S – Neden bazı ülkeler, özellikle Asya ülkeleri, bu kadar düşük Covid ölüm oranlarına sahip? A – Çinko iyonoforlar. Tahmin edin doğal ve güçlü olan nedir? İpucu – Asya ülkelerinin çok tükettiği bir şey …

Çinko

Çinko vücuttaki hücrelerde bulunur. Bağışıklık sisteminin istilacı bakteri ve virüslerle savaşmasına yardımcı olur.

Son 50 yılda çinkonun çeşitli virüslere karşı antiviral aktivitesini ve çok sayıda mekanizma yoluyla göstermek için çok sayıda kanıt toplanmıştır.

İyonik çinko, bir dizi insan virüsüne karşı benzersiz ve farklı antiviral özelliklere sahiptir …. Çinkonun, yakın zamanda kapsamlı bir şekilde gözden geçirilen bir dizi doğuştan ve uyarlanabilir bağışıklık sinyal yoluna katkıda bulunduğu gösterilmiştir.

Mikrobiyal antijenlerin tanınması üzerine … hızlı ve geçici bir serbest çinko iyonu akışı meydana gelir.

Çinko, tepkide önemli bir rol oynar. [interferons] salgılama, sitokin potensi ve reseptör bağlanmasını modüle ederek ve aynı zamanda sinyalleme ara ürünlerini ve yol inhibitörlerini etkileyerek.

Harvard’dan:

“Çinko, vücudun her yerindeki hücrelerde bulunan birçok enzimin ve transkripsiyon faktörünün bir bileşenidir ve yetersiz çinko seviyeleri, bireyin enfeksiyonlara karşı yeterli bir bağışıklık tepkisi oluşturma yeteneğini sınırlar. Birden fazla meta-analiz ve randomize kontrollü deneylerin (RCT’ler) toplu analizleri oral çinko desteğinin akut solunum yolu enfeksiyonlarının görülme oranını% 35 azalttığını, grip benzeri semptomların süresini yaklaşık 2 gün kısalttığını ve iyileşme oranını iyileştirdiğini göstermiştir.Çalışmalar ABD’de ve çoklu düşük – ve Hindistan, Güney Afrika ve Peru gibi orta gelirli ülkeler Bu çalışmalardaki çinko dozu 20 mg / hafta ile 92 mg / gün arasında değişiyordu. Doz, çinko desteğinin etkinliğinin ana itici gücü gibi görünmüyor. . “

https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/2020/04/01/ask-the-expert-the-role-of-diet-and-nutritional-supplements-during-covid-19/

Pozitif sonuçlarla ilişkili ana faktör neden dozaj değildir?

Çünkü çinkonun bir “çinko iyonofor” dan bir yolculuğa çıkmadığı sürece hücrelerinize girmesi zordur. Bir iyonofor, nesneleri hücrelerinizin lipid sınırı boyunca taşıyan bir maddedir.

Hidroksiklorokin, bir çinko iyonofordur.

Başka bir ilaç olan clioquinol ise daha da etkilidir. Klorokin’in bir çinko iyonofor olduğunu keşfeden bilim adamlarından biri (Oklahoma Üniversitesi’nden Dr. Wei-Qun Ding), kliokinolün, hidroksiklorokin ile karşılaştırıldığında çinko iyonofordan 10 kat daha güçlü olduğunu tahmin ediyor.

Maryland Üniversitesi’nde onkoloji profesörü olan Leslie Costello, kliokinolün hidroksiklorokin’den daha güçlü bir çinko iyonofor olduğunu kabul ediyor:

“ZnClioquinol [i.e. clioquinol zinc ionophore] logKf = 7-8 çinko bağlanma afinitesine sahiptir; bu, değiştirilebilir ZnLigand’larda bulunan plazma çinkosunun çoğunun rekabetçi bağlanması için idealdir. Bunun aksine, klorokin çinko iyonoforun (ZnChloroquine) logKf = 5-6’dır. Sonuç olarak, siteye gönderilen çok daha az çinko ile rekabetçi bir şekilde bağlanır. “

Ancak kliokinol, hidroksiklorokin’den çok daha tehlikelidir.

Hem kliokinol hem de hidroksiklorokin sadece ABD’de reçeteyle satılır. Hidroksiklorokin hakkındaki bilim şu anda politik olarak o kadar yüklüdür ki, bir reçete almak zordur.

Daha da önemlisi, hidroksiklorokin, Covid’e karşı yararlıdır, ancak hastalığa yakalandıktan hemen sonra alınırsa etkili olur. Ancak birçok insan asemptomatiktir (en azından ilk başta) ve çok geç olana kadar Covid’e sahip olduklarını bilmiyorlar.

Ama ….. yeşil çaydaki ana etken madde olan epigallocatechin gallate (“EGCG”), İspanyol bilim adamlarından oluşan bir ekip tarafından, dünyanın en güçlü çinko iyonoforu olan clioquinol kadar% 60 güçlü bir çinko iyonofor olduğunu göstermiştir.

Rovira i Virgili Universitat Biyokimya ve Biyoteknoloji Bölümü’nde profesör olan Dr. Juan Bautista Fernández Larre ve ekibi konuyla ilgili birkaç bilimsel makale yayınladı.

Profesör Fernández Larre şöyle açıklıyor:

“Clioquinol’u (CQ), lipozomal testimizde test ettiğimiz en güçlü iyonofor olduğu gibi standart olarak almak ve kliokinol iyonoforik aktiviteye% 100 bir değer atamak, ardından bir polifenol olmayan pirition (PYR) gösterir. aynı zamanda clioquinole göre neredeyse% 100 aktivite gösterirken, epigallocatechin gallate (EGCG)% 60 aktiviteye sahiptir ve quercetin (QCT), eşmolar bazda kliokinolün yalnızca% 30’luk etkinliğine sahiptir. “

Tercüme: Yeşil Çay Çinko’nun hücre zarından geçmesine ve virüslerle savaşmasına yardım etmede gerçekten etkilidir.

İyonofor olmadığında çinko hücreler tarafından ne kadar iyi emilir?

Hiç etkili değil:

Tek başına 10 mikromolar (Zn10) çinko, CQ ile elde edilenin yaklaşık% 2’lik floresansını oluşturur. Kontrol, herhangi bir madde eklenmeden lipozomların floresansı anlamına gelir. Bu, tek başına çinkonun beklendiği gibi lipozomlara giremeyeceği anlamına gelir. Bu% 1-2, tüm sistemin arka plan floresanıdır.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3063171/

Peki bu ne anlama geliyor?

Profesör Ding, kliokinolün hidroksiklorokin kadar 10 kat daha güçlü olduğu konusunda haklıysa ve EGCG’nin kliokinolden yalnızca 0,6 kat daha güçlü olduğu göz önüne alındığında, bu EGCG’nin hidroksiklorokin’den çok daha güçlü olabileceği anlamına gelir. Başka bir deyişle, EGCG, bir çinko iyonofor olarak hidroksiklorokin’den 6 kat daha güçlü olabilir (EGCG = kliokinolden 0,6 kat daha güçlü, bu da hidroksiklorokin kadar 10 kat daha güçlü … yani .6 çarpı 10 = 6).

Ve yeşil çay zaten sizin için süper sağlıklı. Yani her gün önleyici olarak içmek sadece size yardımcı olabilir ve size zarar veremez. Yüksek bir çinko iyonoforları temelini koruyacak ve böylece hücrelerinizi viral enfeksiyonların korunmasına yardımcı olmak için çinko ile yıkayacaksınız.

Çinko ve EGCG Nasıl Kullanılır?

Mayo Clinic, çinkonun aç karnına alınması gerektiğini belirtiyor:

Çinko takviyeleri, yemeklerden en az 1 saat önce veya 2 saat sonra alınırsa en etkilidir.

Çinko belirli yiyeceklerle birleştiğinde vücudunuza emilmeyebilir ve size hiçbir faydası olmaz. Çinko alıyorsanız, aşağıdaki yiyeceklerden kaçınılmalı veya çinko aldıktan 2 saat sonra alınmalıdır:

Kepek Lifli yiyecekler Süt veya kümes hayvanları gibi fosfor içeren yiyecekler Tam tahıllı ekmekler ve tahıllar

İstiridye ve istiridye özü en yüksek çinko kaynağıdır, ancak birçok et aynı zamanda iyi dozlar içerir. (Çok fazla kırmızı et yerseniz, muhtemelen yeterince çinko alıyorsunuzdur; ancak yine de hücrelerinize almak için bir çinko iyonofora ihtiyacınız vardır). Çinko takviyesi alırsanız, önerilen günlük miktardan fazlasını almayın (günde 40 mg, uzun süreli takviye kullanımı için üst sınırdır; aslında, çok fazla çinko bağışıklığı baskılayabilir) ve araştırmalar, bunun en iyisi olduğunu göstermektedir. Çinkoyu ağzınızda çözün (yani çinko pastilleri).

Aynısı EGCG için de geçerlidir … proteinler EGCG ile bağlanır, bu nedenle vücudunuz tarafından çok iyi emilemez. (Ve bazı yeşil çaylar EGCG’de diğerlerinden daha yüksektir.) EGCG takviyeleri alıyorsanız, asla yüksek doz almayın. Örneğin, çalışmalar 800 mg / gün’ün karaciğer hasarına neden olabileceğini gösteriyor.

Özet – Çinko pastilleri alın ve bolca Yeşil Çay için

Bu, çok fazla yeşil çay içen ve diyetlerinde yüksek düzeyde Çinko bulunan yerlerdeki düşük ölüm oranlarını açıklıyor (Japonya, Güneydoğu Asya)

“S – Neden bazı ülkeler, özellikle Asya ülkeleri, bu kadar düşük Covid ölüm oranlarına sahip? A – Çinko iyonoforlar. Tahmin edin doğal ve güçlü olan nedir? İpucu – Asya ülkelerinin çok tükettiği bir şey …” üzerine 15 yorum

1. Sakarya merkezden ben elif yılmaz. Slm web siten inanılmaz hayran edici, face de paylaştım 26-08-2020 21:30:25

2. Karabük merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfanız cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-08-2020 01:10:38

3. Uşak merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfa süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım 27-08-2020 06:11:44

4. Şırnak merkezden ben mehmet. Merhabalar web siteniz harbiden dikkat çekici, sağolun 08-09-2020 15:09:22

5. Amasya merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 30-09-2020 15:04:04

6. Kırşehir merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siten inanılmaz hayran bıraktı, saolun 02-10-2020 09:54:12

7. Zonguldak dan kimler var. S – Neden bazı ülkeler, özellikle Asya ülkeleri, bu kadar düşük Covid ölüm oranlarına sahip? A – Çinko iyonoforlar. Tahmin edin doğal ve güçlü olan nedir? İpucu – Asya ülkelerinin çok tükettiği bir şey … . Selam paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Aylin – 344

8. Karabük merkezden ben Emine. Merhaba herkese web sitesi ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım 17-10-2020 18:44:26

Yorum yapın