Kategoriler
Genel

“Resmi Mühürle Damgalanan Yalanları Nasıl Çürütebilirim?”

Bu, 90’lı ve 2000’li yıllarda yetişen birçok insan için klasik kırmızı haplardan biri olan X-Files’daki Fox Mulder’dan bir alıntıydı. Alıntı beni düşündürdü …

Nasıl Yapabilmek resmi mühür mühürlü yalanları çürütüyoruz? Bilgi sorumlusu gerçekten portakal olduğunda elma olduğunu söylüyorsa, dünyada ne yapacağız? Bunlar ne düşündüğümüze, nasıl davrandığımıza ve nasıl yaşadığımıza karar verdikleri için özgürlüğümüzün nihai tehdidi değil mi?

Sonra JFK suikastta, yetkililer tarafından bize fizik yasalarının bize “Sihirli Kurşun Teorisi” ni beslediklerinde 11/22/63 tarihinde sona erdiğini söylediler. Bunun ardından, ‘komplo teorisyeni’ terimi, alternatif bir görüş olduğunu belirten gerçeği arayanları yok etmek amacıyla CIA tarafından icat edildi. ‘Komplo’ kelimesi karanlık bir istihbarat ajansı tarafından ele geçirildi ve bugün hala gerçeği gizlemek için kullanılıyor. JFK suikastının bugüne kadarki resmi anlatımı: “Yalnız silahşör.”

Rasyonel bir akla mantıklı gelmeyen tuhaf açıklamalar ile diğer birçok kırmızı hapı olayına hızlıca ilerleyin:

Kara İttifak: Gary Webb, CIA’nın gizli operasyonlarını yasadışı bir şekilde finanse etmek için uyuşturucu kaçakçılığına karıştığının reddedilemez kanıtını keşfetti ve yaydı. İlk başta Webb bir Amerikan kahramanı ilan edildi. Daha sonra bir kahraman ilan edilir edilmez, bir kötü adam ilan edildi, ana akım medya hikayeyi yanlış boyamak için komuta etti. Webb aşağılandı, tehdit edildi ve hayatı mahvoldu. Birkaç yıl sonra başındaki iki kurşun yarasıyla belirgin bir intiharda öldü. Resmi anlatım: “İddialar yanlış veya abartılıydı. Gary Webb intihar etti.”

9/11: Tarihte çelik çerçeve binası yok hiç yangın nedeniyle çöktü. Ancak bunlar da, hiçbir şekilde herhangi bir uçak tarafından vurulmayan Bina 7’yi yaptı. Bu olay, ABD Terör Savaşı’nı başlattı ve o ülkeyi, daha önce bulunmayan kitle imha silahlarını aramak için onlarca yıl süren bir haçlı seferine gönderdi. Ancak, çok güçlü şirketler ve insanlar onları çok zengin veya çok daha zengin hale getiren yüksek kazançlı hükümet sözleşmeleri aldı. Resmi anlatım: “Terörist saldırı.”

Waco: Şiddetle toplu intihar etmeyeceklerini belirten Şube David’lerin, toplu intihar ettikleri iddia ediliyor. FBI, onları yangın çıkarıcı gaz bombasıyla vururken, birçok kez içerideki herkesi öldüren binalarda yangınlara neden oldu. Enkazda, düşen duvarlardan kafatası kırıklarından ölen kadınlar ve çocuklar vardı ve diğerleri, muhtemelen FBI’ın bileşiği tanklarla çevreleyen duvarlardan çökmesi nedeniyle ateşten kaçamadı. Resmi anlatım: “Toplu intihar.”

Danny Casolaro: Araştırmacı bir muhabir, Batı Virjinya’da, ‘Ahtapot’ olarak adlandırdığı yaygın bir suç komplosu hakkında üzerinde çalıştığı bir hikaye için yeni bir kaynakla buluşmak için uluslararası bir kabine giden büyük dünya olaylarından tentacles bulduğu için . Casolaro, reddedilemez bir kanıtı olduğunu hissetti, ancak bu kaynak hikayede eksik parça olduğunu söyledi. Martinsburg’a gitmeden önce kardeşine ölüm tehdidi aldığını söyledi ve Martinsburg’dayken ona bir şey olursa, değil Bir kaza. Casolaro, daha sonra otel banyosunda, kan çevresinde gıcırdamasına ve bu nedenle kan bağışlayamamasına rağmen, bileklerinde bir düzine derin eğik çizgi ile ölü bulundu. Martinsburg’a ulaştığı büyük akordeon dosyası kayıptı ve ölümü intihar olarak ilan edildi. FBI belgeleri, Casolaro’daki bazı dosyaların saklandığını gösteriyor, bu da FBI tarafından aynı dosyaların mevcut olmadığını söyleyerek çelişiyor. Resmi anlatım: “İntihar.”

Epstein: Bir müşteriyle (Leslie Wexner) milyarder olduğu iddia edilen Epstein, çocuk cinsel istismarı ve çocuk seks ticareti ile suçlandı ve sübyancı olarak da adlandırılan ve örtbas etmekle suçlanan dünyadaki en güçlü ve etkili insanlarla bağları vardı yüksek profilli pedofiller için. ABD hapishane sistemindeki belki de en yüksek profilli mahk alsom olan ve aynı zamanda intihar gözlemciliği yapan Epstein’ın hücresinde intihar ettiği iddia ediliyor. Hapishane gardiyanları, her 30 dakikada bir mahkumları kontrol etme prosedürünü izleyemedi ve Epstein’ın intiharını kaydeden iki kamera ‘kırıldı’. Resmi anlatım: “İntihar.”

Covid-19 veya Pandemi 1: Bu hala devam ediyor ve benim görüşüme göre bu bir komplo (ya da değil), ama tıpkı 9-11 döneminde olduğu gibi, bazı insanlar ve özel şirketler kâr ediyor son derece bu krizden Tarihteki en büyük özel servet transferine tanık olduk. Sosyal medya organlarımız, daha önce hiç görmediğimiz bir ölçekte ‘zararlı dezenformasyon’ ‘u polislik yapmaya başladı ve sıradan insanlardan Nazi Almanya’sını anımsatan komşularına dönmeleri istendi. Daha fazla bir şey olduğunu hisseden insanlar basın tarafından alay ediliyor, utanıyor ve ‘komplo teorisyenleri’ olarak etiketleniyor. Bu arada, bundan kurtulmanın tek yolunun bir aşı olduğunu ve Bill Gates’in rekor olduğunu söyledi. 7 milyar insanın hepsinin aşılanması gerekiyor. Kim 7 milyar insan için aşı yaparsa, bu oldukça kârlıdır ve bu bir eksikliktir. Zorunlu kilitlenmelere ve zorunlu toplu aşılara inansanız da inanmasanız da, bu insanlık tarihinde benzeri görülmemiş bir harekettir. Uluslararası sahnede şu anda gördüğümüz şey, ‘komplo teorisyenlerinin’ onlarca yıldır tahmin ettiği ve tartıştığı şeyler.

Sonuç: Bunlar, insanların tuhaf tutarsızlıklar ve çarpık ‘gerçekler’ nedeniyle sorguladığı bir avuç ‘komplo teorisi’. Bu günlerde, eleştirel düşünceyi, ana akım haberlere veya ‘resmi anlatıya uygun olmayan benzeri görülmemiş bir durum karşısında ifade ederseniz, alay edersiniz. Çoğu zaman, konuşma erken kapanır. “Zorunlu aşılara inanmıyorsun? Anti-vaxxer! Komplo teorisyeni! Muhafızlar, ona ateş et!” Ya da, “Bağışıklık pasaportunuz yok, pislik var! İyi şanslar çalışamıyor, seyahat edemiyor ya da market alışverişi yapamıyor.”

Ve bunun gibi.

Öyleyse, soru kalıyor: “Resmi Mühürle Damgalanan Yalanları Nasıl Çürütebilirim?”

Cevap: ?

Benim bir cevabım yok ama belki de cevabın var. Bir fikrim var, ama doğru düşünülmedi ve bu konuda biraz yardım alabilirim.

Belki yukarıda bahsedilenler gibi binlerce tartışmalı konuyu içeren bir web sitesi veya forum olabilir. Her konunun makalelere, hakemli dergilere, videolara, raporlara, belgesellere vb. Bağlantılara ilişkin gerçek bir veri dökümü vardır. Belki de “Bu nedenle zorunlu aşılara inanmıyorum” yazan bir dosya bağlantısı vardır. Bu bakış açısını açıklamak için zaten bir araya getirilen bilgilerin Bu forumda insanların köprü bilgilerinin olduğu birçok kez gördüm. Yani bir dahaki sefere bir anti-vaxxer olduğunuzu açıkladığında, bağlantıyı açabilir ve telefonuna gönderebilir veya sohbete veya yayına yapıştırabilirsiniz. “Hayır, ben değilim. Zorunlu aşılara neden katılmıyorum bilmekle ilgileniyorsanız, bu yüzden: * köprülü veri ve bilgi içeren bir gönderim beyanına bağlantı *”

“Hala JFK’nın karanlık bir organizasyon tarafından öldürüldüğünü düşünüyorsun!”

“Evet, biliyorum. Ve bu yüzden: * link *”

Resmi anlatımımız var. Bunun bizim için ne yaptığını gördük. Ama gayri resmi anlatım tek bir yerde, düzgün ve düzenli ve anlaşılması kolay – ayrıca sansürsüz?

Bunu Snopes’in antitezi gibi düşünün. Her türlü şeyi çürütmeye çalışmak yerine, vatandaşları kanıtlamaya çalışan belirli bir sitemiz var. Tabii ki, kurcalamayı, yanlış hesapları ve upvotes, vb önlemek için bir tür sistem olması gerekir. Bunun nasıl olacağını bilmiyorum, ama bazı spitballing sakıncası olmaz.

Teşekkür ederim.

““Resmi Mühürle Damgalanan Yalanları Nasıl Çürütebilirim?”” için 32 yanıt

Yalova merkezden ben Emine. Selam herkese web siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-04-2020 18:36:35

Niğde merkezden ben doruk. Merhabalar web siten vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 29-04-2020 16:19:04

Kastamonu merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-04-2020 16:34:09

Bursa merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm siteniz ciddiyim çok güzel, tebrikler 29-04-2020 16:54:26

Bartın merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfanız vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 30-04-2020 09:37:31

Çorum merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 11:20:36

Çanakkale merkezden ben Emine. Merhabalar siteniz valla çok hoşuma gitti, teşekkürler 14-05-2020 11:20:59

Kırşehir merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siteniz inanki çok hoşuma gitti, tebrikler 14-05-2020 11:21:21

Muş merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım 22-05-2020 03:32:17

Kayseri merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 27-05-2020 00:19:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir