Aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak, çocuk sahibi olmadan önce sahip olduğum bazı varsayımları sizinle paylaşmak isterim. Kendi çocuğumu çekimler için mutlu bir şekilde getirdiğimde sahip olduğum varsayımlar. Varsayımlar, çocuğum nörolojik bir yaralanma geçirene kadar sorgulamaya zahmet etmedim.

Aşıların güvenlik açısından şimdiye kadar en çok test edilen şey olduğunu varsaydım. CDC programındaki aşıların içinde bulundukları kombinasyonlarda olduğunu varsaydım, çünkü bir şekilde denediler ve bir seferde hangi kombinasyonların güvenli olacağını anladılar. Durum bu değil. http://www.jpands.org/vol21no2/miller.pdf

Tüm CDC programının kümülatif etkileri için aşılar üzerinde çalıştıklarını varsaydım. Durum bu değil. Bu Tıp Enstitüsü raporuna göre, “aşıların kümülatif sayısının uzun vadeli etkilerini veya aşılama programının diğer yönlerini incelemek için tasarlanmış çalışmalar yapılmamıştır”. http://nationalacademies.org/HMD/Reports/2013/The-Childhood-Immunization-Schedule-and-Safety.aspx

FDA güvenlik denemeleri sırasında, aşıların ilaçlar gibi gerçek bir plaseboya karşı test edildiğini varsaydım. Durum bu değil. Aksine, başka bir aşıya karşı test edilirler. Her iki grup da yaklaşık olarak aynı miktarda reaksiyona sahip olduğunda, yeni aşı “güvenli” kabul edilir. 1: 07: 00’da Hep B atışının (örneğin) nasıl test edildiğini açıklıyorlar. https://youtu.be/v9bVeEwyxXk

Aşıların otizme neden olmadığını ve bilimin yerleştiğini varsaydım. Aşı olan çocukları aşı yaptırmayan çocuklarla karşılaştırdıklarını ve hiçbir grupta farklı miktarda otizm olmadığını varsaydım. Çalışmayı böyle mi yapardın? Bunu yapmıyorlar. Hiçbir zaman vaxxed vs tamamen vaxxed yapılmamış bir çalışma yapmadılar. # 2’nin IOM raporundan https://imgur.com/a/rUzNQEn ve CDC’nin kendisinden https://imgur.com/3tH4GeG. Öyleyse otizm üzerine bu “yerleşik bilim” i nasıl ortaya çıkarıyorlar? Kolaylıkla manipüle edilebilen epidemiyolojik çalışmalar veya DAHA AZ aşısı olan kişilere baktıkları çalışmalar. Örneğin, bir çalışma yapacaklar ve MMR’yi alan çocukların (diğer tüm çekimleri yapan ancak) MMR’yi almayan çocuklarla aynı otizm oranına sahip olduğunu görecekler. İşte bununla ilgili sorun: Sağlıklı kullanıcı önyargısı. MMR 12 aya kadar değildir, bu nedenle çocuğunuza daha erken aşıları verirseniz, nörolojik bir hasar görür ve aşılamayı bırakırsanız veya yavaşlarsanız, “daha az aşılanmış” kategorisine alınacaksınız … ve bu değil gerçek bir kontrol grubu; bu yoğun yaralanma grubu. İşte bunu daha iyi açıklayan bir şema. https://imgur.com/zczKctf

İşte burada daha fazla anekdot alıyoruz. Tıp camiasının aşı hasarından haberdar olduğunu varsaydım. Onlar değil. Çocuk doktorlarının ne kadar inkarcı oldukları konusunda hiçbir fikrim yoktu. Şimdiye kadar açıkladığım 1-4 arası noktaları bilmiyorlar. CDC’nin söylediğine göre hareket ediyorlar. Geçim kaynakları aşı yapmaya bağlıdır ve doğru olanı yapmak isterler, çocuklara yardım ettiklerine inanmak isterler. Öyleyse anlatıya aykırı bir şey okumak onlar için çok fazla bilişsel uyumsuzluktur. Bu beni 6 numaraya götürüyor …

Doktorların çocuğun sorunlarının nedenini bilmek isteyeceğini varsaydım. Televizyondaki gibi, bu doktorlar gerçekten araştırıyor! Çocuk epilepsi ile mi geldi? Tamam hadi STAT görüntüleme, kan testleri, genetik testler alalım, evde küf olup olmadığını kontrol edelim, çevresel faktörlere bakalım … Yani çocuğum birden fazla nöbet geçirdiğinde şaşırdığımı hayal edin ve “uhh sebebini bilmiyorum ama ben bunun aşılar olmadığını söyleyebilirim. ” Birkaç temel test yaptılar ama her şey için zorlamam gerekiyordu. İlaçları reçete edecek ve neyse ki işe yarayacak olan bir nöroloğa yönlendirileceksiniz. Bunda yanlış bir şey yok. Ama beni şaşırtan şey, nedenini kesinlikle umursamamalarıdır (eğer bu, tümör gibi apaçık ortada bir şey değilse) İlaçlar işe yaradığı sürece, kimin umurunda?

Doktorların aşılarla yaralanan kişilere tıbbi aşı muafiyeti vereceğini varsaydım. Yapmazlar. Bir muafiyet elde etmek için, bu, aşı hasarının var olduğunu ve sorunlarınızın nedeninin önemli olmadığını kabul etmenizi gerektirir, hatırladınız mı? Bir örnek: Bir yetişkinin iş için grip aşısı olması gerekir. Hemen bok gibi hissediyor ve birkaç gün içinde ekstremitelerde uyuşma oluyor. Doktorların hepsinde aynı cümle var, “Bunun ne olduğunu idk, ama buna grip aşısının neden olduğunu sanmıyorum”. Gabapentin ve Lyrica gibi şeyleri reçete edin, eve gidin. Bu kişi, gelecekte işyerinde grip aşılarından kendisini affettirmek için bir doktor notu alıyor mu? Hayır. Bu kişi, Ulusal Aşı Yaralanmaları Tazminat Yasası yoluyla tazminat alma hakkına sahip olabileceği konusunda bilgilendiriliyor mu? Hayır. Bu kişinin sorunu VAERS’e (aşı advers olay raporlama sistemi) bildiriliyor mu? Hayır.

VAERS demişken, doktorların bunu bildiğini ve kullandığını varsaydım. Bu yüzden, zorladığım tüm testler negatif çıktığında ve doktor sessizce sözlü olarak bunun çekimlere “son derece nadir” bir tepki olabileceğini kabul ettiğinde şaşırdığımı hayal edin … Tamam harika, öyleyse rapor edeceksin VAERS’a değil mi? Hayır! Genellikle yapmak istemezler. VAERS’e rapor vermek sıkıcı bir süreçtir. VAERS son derece az rapor edilmiştir. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK232983/.

CDC veya FDA, SOMEBODY’nin bu yaralanmaları takip ettiğini varsaydım. Yapmazlar. VAERS raporlarının yaygın bir eleştirisi, “doğrulanmamış” olmalarıdır. Peki onları kimin doğrulaması gerekiyor? Gerçekten hükümetin evinize gelip çocuğunuzu muayene edeceğini ve sihirli bir şekilde aşıların otizme neden olup olmadığını anlayacağını düşünüyor musunuz? Devlet kurumlarından bahsetmişken …

İlaç şirketlerinin bazı gözetimlerinin olduğunu varsaydım. ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’nın her iki yılda bir denetim yapması gerektiğini biliyor muydunuz? Ulusal Aşı Yaralanmaları Tazminat Programı 1986 yılında kurulduğunda, aşı üreticileri her türlü sorumluluktan muaf hale geldi. (Evet, doğru okudunuz.) Dava açılmasına izin verilmemesi karşılığında HHS’nin yılda iki kez denetim yapması gerekiyordu. Bil bakalım 30 yılda kaç tane yaptılar? SIFIR. Aslında, bir grup bunu tespit etti ve HHS’ye bununla ilgili bir mektup gönderdi. uzun PDF indirme

En önemlisi herkesin onlardan DAHA FAZLASINI bildiğini varsaydığımı düşünüyorum. Aşı kombinasyonlarının bazı ilginç bilimsel nedenleri olduğunu, CDC programının gerekirse çocuğumun benzersiz sağlık sorunlarına göre uyarlanacağını düşündüm. Mesela, belki bazı çocukların belirli aşıları olmamalı, ama diğerleri iyi mi? Doktorumun bunu bileceğini düşündüm. Kötü bir şey olursa, kesinlikle doktorlar neler olup bittiğini bilir ve çocuğumun aşı programını değiştirirdi, değil mi? Ve elbette aşılar sorunlara neden olsaydı, bilirlerdi çünkü şimdiye kadarki en çok çalışılan şey onlardı.

Bir çocuğunuz olana ve bir aşı yaralanmasıyla uğraşana kadar, bu tavşan deliğinin ne kadar çılgın olduğunu anlamak zor. Güvende kalın çocuklar.

U / turuncu kulaklıklar

Author

59 Comments

1. Gürbüz Reply

Kırşehir dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 283

2. Kastamonu dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Merhaba herkese web sitesi harbiden iyi, sağolun , ali – 448

3. Siirt dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selam sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun , memo – 378

4. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Mardin dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Merhabalar siten cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , hatice – 430

6. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki dikkat çekici, şukuladım

7. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Selam sayfa gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım , ali – 44

8. Ordu dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , emin – 137

9. Muğla dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selamlar web siten vallaha billaha çok iyi, sağolun , hatice – 48

10. Gürbüz Reply

Van merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web siteniz süper ötesi hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 13-03-2021 23:56:42

11. Hakkari dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selamlar bu web sitesi inanki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 110

12. Selamın aleyküm sayfa vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım

13. Çorum merkezden ben hatice. Selamlar paylaşım vallaha billaha mükemmel, saolun 13-03-2021 23:56:55

14. Selamın aleyküm sayfa süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım

15. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Selam herkese sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ali – 202

16. Konya dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . selamun aleyküm web siteniz harbiden çok iyi, teşekkürler , memo – 61

17. Samsun merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 13-03-2021 23:57:05

18. Merhabalar siteniz ciddiyim güzel, teraziye tıkladım

19. Muş merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfa harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 13-03-2021 23:57:28

20. Slm paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

21. Gürbüz Reply

Osmaniye dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Slm sayfan inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 228

22. Osmaniye dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Mrb bu web sitesi inanki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Hasan – 246

23. Kocaeli merkezden ben gaye. Merhaba paylaşımınız inanki hayran edici, şukuladım 13-03-2021 23:58:10

24. Bursa dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Merhabalar sayfanız vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , gaye – 13

25. Burdur dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Mrb bu web sitesi inan ki çok güzel, face de paylaştım , Emine – 87

26. Slm paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

27. Bayburt dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selam sayfan yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 376

28. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , – 327

29. Mersin dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Merhaba sayfan vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım , banu – 418

30. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Merhabalar sayfanız inanki çok güzel, twitter da paylaştım , banu – 417

31. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi süper ötesi çok güzel, saolun , gaye – 364

32. Gümüşhane merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm siteniz cidden çok iyi, saolun 13-03-2021 23:59:45

33. Sinop merkezden ben mehmet. Selamlar web siten valla çok güzel, teraziye tıkladım 13-03-2021 23:59:46

34. Kilis merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşım süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 13-03-2021 23:59:58

35. Gürbüz Reply

Bilecik dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selam herkese siten vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 389

36. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, sağolun , – 491

37. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 479

38. Ağrı merkezden ben Aylin. Mrb sayfa valla dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 14-03-2021 00:01:20

39. Edirne merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siten inan ki dikkatimi çekti, saolun 14-03-2021 00:01:32

40. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Selamlar sayfa inanki dikkatimi çekti, sağolun , mehmet – 105

41. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım , doruk – 286

42. Aksaray dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Mrb web siten yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , emin – 234

43. Gürbüz Reply

Zonguldak dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Mrb web siten gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler , Gürbüz – 3

44. Bartın merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 14-03-2021 00:08:19

45. Selamlar bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

46. Bitlis merkezden ben mehmet. Slm paylaşımın inanılmaz güzel, facebookta paylaştım 14-03-2021 00:23:06

47. Kırıkkale dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selamın aleyküm web sitesi harbiden güzel, sağolun , ziya – 225

48. Yalova dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Merhabalar sayfan harbiden hayran edici, şukuladım , mehmet – 152

49. Kilis merkezden ben memo. selam arkadaşlar siten süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım 14-03-2021 03:01:17

50. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz hayran edici, saolun

51. Adıyaman merkezden ben gaye. Slm siteniz gerçekten mükemmel, facebookta paylaştım 14-03-2021 21:08:22

52. Isparta dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selam herkese web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 357

53. Hatay merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfanız harbiden mükemmel, twitter da paylaştım 22-03-2021 23:15:35

54. Yalova merkezden ben Hasan. Selamlar bu web sitesi cidden hayran bıraktı, facebookta paylaştım 24-03-2021 10:08:12

55. selamun aleyküm sayfan inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

56. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım

57. Bu konu : ” Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” ” çok güzel. Slm sayfa gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 298

58. Muş dan kimler var. Repost: “aşıların harika olduğunu düşünen bir ebeveyn olarak” . Selamlar paylaşım vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler , emin – 360

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link