Toplumdaki mevcut durum endişe vericidir. Yangın Hortumu adı verilen mevcut sinsi propaganda yöntemi nedeniyle, bu tekniği Sovyet dönemi propaganda tekniklerinden ayıran özellikler, çok sayıda mesaj ve kanal ile yalanları ve çelişkili mesajları yaymaya yönelik “utanmaz” bir yaklaşımdır. (https://en.wikipedia.org/wiki/Firehose_of_falsehood) Toplum farlarda geyik gibi ayakta bırakılır. Zihni etkiliyor ve aslında insanların sahte medyaya inanmayı seçecekleri ve doğru kaynaklara bakmayı reddettikleri bir ortam yaratıyor.

Bunlar tuhaf günler, gerçekler artık gerçek değil. Artık kimse neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyor. Dürüst tartışma için büyük eksiklik. “Araştırma” yı imzalayan ve kendi çalışmalarını meslektaşları gözden geçiren oyun bilimcilerinin parasını ödediği bir bilim krizi (bkz. Monsanto).

Peki yapılacak ne kaldı? Bu fikri ortaya koymama izin verin, eğer bilimsel yönteme deneylerle neyin doğru olduğunu kanıtlamak için bir araç olarak inanıyorsak, o zaman bu yöntemi gerçeği bulmak veya en azından gerçeği daha fazla anlamak için de kullanmalıyız.

Böylece kişi kanıt toplayabilir, bir hipotez veya fikir geliştirebilir. Çelişkileri ortadan kaldırın ve ardından bu fikri tartışma veya münazara şeklinde başka bir kişiye sunun. Retorik ve tartışma kullanarak bu kavramlarla savaşabilir veya bu fikirleri değerli bir tartışmacıya karşı test edebiliriz. Bu test için geçerli olan sonuç, sonuçtur. Bu sonuç daha sonra tekrar tekrar test edilebilir.

Bu aynı zamanda, Yunanlıların gerçeği aramak için kullandıkları Trivium (Dilbilgisi, Mantık ve Retorik) olarak adlandırılan benzer bir yöntemdir. Bunun iyi bir anlayış temeli olduğuna ve bu çılgın gezegeni anlamamda neye çabaladığıma inanıyorum. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak sağlıklı tartışmayla birleştiğinde, gerçekte neler olup bittiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olabiliriz.

Artık hakikati arayan insanlar var mı yoksa hepimiz toplumumuza yerleştirilen kapağa boyun eğdik mi? Son derece zeki olduğunu düşündüğüm insanların çoğunun güncel olaylardan çekildiğini, muhtemelen akıllıca bir şekilde kendi işlerine bakmayı seçtiklerini öğrendim. Ancak bunun, fikirleri savunmaktan daha tehlikeli olduğuna inanıyorum ve evet, tartışmanın doğası bu olduğu için kavgacı olabilir.

Tarihten bir şeyler öğrenemezsek, tekrar etmeye mahkumuz, dedi bilge bir kıç. Rusya, Çin, İtalya ve Almanya tarihinde, tiranlığa karşı çıkmayı reddetmenin toplum için çok daha kötü sonuçlara yol açtığını gördük. Aslında şiddet tekeline sahip bu gruplar virüstür ve kendimizi hakikatin gücüyle savunmalıyız.

Bu kadar ileri gittiyseniz, sizi takdir ediyorum.

Author

70 Comments

1. Kilis merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa valla dikkatimi çekti, saolun 15-09-2020 03:30:16

2. Selam herkese bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

3. Yalova merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler 17-09-2020 14:59:45

4. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha çok iyi, şukuladım

5. Batman merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm siten inanılmaz iyi, sağolun 23-09-2020 12:56:49

6. Nevşehir merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 23-09-2020 19:04:06

7. elif yılmaz Reply

Selam herkese siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

8. Bursa merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siten inanki mükemmel, twitter da paylaştım 26-09-2020 10:59:35

9. Aydın merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 26-09-2020 11:01:27

10. Karaman merkezden ben banu. Merhabalar sayfanız cidden çok güzel, tebrikler 26-09-2020 11:01:54

11. Iğdır merkezden ben banu. Selam web siteniz yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım 26-09-2020 11:01:56

12. Merhaba herkese web siten ciddiyim güzel, twitter da paylaştım

13. Elazığ merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web sitesi gerçekten çok iyi, şukuladım 26-09-2020 11:04:30

14. Selamın aleyküm siten harbiden hoşuma gitti, twitter da paylaştım

15. Merhaba herkese web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

16. elif yılmaz Reply

Slm web siten süper ötesi hayran edici, sağolun

17. Burdur merkezden ben gaye. Selam sayfanız cidden mükemmel, tebrikler 02-10-2020 07:55:32

18. Tokat merkezden ben doruk. Selam herkese sayfa inanki hoşuma gitti, saolun 02-10-2020 11:19:30

19. elif yılmaz Reply

Ankara merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımın cidden çok iyi, saolun 10-10-2020 23:16:30

20. Merhaba herkese paylaşım vallaha iyi, twitter da paylaştım

21. Trabzon dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , hatice – 237

22. Burdur merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım 29-10-2020 12:38:59

23. Gürbüz Reply

Adıyaman dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selamın aleyküm web siteniz gerçekten çok güzel, sağolun , Gürbüz – 337

24. Muş dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Mrb paylaşımın valla çok güzel, saolun , ziya – 3

25. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Selam herkese siteniz cidden çok güzel, facebookta paylaştım , mehmet – 195

26. Selamlar web siten vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım

27. Amasya merkezden ben banu. Selamın aleyküm siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 09-11-2020 11:13:42

28. Mersin merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi dikkat çekici, sağolun 17-11-2020 16:23:16

29. Gürbüz Reply

Tekirdağ dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Merhaba paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teşekkürler , Gürbüz – 388

30. Mrb siteniz süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım

31. Ordu dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Merhaba herkese sayfa ciddiyim çok iyi, face de paylaştım , memo – 18

32. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız inan ki çok güzel, şukuladım , emin – 219

33. Erzurum dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selam sayfanız ciddiyim güzel, teşekkürler , ziya – 37

34. Kars merkezden ben . Merhabalar siteniz valla güzel, tebrikler 15-12-2020 22:44:37

35. Selam sayfanız vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

36. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Merhabalar web siten inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 72

37. elif yılmaz Reply

Slm web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

38. Slm sayfa inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım

39. Kocaeli dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . selam arkadaşlar siten inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , doruk – 460

40. Niğde merkezden ben ali. Selam bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 12-01-2021 00:52:55

41. Çorum dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selamın aleyküm siten harbiden çok güzel, şukuladım , emin – 72

42. Gürbüz Reply

Denizli dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selamın aleyküm paylaşım cidden iyi, tebrikler , Gürbüz – 136

43. Kırıkkale merkezden ben gaye. Merhaba paylaşımın inan ki güzel, teraziye tıkladım 01-02-2021 01:34:01

44. selam arkadaşlar siten cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

45. Adıyaman dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Merhaba sayfa cidden çok güzel, teşekkürler , ziya – 478

46. Şanlıurfa merkezden ben hatice. Merhaba siteniz gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım 27-02-2021 20:35:22

47. Samsun merkezden ben Hasan. Mrb web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-03-2021 08:01:36

48. Diyarbakır dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 156

49. Aksaray dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . selam arkadaşlar sayfan ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Aylin – 289

50. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Hasan – 126

51. elif yılmaz Reply

Antalya dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selamın aleyküm paylaşımın harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 123

52. Siirt dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selamlar paylaşım inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım , gaye – 124

53. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız vallaha billaha hayran edici, şukuladım , hatice – 271

54. Çorum merkezden ben hatice. Mrb web siteniz cidden çok hoşuma gitti, saolun 28-04-2021 05:04:53

55. Gürbüz Reply

Aydın dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . selamun aleyküm web siten valla çok iyi, saolun , Gürbüz – 71

56. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Selam herkese web siten cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 31

57. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Slm paylaşımınız yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım , Emine – 421

58. Niğde dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Selam web siteniz yeminle çok güzel, teşekkürler , emin – 306

59. Ankara dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . selam arkadaşlar sayfanız valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 134

60. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım , Aylin – 175

61. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız valla iyi, twitter da paylaştım , ali – 500

62. Bingöl merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfan ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 03-06-2021 04:50:01

63. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , memo – 342

64. Afyon merkezden ben doruk. Merhabalar web siteniz inan ki mükemmel, şukuladım 08-07-2021 00:25:18

65. Bu konu : ” Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. ” çok güzel. Merhabalar siteniz cidden dikkatimi çekti, şukuladım , mehmet – 108

66. Balıkesir merkezden ben . Selam herkese paylaşımın vallaha billaha iyi, teşekkürler 25-07-2021 23:14:36

67. Batman dan kimler var. Sahtekârlığın Yangın Hortumu karşısında şaşkına dönen toplum zihinsel şok içindedir. . Mrb sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , banu – 407

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link