… “benden başka herkes koyun.” En azından sorun bu algıdır.

Gerçek sorun şu ki, kaçan bir propaganda yok ve sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi propagandanın yapabileceğinden daha fazla kandırmışsınızdır.

“Propagandaya düşmüyorum” demek, gerçekten, “Ön yargılarıma hitap ediyorsa, onu propaganda olarak kabul edemem” diyor.

“Önyargılı değilim” demek, gerçekten “Kendi önyargıma o kadar derinden bağlıyım ki, bunu önyargı olarak anlayamıyorum” diyor.

Propaganda savaşının birincil cephanesi “Gerçek” değil. Asla olmadı. Bu, hem ana akım medya propagandasından hem de “Q” ya da her neyse uç propagandadan anlaşılıyor.

Bunun “Gerçek” ile hiçbir ilgisi yok, bundan daha incelikli: İnsanların önyargılı “Gerçek” kavramlarının gerçekten de gerçek olduğunu pekiştiren anlatılar hazırlamakla ilgili her şeyi var ve bu her zaman saçmalık olacak.

Pek çok insan, bu gerçekliğin yazılı bir yanılsama olduğu gerçeğine uyanıyor. Trajedi şu ki, çoğu kişi sadece “Neo” oldukları ve diğer her şeyin “Matrix” olduğu başka bir lanet senaryo istiyorlar, oyunu tamamen bırakmak yerine.

TL; DR: Hakikati arayan insanlara güvenin, onu bulduğunu iddia eden insanlara güvenmeyin. Her şeyi bildiğimize inandığımız an, kendimizi herhangi bir şey öğrenmekten alıkoyarız.

Author

18 Comments

1. Bu konu : ” Propaganda Sorunu … ” çok güzel. Selam web sitesi süper ötesi çok güzel, şukuladım , mehmet – 105

2. Merhaba herkese sayfan inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım

3. Ağrı dan kimler var. Propaganda Sorunu … . Selamın aleyküm paylaşımın inanki çok güzel, sağolun , mehmet – 216

4. Hatay merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşım inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-01-2021 19:25:07

5. Konya dan kimler var. Propaganda Sorunu … . Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , gaye – 445

6. elif yılmaz Reply

Batman merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşım gerçekten iyi, şukuladım 05-02-2021 19:19:57

7. Isparta merkezden ben ahmet. Selamlar sayfan valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 11-02-2021 12:28:54

8. Gürbüz Reply

Mrb paylaşım inan ki hayran bıraktı, tebrikler

9. Bu konu : ” Propaganda Sorunu … ” çok güzel. Selam herkese sayfan inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 216

10. Merhaba siteniz harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım

11. Kütahya dan kimler var. Propaganda Sorunu … . Mrb sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 10

12. İstanbul merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 17-03-2021 14:13:40

13. Tekirdağ dan kimler var. Propaganda Sorunu … . selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim mükemmel, saolun , Emine – 370

14. Muş dan kimler var. Propaganda Sorunu … . Slm sayfa yeminle iyi, teşekkürler , gaye – 83

15. Bu konu : ” Propaganda Sorunu … ” çok güzel. Merhaba sayfa inanılmaz mükemmel, tebrikler , memo – 197

16. Mersin dan kimler var. Propaganda Sorunu … . Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , – 431

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link