TL; altta DR. Lütfen elinizden geldiğince bu konuda farkındalık yaratın.

Yakın zamanda okul için yeni bir MacBook Pro satın aldım. Benden bunu kurmamı istediklerinde, makul eğitimli bir tüketici gibi TouchID’yi kullanmayı bıraktım. Apple veya Google gibi mega bir şirketin parmak izi haritama tam olarak sahip olmasını gerçekten istemiyorum.

Her neyse, hikaye gerçekten burada başlıyor. Dizüstü bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum, sadece kağıt yazıyordum ve birden bilgisayarım çöktüğünde Invidio’yu izliyordum. Yepyeni olduğunu görünce, neden çalışmayı bırakacağı konusunda gerçekten kafam karışmıştı. Kapatmanın tüm normal yöntemlerini denedim; Yeni bir Uygulama penceresindeki Apple düğmesini tıklamak, ctrl + alt + delete (aslında yapamazsınız) ve tabii ki, güç kapatma düğmesini bulmaya çalışmak. Bilgisayarı birkaç hafta önce aldığım için kapat düğmesinin nerede olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu, bu yüzden telefonumu çırptım ve internetten baktım. WikiHow makalesine gittim ve ilk fark ettiğim şey “Touch Bar’lı MacBook -” Güç “düğmesi, Touch Bar’ın en sağ tarafındaki Touch ID bölümüdür.” Bunun mantıklı olduğunu düşündüm, bunun Mac’te mantıklı olacağı tek “fiziksel” düğme. Sonra hepsi aklıma geldi: YEPYENİ bilgisayarım neden yavaşlayarak durmaya başladı? Çok fazla program çalıştırdığım için miydi? Hayýr. Çünkü parmak izimi istediler. Kişisel olarak tanımlanabilen fiziksel bilgilerimi en başından vermedim, bu yüzden sadece benden zorla almaya çalıştılar. Bunu fark ettim ve tırnağımla tıkladım, ama neredeyse tek eşsiz fiziksel özelliklerimden birini Büyük Beş’ten birine bıraktım çünkü dikkat etmedim.

TL; DR: Henüz parmak izinizi vermediyseniz Mac, TouchID düğmesine dokunmanızı sağlamak için bir çökmeye zorlar.

Author

64 Comments

1. Yalova merkezden ben mehmet. Slm siteniz valla mükemmel, şukuladım 09-08-2020 06:24:10

2. Sinop merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım 10-08-2020 04:31:33

3. Merhaba herkese web siten cidden mükemmel, teşekkürler

4. Selam herkese web sitesi inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım

5. Slm sayfan vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

6. Selam herkese paylaşımın valla çok hoşuma gitti, tebrikler

7. Gürbüz Reply

Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selam siteniz gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 22-08-2020 18:43:53

8. Rize merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın valla iyi, sağolun 26-08-2020 18:55:46

9. Edirne merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfa gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 29-08-2020 23:52:46

10. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha mükemmel, sağolun

11. Selamın aleyküm paylaşım inanki hayran bıraktı, teraziye tıkladım

12. Manisa merkezden ben Emine. Merhaba herkese siten valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-09-2020 23:32:00

13. Iğdır merkezden ben ahmet. Merhaba sayfan yeminle çok güzel, saolun 21-09-2020 04:34:52

14. Karabük merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım 29-09-2020 04:19:27

15. Eskişehir merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşım valla çok iyi, sağolun 30-09-2020 08:05:19

16. Selamın aleyküm paylaşımın harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

17. selamun aleyküm paylaşım cidden hayran bıraktı, tebrikler

18. Burdur dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam bu web sitesi vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 338

19. Sakarya dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam web sitesi valla mükemmel, saolun , memo – 121

20. elif yılmaz Reply

Nevşehir dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 157

21. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Selam herkese web siten süper ötesi iyi, teraziye tıkladım , ali – 448

22. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 172

23. selam arkadaşlar siteniz inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım

24. Niğde dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam herkese sayfan harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 231

25. Merhaba siten cidden çok iyi, linkedinde paylaştım

26. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler

27. Erzurum dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam sayfanız yeminle dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , mehmet – 4

28. Merhabalar sayfa inanki çok güzel, linkedinde paylaştım

29. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Selam sayfa gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım , Aylin – 496

30. Uşak merkezden ben hatice. Merhaba bu web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 15-12-2020 22:48:35

31. Ağrı dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Slm paylaşımın vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 163

32. Uşak merkezden ben memo. selamun aleyküm sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım 28-12-2020 23:35:27

33. Afyon merkezden ben . Slm sayfanız inanki hayran edici, teraziye tıkladım 31-12-2020 19:27:47

34. Ankara dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selam paylaşım valla hayran bıraktı, saolun , doruk – 33

35. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 295

36. Gürbüz Reply

Denizli merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımınız inanki hayran bıraktı, şukuladım 04-01-2021 04:06:13

37. Gürbüz Reply

Aydın merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten harbiden güzel, linkedinde paylaştım 11-01-2021 02:16:40

38. Çorum dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım , Emine – 281

39. Balıkesir dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Mrb web sitesi inanki çok hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 201

40. Yalova merkezden ben mehmet. Merhabalar siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 16-01-2021 00:17:24

41. Siirt dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Mrb sayfa ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 130

42. Uşak dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha billaha çok iyi, saolun , Aylin – 281

43. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Mrb siteniz inan ki çok iyi, sağolun , elif yılmaz – 279

44. Kırşehir dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . selamun aleyküm siten gerçekten güzel, teraziye tıkladım , doruk – 482

45. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Selamlar web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, saolun , doruk – 354

46. Samsun dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . merhaba arkadaşlar siten süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım , doruk – 500

47. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

48. Merhaba sayfanız inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım

49. Şırnak dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . Selamlar paylaşımın inanki hayran bıraktı, sağolun , Aylin – 19

50. Yozgat dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . selamun aleyküm web siten inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım , hatice – 229

51. Gürbüz Reply

Bitlis dan kimler var. Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor . merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 228

52. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Merhaba sayfa inan ki güzel, sağolun , mehmet – 378

53. Selam web sitesi süper ötesi güzel, teraziye tıkladım

54. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Mrb bu web sitesi valla dikkat çekici, teraziye tıkladım , banu – 90

55. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Selamlar paylaşım inan ki hoşuma gitti, tebrikler , Aylin – 352

56. Zonguldak merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşımın cidden güzel, twitter da paylaştım 03-04-2021 10:36:26

57. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 43

58. elif yılmaz Reply

Selam paylaşım inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım

59. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , – 157

60. Yalova merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten çok güzel, face de paylaştım 28-04-2021 20:50:49

61. Selam bu web sitesi inanki çok güzel, linkedinde paylaştım

62. Kocaeli merkezden ben Emine. Merhabalar siteniz inanılmaz hayran edici, teşekkürler 07-05-2021 04:19:35

63. Bu konu : ” Sanırım Apple sizi parmak izinizden vazgeçmeye zorlamaya çalışıyor ” çok güzel. Selamlar paylaşım yeminle hayran bıraktı, teşekkürler , Aylin – 400

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link