızıntıların sadece DNC'yi ve veba Başkanı Trump'ın kendisini değil, aynı zamanda Obama yönetim yetkililerini ve ilgili tüm istihbarat kurumlarını da ima ettiği anlamına gelir.

DNC neden kendi belgelerini sızdırdı?

Doğru Guccifer 2.0’ın blogunda. Sözlü alıntı: "Makalelerin ana kısmı, binlerce dosya ve e-posta, Wikileaks'e verdim. Yakında yayınlayacaklar." DNC, belgelerinin Wikileaks'e sızdırıldığını biliyordu ve bir Rus hackerının sızıntılar için kredi aldığından emin olmak istedi.

DNC, Wikileaks'in DNC e-postalarını yayınlayacağını nasıl biliyordu?

Ek – Teknik ayrıntılar

Microsoft Word 2007 biçim belirtimi:https://www.microsoft.com/en-gb/download/confirmation.aspx?id=10725

Warren Flood belgelerinin çok daha ayrıntılı analizi –http://g-2.space/intent.html bağlantı sonrası boşluk

“Proof Guccifer 2.0 DNC'dir” için 29 yanıt

Çorum merkezden ben gaye. Selamlar bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 30-03-2020 20:42:00

Düzce merkezden ben ali. Merhabalar paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 31-03-2020 05:16:33

Sinop merkezden ben gaye. Mrb siten yeminle hayran edici, twitter da paylaştım 03-04-2020 20:16:30

Kayseri merkezden ben doruk. Selam paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, şukuladım 12-04-2020 14:44:06

Burdur merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfa gerçekten dikkat çekici, saolun 20-04-2020 03:29:23

Mersin merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfan valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 23-04-2020 04:59:13

Yozgat merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfan valla güzel, linkedinde paylaştım 24-04-2020 07:28:08

Artvin merkezden ben gaye. Slm siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım 25-04-2020 21:29:07

Aksaray merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siten vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 28-04-2020 23:52:11

Isparta merkezden ben doruk. Selam sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 05-05-2020 01:37:43

Edirne merkezden ben elif yılmaz. Mrb bu web sitesi harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım 08-05-2020 22:51:57

İstanbul merkezden ben gaye. selamun aleyküm siteniz cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 10-05-2020 00:35:19

Zonguldak merkezden ben Emine. Selam sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 12-05-2020 14:42:57

Karabük merkezden ben gaye. Merhabalar sayfa vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım 14-05-2020 08:56:31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir