Kategoriler
Genel

QR vode ile telefonunuza bağlı kan bağlantılı covid sağlık pasaportu

https://www.weforum.org/agenda/2020/07/covid-19-passport-app-health-travel-covidpass-quarantine-event/

CovidPass, bireysel kan testlerinden şifrelenmiş verileri saklamak için blockchain teknolojisini kullanır ve kullanıcıların COVID-19 için negatif test ettiklerini kanıtlamalarını sağlar.

Kişi izleme uygulamalarının aksine, CovidPass kullanıcıların hareketlerini takip etmez. Zorunlu olmayan kişi izleme uygulamaları, gizlilik endişeleri nedeniyle şu ana kadar sadece sınırlı bir başarı ile karşılaştı.

Gönüllü bir uygulamayı kullanıma sunmada en başarılı ülkelerden biri olarak kabul edilen Almanya’nın şu anda 83 milyon vatandaştan sadece 16 milyon kullanıcısı var. Uzmanlar, nüfusun en az yarısının virüsle mücadelede etkili olması için bir temas izleme uygulaması kullanması gerektiğini söylüyor.

Yani … Her seyahat edişinizde, kanınızı almanız ve telefonunuza sevmeniz gerekiyor. Ne tür bir distopik gelecek yaşıyoruz.

“QR vode ile telefonunuza bağlı kan bağlantılı covid sağlık pasaportu” için 8 yanıt

Balıkesir merkezden ben banu. Merhabalar sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 01-08-2020 15:09:52

Rize merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 01-08-2020 23:04:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir