Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun

Psywar olarak da adlandırılan psikolojik savaş, düşmana karşı propaganda kullanımı, gerekli olabilecek askeri, ekonomik veya politik önlemler ile desteklenir. Bu tür bir propaganda genellikle düşmanı demoralize etmek, savaşma veya direnme arzusunu kırmak ve bazen onu bir kişinin pozisyonuna olumlu bir şekilde yerleştirilmesini amaçlamaktadır.

Psikolojik savaş, muhalefetin görüşlerini, duygularını, tutumlarını ve davranışlarını etkilemek için propaganda ve diğer psikolojik operasyonların planlı kullanımını içerir

Sıklıkla modern bir buluş olarak görülmesine rağmen, psikolojik savaş antik kökenlidir. Büyük Cyrus bunu Babil’e, Yunanlılara karşı Xerxes’e ve Makedonyalıların Atina’ya karşı II. Philip’e karşı kullandı.

Kelimenin her anlamında toplam olan bu savaşta, askeri bilimde çok büyük değişiklikler gördük. Bana öyle geliyor ki bunların en azı, spesifik ve etkili bir silah olarak psikolojik savaşın gelişimi değildi. —Ağırlık D. Eisenhower

Hükümet konseylerinde, ister istemek ister istemez askeri sanayi kompleksi tarafından haksız nüfuz edinilmesine karşı korunmalıyız. Yanlış yerleştirilmiş gücün yıkıcı potansiyeli mevcuttur ve devam edecektir. Bu kombinasyonun ağırlığının özgürlüklerimizi veya demokratik süreçlerimizi tehlikeye sokmasına asla izin vermemeliyiz. Kabul için hiçbir şey almamalıyız. Sadece uyanık ve bilgili bir vatandaş, devasa endüstriyel ve askeri savunma makinelerinin barışçıl yöntemlerimiz ve hedeflerimizle uygun şekilde birleştirilmesini zorlayabilir, böylece güvenlik ve özgürlük birlikte gelişebilir. – Dwight D. Eisenhower

İblisin hedefi ele geçirilmiş değildir; biz gözlemcileriz .. bu evdeki herkes. Bence mesele bizi umutsuzluğa düşürmektir … insanlığımızı reddetmek: kendimizi eninde sonunda hayvani, aşağılık ve aldatıcı olarak görmek; haysiyetsiz; çirkin; değersiz.” – Exorcist William Peter Blatty

“İnsanları bekledikleri şeylerle meşgul edin; onların farkına varabilecekleri ve projeksiyonlarını doğrulayabilecekleri şeydir. Onları, tahmin edemeyeceği olağanüstü anı beklerken zihinlerini işgal ederek tahmin edilebilir tepki kalıplarına yerleştirir. ” – Sun Tzu

“Yüce savaş sanatı, düşmanı savaşmadan bastırmaktır.” – Sun Tzu

“Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun” üzerine 77 yorum

1. Rize merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım 15-05-2020 23:19:58

2. Kars merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web siteniz cidden güzel, twitter da paylaştım 18-05-2020 20:17:50

3. Isparta merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim mükemmel, tebrikler 21-05-2020 21:56:04

4. Çorum merkezden ben mehmet. Mrb paylaşımınız valla dikkatimi çekti, teşekkürler 01-06-2020 09:26:23

5. Erzurum merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2020 21:02:46

6. Çankırı merkezden ben Emine. Selam paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler 19-06-2020 00:51:05

7. Diyarbakır merkezden ben ali. Selam herkese web siten gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 02-07-2020 04:48:07

8. Uşak merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 07-07-2020 19:56:56

9. Malatya merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler 08-07-2020 19:29:17

10. Osmaniye merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşım cidden hayran edici, teraziye tıkladım 14-07-2020 17:42:34

11. Bingöl merkezden ben Aylin. Merhaba herkese paylaşım ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım 16-07-2020 20:11:21

12. Muş merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler 18-07-2020 16:45:13

13. Karaman merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 10-08-2020 01:30:31

14. Samsun merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşım valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım 04-09-2020 20:30:09

15. Şanlıurfa merkezden ben Emine. Selam siteniz inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 22-09-2020 04:51:23

16. Erzincan merkezden ben ziya. Selamlar bu web sitesi süper ötesi çok güzel, teşekkürler 25-09-2020 21:58:47

17. Giresun merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 29-09-2020 07:11:17

18. Erzurum merkezden ben banu. Selam herkese sayfan gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:30:17

19. Kocaeli dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım , mehmet – 207

20. Çankırı merkezden ben doruk. Selam paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun 10-11-2020 23:25:39

21. Kastamonu dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . Selam web siteniz inanılmaz hayran edici, sağolun , doruk – 68

22. Bu konu : ” Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız cidden dikkat çekici, şukuladım , ali – 305

23. Aksaray merkezden ben emin. Selam paylaşımın harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 03-12-2020 13:18:57

24. Bartın dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . Merhaba paylaşımınız gerçekten hayran edici, teşekkürler , ahmet – 387

25. Mersin dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . Selam web sitesi vallaha çok güzel, facebookta paylaştım , mehmet – 444

26. Bu konu : ” Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun ” çok güzel. Slm web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler , mehmet – 49

27. Bu konu : ” Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun ” çok güzel. Slm paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, saolun , – 3

28. Samsun dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 66

29. Bu konu : ” Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 280

30. Antalya dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . Selamın aleyküm siteniz yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler , Emine – 476

31. Samsun dan kimler var. Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun . Mrb web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler , doruk – 145

32. Bu konu : ” Psikolojik Savaş – Plandemiyi aklınızda bulundurun ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım , elif yılmaz – 404

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link