Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir.

Toplumdaki mevcut durum endişe vericidir. Yangın Hortumu adı verilen mevcut sinsi propaganda yöntemi nedeniyle, bu tekniği Sovyet dönemi propaganda tekniklerinden ayıran özellikler, çok sayıda mesaj ve kanal ile yalanları ve çelişkili mesajları yaymaya yönelik “utanmaz” bir yaklaşımdır. (https://en.wikipedia.org/wiki/Firehose_of_falsehood) Toplum farlarda geyik gibi ayakta bırakılır. Zihni etkiliyor ve aslında insanların sahte medyaya inanmayı seçecekleri ve doğru kaynaklara bakmayı reddettikleri bir ortam yaratıyor.

Bunlar tuhaf günler, gerçekler artık gerçek değil. Artık kimse neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyor. Dürüst tartışma için büyük eksiklik. “Araştırma” yı imzalayan ve kendi çalışmalarını meslektaşları gözden geçiren oyun bilimcilerinin parasını ödediği bir bilim krizi (bkz. Monsanto).

Peki yapılacak ne kaldı? Bu fikri ortaya koymama izin verin, eğer bilimsel yönteme deneylerle neyin doğru olduğunu kanıtlamak için bir araç olarak inanıyorsak, o zaman bu yöntemi gerçeği bulmak veya en azından gerçeği daha fazla anlamak için de kullanmalıyız.

Böylece kişi kanıt toplayabilir, bir hipotez veya fikir geliştirebilir. Çelişkileri ortadan kaldırın ve ardından bu fikri tartışma veya münazara şeklinde başka bir kişiye sunun. Retorik ve tartışma kullanarak bu kavramlarla savaşabilir veya bu fikirleri değerli bir tartışmacıya karşı test edebiliriz. Bu test için geçerli olan sonuç, sonuçtur. Bu sonuç daha sonra tekrar tekrar test edilebilir.

Bu aynı zamanda, Yunanlıların gerçeği aramak için kullandıkları Trivium (Dilbilgisi, Mantık ve Retorik) olarak adlandırılan benzer bir yöntemdir. Bunun iyi bir anlayış temeli olduğuna ve bu çılgın gezegeni anlamamda neye çabaladığıma inanıyorum. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak sağlıklı tartışmayla birleştiğinde, gerçekte neler olup bittiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olabiliriz.

Artık hakikati arayan insanlar var mı yoksa hepimiz toplumumuza yerleştirilen kapağa boyun eğdik mi? Son derece zeki olduğunu düşündüğüm insanların çoğunun güncel olaylardan çekildiğini, muhtemelen akıllıca bir şekilde kendi işlerine bakmayı seçtiklerini öğrendim. Ancak bunun, fikirleri savunmaktan daha tehlikeli olduğuna inanıyorum ve evet, tartışmanın doğası bu olduğu için kavgacı olabilir.

Tarihten bir şeyler öğrenemezsek, tekrar etmeye mahkumuz, dedi bilge bir kıç. Rusya, Çin, İtalya ve Almanya tarihinde, tiranlığa karşı çıkmayı reddetmenin toplum için çok daha kötü sonuçlara yol açtığını gördük. Aslında şiddet tekeline sahip bu gruplar virüstür ve kendimizi hakikatin gücüyle savunmalıyız.

Bu kadar ileri gittiyseniz, sizi takdir ediyorum.

“Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir.” üzerine 23 yorum

1. Yalova merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler 17-09-2020 14:59:45

2. Nevşehir merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 23-09-2020 19:04:06

3. Bursa merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siten inanki mükemmel, twitter da paylaştım 26-09-2020 10:59:35

4. Aydın merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 26-09-2020 11:01:27

5. Iğdır merkezden ben banu. Selam web siteniz yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım 26-09-2020 11:01:56

6. Elazığ merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web sitesi gerçekten çok iyi, şukuladım 26-09-2020 11:04:30

7. Ankara merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımın cidden çok iyi, saolun 10-10-2020 23:16:30

8. Trabzon dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , hatice – 237

9. Burdur merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım 29-10-2020 12:38:59

Yorum yapın