Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor

TL; altta DR. Lütfen elinizden geldiğince bu konuda farkındalık yaratın.

Yakın zamanda okul için yeni bir MacBook Pro satın aldım. Benden bunu kurmamı istediklerinde, makul eğitimli bir tüketici gibi TouchID’yi kullanmayı bıraktım. Apple veya Google gibi mega bir şirketin parmak izi haritama tam olarak sahip olmasını gerçekten istemiyorum.

Her neyse, hikaye gerçekten burada başlıyor. Dizüstü bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum, sadece kağıt yazıyordum ve birden bilgisayarım çöktüğünde Invidio’yu izliyordum. Yepyeni olduğunu görünce, neden çalışmayı bırakacağı konusunda gerçekten kafam karışmıştı. Kapatmanın tüm normal yöntemlerini denedim; Yeni bir Uygulama penceresindeki Apple düğmesini tıklamak, ctrl + alt + delete (aslında yapamazsınız) ve tabii ki, güç kapatma düğmesini bulmaya çalışmak. Bilgisayarı birkaç hafta önce aldığım için kapat düğmesinin nerede olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu, bu yüzden telefonumu çırptım ve internetten baktım. WikiHow makalesine gittim ve ilk fark ettiğim şey “Touch Bar’lı MacBook -” Güç “düğmesi, Touch Bar’ın en sağ tarafındaki Touch ID bölümüdür.” Bunun mantıklı olduğunu düşündüm, bunun Mac’te mantıklı olacağı tek “fiziksel” düğme. Sonra hepsi aklıma geldi: YEPYENİ bilgisayarım neden yavaşlayarak durmaya başladı? Çok fazla program çalıştırdığım için miydi? Hayýr. Çünkü parmak izimi istediler. Kişisel olarak tanımlanabilen fiziksel bilgilerimi en başından vermedim, bu yüzden sadece benden zorla almaya çalıştılar. Bunu fark ettim ve tırnağımla tıkladım, ama neredeyse tek eşsiz fiziksel özelliklerimden birini Büyük Beş’ten birine bıraktım çünkü dikkat etmedim.

TL; DR: Henüz parmak izinizi vermediyseniz Mac, TouchID düğmesine dokunmanızı sağlamak için bir çökmeye zorlar.

“Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor” üzerine 19 yorum

1. Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selam siteniz gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 22-08-2020 18:43:53

2. Edirne merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfa gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 29-08-2020 23:52:46

3. Manisa merkezden ben Emine. Merhaba herkese siten valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-09-2020 23:32:00

4. Karabük merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım 29-09-2020 04:19:27

5. Burdur dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam bu web sitesi vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 338

6. Sakarya dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam web sitesi valla mükemmel, saolun , memo – 121

Yorum yapın