Kategoriler
Genel

Salgının olası maliyetleri ve sonuçları hakkında bilgi sağlamak için kullanılan bir salgın simülasyon modeli olduğunu biliyoruz. Fakat ne tür ekonomik en kötü senaryo analizleri bir araya getirildi?

Hatırlayın, o bayanla bağlanmak için çağrılmış o ahbap tarafından yapılan simülasyon modeli? Londra IIRC’den. Her şeye rağmen, yaptığı kod modeli tartışmalı olsa bile, yaptığı simülasyon modeli oldukça iyi düşünülmüştü. Bilmeyenler için, modeli insanların günlük aktivitelerinde yaptıkları etkileşimleri simüle etmeyi amaçladı. Amaç, covid azaltma potansiyelini tahmin etmek için çeşitli ekonomik kapanma biçimlerini simüle etmenin bir yolunu sağlamaktı. Harika. Süper. Aslında üzerinde çalışmak için eğlenceli bir simülasyon modeli gibi geliyor. Bunun arkasındaki fikri anlıyorum, makul. Eminim zaman geçtikçe önemli ölçüde geliştirilebilir. Sonuçları tahmin etmek için böyle modellere sahip olmalıyız.

Fakat bir ekonomiyi kapattığımızda insanların davranışlarındaki değişikliği simüle eden sosyo ekonomik simülasyon modelleri neredeydi? Model varsayımları artan intihar, soygun, şiddet, hırsızlık, açlık, çaresizlik vb. Olasılıkları içermelidir, liste uzundur. Bu simülasyonların sonuçları neredeydi? Bu modeller bile var mı?

Umarım ABD en kötü durum pandemik simülasyonlarını beklenen ekonomik sonuçlarla karşılaştırmamıştır. Bunun anlamı, bir pandeminin 95. persentil sonucunu ekonomik kapanma etkilerinin ortalama sonuçlarıyla karşılaştırmadık.

“Salgının olası maliyetleri ve sonuçları hakkında bilgi sağlamak için kullanılan bir salgın simülasyon modeli olduğunu biliyoruz. Fakat ne tür ekonomik en kötü senaryo analizleri bir araya getirildi?” için 11 yanıt

Kocaeli merkezden ben Gürbüz. Selam web siten harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler 07-06-2020 22:16:13

Sivas merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, tebrikler 17-06-2020 21:49:26

Düzce merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siteniz gerçekten güzel, tebrikler 17-06-2020 21:54:14

Eskişehir merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 17-06-2020 21:54:15

Diyarbakır merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle çok iyi, teraziye tıkladım 28-06-2020 18:34:32

Adana merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım 01-07-2020 13:20:07

Erzincan merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim hayran edici, teşekkürler 06-07-2020 22:58:10

Balıkesir merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 07-07-2020 04:33:16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir