RGB Dün Geceden Önce Ölü

RGB’nin dün geceden önce öldüğüne inanmaya başlıyorum. Birkaç hafta önce düğünü yönettiğinde hayatta olduğunu düşünüyorum, ama aslında arada bir öldü. Sanırım, onun ölümünü örtbas etmelerinin sebebi illa ki alçakça nedenlerden dolayı değil.

Dün gece günbatımında Roş Aşana başladı. Yahudi geleneğine göre bu bayramda ölenler, erdemli ve azizlere verilen bir unvan olan tzadik olarak kabul edilir. Yüksek Mahkeme’deki ilk Yahudi kadındı, bu yüzden ona bu unvanın verildiğinden emin olmak istediler. Bence kanser onun ölümüyle sonuçlandı ve muhtemelen onu dün gece gün batımına kadar yaşam desteğinde tuttu, böylece onurları aldı. Zamanlama bir tesadüf gibi görünüyor.

Sanırım hükümetteki ve muhtemelen bazı medyadaki birçok kişi bunu biliyordu ve hepsi aile bir açıklama yapana kadar bunu kamuoyuna açıklamamayı kabul etti. İsrail de bu iyiliği isterse, Kongre ve Trump’ın çoğunun uymayı kabul ettiğini görebilirdim. Ayrıca, Trump’ın neden önceden hazırlanmış bir liste hazırladığını ve McConnell’in Ekim sürprizinin nasıl yeni bir Yüksek Mahkeme seçimi olacağına dair bağışçılara özel yorumlar yaptığı söylentilerinin yapıldığını da açıklıyor. Öldüğü açıklanır duyurulmaz McConnell ve diğer Cumhuriyetçilerin başsağlığı göndermek yerine adaylık hakkında konuşmaları beni tuhaf buldu. İlk başta bu kadar uzun süre hizmet ettiği için bana duygusuz davrandı, ama çoktan öldüğünü bilselerdi mantıklı geliyordu.

https://www.amny.com/brooklyn/ginsburgs-death-on-rosh-hashanah-esicular-significant-for-some-jewish-americans/

“RGB Dün Geceden Önce Ölü” üzerine 14 yorum

1. Trabzon merkezden ben mehmet. Selam paylaşımınız cidden güzel, teşekkürler 02-10-2020 11:19:01

2. Edirne merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar web siten süper ötesi hayran edici, tebrikler 19-10-2020 05:22:50

Yorum yapın