Pekala, bunun iki sorusu var. İlk başta gönderide cevap vermek istedim, ancak OP’nin parasız bir hesap olabileceği aklıma geldi, bu yüzden daha fazla insanın görmesi için cevap vermeyi seçtim ve bu soruyu soran insanları bu gönderiye yönlendirebilirsin bunu yapmak istiyorsun.

Eğer “parasız hesap” değilseniz özür dilerim, burada sizden bahsetme özgürlüğünü kullandım, böylece cevabımı u / hsjsvjsbsva da görebilirsiniz.

İnsanlar neden bilime inanmıyor? Cevabımın üç bölümü var.

İlk2,500 yıllık Aristoteles mantığına dayanan bir şey yapışana kadar bilimin deneme yanılmadan başka bir şey olmadığını anlamalısınız.

Bir şey bir kez çalışıyor mu? Bir tesadüf olabilir. İki kez işe yarıyor mu? Orada bir şey olabilir. Üç kez mi çalışıyor? Bu bilimsel bir gerçek, daha fazlası değil.

Bilimin tamamı buna dayanmaktadır, bu nedenle, aşağıdaki araştırma genellikle “geçmişin bilimsel gerçeklerine” dayandığından, bilim insanlarının kolayca teyit edici önyargıya girebileceğini görebilirsiniz. Ayrıca bir tür bilim insanı, diğerleri yaptı. Yani ilk değerlendirmede bir hata varsa, mevcut kanıtlar olsa bile, yıllarca hala bir gerçek olarak kabul edilir.

Sonuç olarak, sorgulanmayan dogma yaratıldı – Sadece bir örnek, Graham Hancock’un kitaplarında anlattığı dogmayı, “X.000 yıldan önce Amerika’da hiçbir insanın yaşamadığı” inancını ele alalım. sayı, 10.000 olabilir, ancak unutulmuş), ki bugün hala bir gerçek olarak kabul edilmektedir, bu nedenle Amerika’da kimse X.000 yıldan daha derine inmez, eğer yaparlarsa ve bir şey bulurlarsa, onlardan uzak dururlar ve bilimsel alandaki itibarlarını kaybederler. “Bilimsel gerçek” gerçekte yanlıştır, ki bugün biliyoruz, ancak geçmişte birçok bilim insanı bu gerçeğin yanlışlığına ışık tutmaya çalışırken gözden kaçmış ve itibarını yitirmiştir. Bu dogmalar, ana akım bilim aracılığıyla mevcuttur. bazı bölgelerde daha az var, bazı bölgelerde daha fazlası var.

İşte Graham Hancock ile JRE röportajı

İkinciBilim, büyük şirketler tarafından defalarca manipüle edilmiştir, bunlardan en bilinen örneği şekerin etrafındaki manipülasyon ve rüşvet ve büyük şeker şirketlerinin şeker ve şekerli içecekleri zararsız olarak tanıtmak için pek çok bilim adamına para ödediği 60 ‘ve 70’ yıllardaki sağlık etkileri, hatta sağlıklı. İşte bununla ilgili birçok makaleden biri.

Son olarak“bilimsel yöntem” in sınırları vardır ve bu, insanlığın mevcut teknolojik ilerlemesidir. İnsan enstrümanlarının (duyularının) kapsamları sınırlı olduğundan, önce bilimin bir şeyi keşfetmesi için, çalışabileceğiniz kapsamı genişletebilecek bir enstrüman yaratmanız gerekir (örn. Göz -> büyüteç -> mikroskop), ancak bu aletleri oluşturmadığınız sürece araştırmanız sınırlıdır.

Bu nedenle bilim sınırlıdır. Okült, kutsal geometri, bilinç ya bir sözde bilim olarak reddedilir ya da hep birlikte engellenir, bunun nedeni tam olarak daha derine inmek için henüz bilimsel olarak onaylanmış aletlere sahip olmadığımız içindir. (Ve belki de bu araçlara sahibiz, ancak bunlar gizli devlet örgütlerinin ellerinde sıkı bir şekilde kontrol ediliyor – bu, pek çok akla yatkın ortak casusluktan biri.)

Bu nedenle, eğer bu alanları araştırmak istiyorsanız, meslektaşlarınız tarafından itibarsızlaştırılmak istemiyorsanız, onlara bir spekülasyon olarak “filozofik bakış açısından” veya “varsayımdan” yaklaşmalısınız. Örnek olarak, Dr. Moody Raymonds NDE çalışmasının binlerce katılımcıyı ele alalım, normal olarak bu uygun metodolojiye sahip uygun bir bilimsel çalışma olsa da, buna farklı bir şekilde yaklaşmak zorundaydı çünkü hala sözde olarak reddedilecektir. – bilim, çünkü insan bilincinde gerçekte neler olup bittiğini ölçmek için kesin bir araca sahip değiliz.

Beni yanlış anlamayın, bilim harikadır ve bizi uzağa götürür, ama bundan din çıkaramazsınız. Tüm çalışmaları alıp bilimsel şüphecilikle karşılaştırmalı ve ondan sonra aradığınız cevabı çıkarmalısınız. Ama söylenmelidir ki, bilimin sorunları var, yukarıda bahsedilenlerin dışında, birçok (çok olası ve mantıklı) komploya konu olan kamu / özel sektör meselesi de var.

Şu anda daha fazla vaktim yok ve aşılara yanıt vermek biraz zaman alacak, çünkü postaya bazı uygun çalışmaların ve kanıtların konulması gerektiğine inanıyorum. Kısacası, normal aşılara karşı değilim, sadece COVID “aşı” na karşıyım. Şimdiye kadar, birkaç noktaya özetledim, cevaba göre bir sonraki yazıda onları çalışmalar ve kanıtlarla destekleyeceğim.

1. COVID “aşısı” gerçek bir aşı değildir. Olağanüstü hal olmasaydı asla bu şekilde onaylanmazdı.

2. Uzun vadeli, bağımsız olarak hakem tarafından gözden geçirilmiş denemeler yok, aşılar yetersiz test ediliyor (test edilseler bile – size bakıldığında J&J) ve bunların insan organizması üzerindeki orta ila uzun vadeli etkileri hakkında hiçbir fikrimiz yok.

3. Ve bir de COVID ile% 1 -% 2 ölüm oranı var, bu da insanların% 98’inin hayatta kaldığı ve ayrıca COVID “aşılamasından” sonra yüz binlerce yan etkinin yaşadığı anlamına geliyor. Şahsen, kısa – orta ve uzun vadede ne yaptığına dair hiçbir fikrim yokken aşılanmak yerine% 99 (risksiz grup) hayatta kalma riskiyle karşı karşıya kalacağım.

4. Ünlü virologların ve epidemiyologların (örn. Dr. Boshe, ancak sadece kendisi değil) COVID “aşılamasının” varyantların gelişmesi için ortam yaratacağına dair iddiaları var. Ayrıca, temel hastalığa karşı aşılanan bireylerin varyanta çok daha duyarlı olduklarını belirten “hayvan araştırması” (daha spesifik olmak üzere tavuklar) vardır.

5. Mevcut aşılar yalnızca semptomlara karşı ve yalnızca “mevcut” varyant olmayan COVID-19’a karşı etkilidir, mutasyonlar söz konusu olduğunda, ya hiç işe yaramazlar (mutasyonların çoğu) ya da semptomları biraz daha hafif hale getirirler (İngiliz mutasyon)

6. Ve son olarak, geçen yıl “tek” komplo olan şüpheli COVID pasaportları sorunu var. Örneğin İsrail’de tıbbi apartheid’in başladığını görebiliriz.

Bana ne düşündüğünüzü söyleyin, bir şeyi kaçırdım mı, ekleyecek bir şeyiniz var mı? Okursanız teşekkür ederim, umarım size yardımcı oldu ya da en azından düşünmek için biraz yiyecek verdim.

Düzenleme: Aşılarla ilgili ikinci gönderiyi derledikten sonra veya yukarıda gösterilen çok benzer noktalara sahip bir gönderi biliyorsanız, bana bildirin, düzenlemede ona bir bağlantı koyacağım! Teşekkürler.

Author

6 Comments

1. Karaman dan kimler var. Re: Bilime / aşılara inanmayanlara … neden? . Merhabalar web sitesi yeminle hoşuma gitti, teşekkürler , emin – 294

2. Bartın merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 06-04-2021 00:42:13

3. Bayburt merkezden ben hatice. Selam herkese paylaşımın inanki hayran bıraktı, saolun 10-04-2021 20:28:44

4. Muğla merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 12-04-2021 05:29:10

5. Bu konu : ” Re: Bilime / aşılara inanmayanlara … neden? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha iyi, teraziye tıkladım , mehmet – 310

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link