Telegram kanalında şunları yazdı:

Her birkaç on yılda bir, önemli toplumsal ve bilimsel sorunları nasıl gördüğümüzde köklü bir değişiklik oluyor. Dün gülünç bir fikir olan bir şey, bugün ancak yarın modası geçmiş bir nosyona dönüşecek şekilde baskın görüş haline gelebilir.

İnsan inançları tarihinde değişmeyen tek şey değişimdir. 1921’de yaşayan çoğu insan, bugün en iyi ihtimalle tuhaf ve en kötü ihtimalle tehlikeli olarak kabul edilen görüşleri paylaştı. Bugünkü mahkumiyetlerimizin 2121’e kadar geçerli kalma şansı zayıf.

Aslında değişimin hızı hızlandığı için 100 yıl beklememize bile gerek kalmayacak. İyi bir örnek, insanlığın Covid’in kökenleri konusundaki fikrini ne kadar hızlı değiştirdiğidir.

Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo teorisi olarak reddedildi. Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformları, laboratuvar sızıntısı teorisini destekleyen gönderileri engelledi. Ancak bugün, bu teori, ana akım bilimsel görüş virüsün nasıl ortaya çıktığı hakkında.

Bu tür durumlar, sahte haberler ve yanlış bilgilerle mücadeleyi özellikle zorlaştırıyor. Ayrıca, insanların sosyal medya platformlarının tarafsızlığına olan güvenini temelden sarsabilir ve yanlış bilgilerle mücadele için gelecekteki çabaları tehlikeye atabilirler.

Telegram, laboratuvar sızıntısı teorisini tartışan gönderileri asla engellemedi, çünkü kullanıcılarımızın neye inanmaları gerektiğine karar vermenin bizim görevimiz olduğunu düşünmedik. Aynı zamanda, bilimsel fikir birliğini yansıtan resmi kaynaklar aracılığıyla kullanıcılarımızın Covid hakkında bilgilendirilme hakkına sahip olduğunu hissettik. bu yüzden biz 19 hükümetle çalıştı pandemi hakkında güncel bilgilerle ülkelerindeki her Telegram kullanıcısına ulaşmalarına yardımcı olmak.

Bugün daha fazla hükümete çağrıda bulunuyoruz. Telegram anti-Covid girişimine katılın dünya çapında daha fazla insanın hayat kurtarabilecek kritik bilgilere erişmesini sağlamak.

20 yıllık tartışma platformlarını yönetmemde, komplo teorilerinin yalnızca içerikleri moderatörler tarafından her kaldırıldığında güçlendiğini fark ettim. Sansür, yanlış fikirlere son vermek yerine, genellikle onlarla savaşmayı zorlaştırır. Bu yüzden gerçeği yaymak her zaman sansür yapmaktan daha etkili bir strateji olacaktır.

Telegram’ın kullanıcılar için son derece değerli olduğunu düşünüyorum (yalnızca değil), çünkü hem popüler hem de ücretsiz konuşma yapan tek platform.

Author

22 Comments

1. Karabük dan kimler var. “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. . selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 257

2. Merhaba web siten cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım

3. Adana dan kimler var. “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. . Mrb web siteniz valla iyi, twitter da paylaştım , ahmet – 305

4. Kahramanmaraş dan kimler var. “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. . Selam herkese web sitesi gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım , ali – 204

5. Kütahya merkezden ben ahmet. Mrb bu web sitesi inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 03-08-2021 05:17:06

6. Artvin merkezden ben hatice. Selamlar siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım 03-08-2021 23:24:57

7. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. Mrb sayfa inanki iyi, twitter da paylaştım , Emine – 13

8. Bitlis dan kimler var. “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. . Merhaba herkese paylaşım yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım , ali – 449

9. merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım

10. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, teşekkürler , memo – 196

11. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. Mrb paylaşımın harbiden hoşuma gitti, tebrikler , banu – 293

12. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. Merhabalar paylaşım valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 369

13. elif yılmaz Reply

Uşak merkezden ben elif yılmaz. Merhaba siteniz harbiden iyi, saolun 23-08-2021 06:28:56

14. selam arkadaşlar siten ciddiyim iyi, twitter da paylaştım

15. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 24-08-2021 10:54:16

16. Mardin merkezden ben memo. selam arkadaşlar siten yeminle dikkatimi çekti, saolun 26-08-2021 20:52:03

17. Slm paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Sinop dan kimler var. “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. . selam arkadaşlar sayfa vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım , banu – 210

19. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. Selam herkese siteniz valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 267

20. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan inan ki hoşuma gitti, teşekkürler , Hasan – 330

21. Karaman dan kimler var. “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. . Merhabalar siten yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım , hatice – 204

22. Bu konu : ” “Sadece bir yıl önce, virüsün bir Wuhan Laboratuvarından kaynaklandığı fikri bir komplo olarak reddedildi. ” çok güzel. Merhabalar siten inanki ilgi uyandırıcı, sağolun , Aylin – 120

Write A Comment