Rusya, Belarus’u askeri işgaline hazırlıyor

r / komplo - Rusya, Beyaz Rusya'nın askeri işgaline hazırlanıyor

16 Ağustos Beyaz Rusya. Trafik polisi, Minsk’ten 202 kilometre uzaklıktaki Orsha şehrine doğru hareket eden büyük Rus zırhlı taşıyıcılarına yol vermek için karayolu boyunca akışı yasakladı.

https://twitter.com/Lt_Kizhe/status/1295248483247697925?s=20

Konuyla ilgili video yorumlarının görgü tanığı: “Otoyol polisi yolu çoktan kapattı. Vitebsk-Orsha yol kavşağı, bazı araçlar buraya hareket edecek. Tarih 16 Ağustos 2020 ve sizlere şunu söylemek istiyorum çocuklar, burada Belarus otoyol polisimiz var ve artık konvoyu kavşakta görebiliyoruz. Minsk yolunda zırhlı asker taşıyıcıları var, şimdi onları görebilirsiniz. 24 zırhlı asker gemisi olay yerinde.

9 Ağustos’ta Belarus’ta cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı, 26 yıldır ülke yönetiminde olan Alexander Lukashenko’nun yeniden seçilmesi Minsk’te ve daha küçük şehirlerde büyük protestolara neden oldu. Protestolar bir haftadan fazla sürüyor, göstericiler seçim sonuçlarının hileli olduğuna inanıyor. Özel polis birimleri protestoları bastırmak için müdahil oldu, polis göz yaşartıcı gaz ve ses bombası kullandı. Baskı, binlerce vatandaşın gözaltına alınmasına, ağır şekilde yaralanmasına, birkaç kişinin hayatına mal olmasına neden oldu. Cumartesi ve Pazar günleri Alexander Lukashenko, Rusya’nın Lukashenko’ya askeri desteğini sağlamaya hazır olduğuna dair güvence veren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı. İnsan hakları ihlalinin ortasında, AB, Alexander Lukashenko’ya ve şiddetten ve seçim sonuçlarının tahrif edilmesinden sorumlu olan kişilere yaptırım uygulamaya doğru ilerliyor

“Rusya, Belarus’u askeri işgaline hazırlıyor” üzerine 17 yorum

1. Batman merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 18-08-2020 00:31:11

2. Kayseri merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 25-08-2020 15:39:58

3. Sakarya merkezden ben mehmet. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle güzel, şukuladım 07-09-2020 02:55:28

4. Kars merkezden ben ali. Selam paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 07-09-2020 23:58:54

5. Kırklareli merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar siten inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım 09-09-2020 10:17:31

6. Yozgat merkezden ben mehmet. Merhaba web sitesi ciddiyim hayran edici, face de paylaştım 02-10-2020 10:08:31

7. Kütahya merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 09-10-2020 03:36:02

8. Kütahya dan kimler var. Rusya, Belarus’u askeri işgaline hazırlıyor . Merhaba herkese paylaşımın inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 499

Yorum yapın