r / askreddit, bir kişisel veri toplama alt redditidir

Bu reddit’in tek gerçek amacının kişisel bilgilerinizi sizden “eğlenceli” bir şekilde almak olduğu aklıma geldi. Örneğin o sırada en çok sorulan soru “İnsanlara her zaman hangi filmi tavsiye edeceksiniz?” Birisi bir bilgisayar korsanıysa, bu bir altın madeni çünkü RL kimliğinizi reddit tanıtıcınızla eşleştirmek kolaydır. Örneğin, gizli Noel Baba, insanların kimliklerini alt kırmızı bölümleriyle eşleştiren bir makinedir.

Bunu akılda tutarak, kimliğinizi eşleştirmek ve bir güvenlik sorusunu yanıtlamak kolaydır. “En sevdiğin film hangisi?” En sevdiğiniz filmin ve insanlara her zaman tavsiye edeceğiniz şeylerin şansı çok yüksek. İnsanların farkına varmadan verdiği bilgiler budur.

Eğer bir bilgisayar korsanı değilseniz ve bir reklam şirketiyseniz, bu altın değerdir çünkü film sizinle çıkacaktır. En sevdiğiniz filmler genellikle gençliğinizden gelenlerdir. Dolayısıyla, en sevdiğiniz film 80’li yıllardan ise, bu bilgilere dayanarak, 50’li yaşlarda olduğunuzu ve filmin türünü bilirler, buna dayanarak cinsiyetinizi tahmin edebilirler.

“r / askreddit, bir kişisel veri toplama alt redditidir” üzerine 21 yorum

1. Kırıkkale merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 30-08-2020 16:55:54

2. Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım 31-08-2020 01:48:01

3. Adana merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 13-09-2020 03:10:11

4. Kilis merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım 15-09-2020 15:09:02

5. Osmaniye merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımın yeminle hayran edici, saolun 29-09-2020 23:59:40

6. Kars merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 02-10-2020 11:20:42

7. Bu konu : ” r / askreddit, bir kişisel veri toplama alt redditidir ” çok güzel. Selam bu web sitesi gerçekten güzel, linkedinde paylaştım , ali – 149

8. Bu konu : ” r / askreddit, bir kişisel veri toplama alt redditidir ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız harbiden dikkat çekici, saolun , mehmet – 293

9. Karaman dan kimler var. r / askreddit, bir kişisel veri toplama alt redditidir . selamun aleyküm bu web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , hatice – 291

Yorum yapın