Protestan çalışma ahlakı, insanları berbat işler yapmaya zorlayan bir hile

Rasyonel olarak pek çok iş, özellikle de düşük ila asgari ücret sektöründeki işler, onlara sıkı çalışma yapılmasını gerçekten haklı çıkarmaz. İnsanları ek faydalar görmeden yine de sıkı işler yapmaya ikna etmek için. Sıkı çalışma fikrinin, sıkı çalışmanın hedeflenmesi gereken hedef yerine değerli olarak resmedilmesi gerekiyordu. Din, cennete giden yol olarak çok çalışmaya başladı ve daha modern zamanlarda “İşçi Sınıfı” fikri reklam ve medya tarafından putlaştırıldı. Bu, daha iyi ücret ve çalışma koşulları beklemek yerine çok çalışmanın çok çalışmanın ödülü olarak görüldüğü bir zihniyet yaratmaya hizmet eder. Özellikle Amerika’da bu zihinsel yanılgı toplumdaki değişiklikleri yavaşlatıyor ve kendi kendine çalışıyor. Çok çalışma uğruna çok çalışma fikri ortadan kaldırılmalı ve çalışmayı yalnızca belirli bir hedefe ulaşmak için bir araç olarak görmeye dönmeliyiz.

“Protestan çalışma ahlakı, insanları berbat işler yapmaya zorlayan bir hile” üzerine 9 yorum

1. Bursa merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfan süper ötesi iyi, twitter da paylaştım 15-09-2020 00:33:22

2. Bartın merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siteniz valla çok hoşuma gitti, saolun 23-09-2020 10:39:13

3. Sinop merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfanız inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım 28-09-2020 19:45:17

4. Gaziantep merkezden ben doruk. Merhabalar sayfa cidden mükemmel, facebookta paylaştım 02-10-2020 02:54:55

5. Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:19:31

6. Bu konu : ” Protestan çalışma ahlakı, insanları berbat işler yapmaya zorlayan bir hile ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız gerçekten çok iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 204

Yorum yapın