Kategoriler
Genel

“Reklamverenin bilmesi gereken şey, ürünle ilgili doğru olan şey değil, alıcıyla ilgili yanlış olan şeydir.” – Neil Postman, Kendimizi Ölümüne Eğlendirmek: Gösteri İşi Çağında Kamusal Söylem

Açıkçası, bunun güncel olay / siyasi haber propagandasında ek uygulamaları vardır. Sonuçta, haberler sadece devlet reklamları değil midir? Kültler her zaman bu şekilde çalışır. Doğru uyaranlar, yanlış sinire uygulanan doğru basınç göz önüne alındığında, zeki bile yanlış yönlendirilebilir ve manipüle edilebilir.

Etkilerini en üst düzeye çıkarmak ve büyütmek için, zehir verilmeden önce tüketici-vatandaşta psikolojik zayıflıkların ve zayıflıkların geliştirilmesi gerekir. Ürünler, ürün üreticileri tarafından yaratılan ya da en azından sömürülen korkuları aşmak için satılmaktadır; haberler “bilgi” satılır ve daha sonra aynı veya benzer korkuları teşvik eder. Eğer hasta olmasaydık, hiçbirimiz duyarlı olmazdık. Muhtemelen hiçbirimiz radyasyonlarına yaklaşmak bile istemeyiz. Sağlığımızın tehlikelerinin farkındayız.

“Reklamverenler” tarafından önerilen veya sağlanan yanlış ve genellikle ölümcül olanlara güvenmek yerine iyileştirici çözümlere bakmak için başka bir neden.

Bir arkadaşım bir zamanlar beni uyardı: “Sizi fikrinize götüren düşünce süreçlerini tam olarak açıklayamazsanız, muhtemelen başından beri başka biri vardı.”

RIP Neil Postacı

8 Mart 1931 – 5 Ekim 2003

Gönderen … secretymology
[comments]

““Reklamverenin bilmesi gereken şey, ürünle ilgili doğru olan şey değil, alıcıyla ilgili yanlış olan şeydir.” – Neil Postman, Kendimizi Ölümüne Eğlendirmek: Gösteri İşi Çağında Kamusal Söylem” için 4 yanıt

Gaziantep merkezden ben banu. Slm siteniz süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 26-07-2020 14:04:17

Rize merkezden ben banu. selam arkadaşlar web siten harbiden güzel, linkedinde paylaştım 26-07-2020 21:08:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir