“Sansür, bir adama sırf bebek çiğneyemediği için biftek yiyemeyeceğini söylemektir.” – Mark Twain

“Hoş olmayan gerçekleri, yabancı fikirleri, yabancı felsefeleri ve rekabetçi değerleri Amerikan halkına emanet etmekten korkmuyoruz. Halkının hakikati ve yalanı açık bir pazarda yargılamasından korkan bir millet, halkından korkan bir millettir. ”

[Remarks on the 20th Anniversary of the Voice of America; Department of Health, Education, and Welfare, February 26, 1962]”
John F. Kennedy

“Bilgiyi saklamak tiranlığın özüdür. Bilgi akışının kontrolü, diktatörlüğün aracıdır. “

– Bruce Coville

“Tüm sorun yaratanlarından kurtulan bir toplum yokuş aşağı gidiyor.”

– Robert A.Heinlein, Aşk İçin Yeterince Zaman

Bir hükümet muhalefetin sesini susturma ilkesine bağlı kaldığında, gidecek tek bir yolu vardır ve bu, tüm vatandaşları için bir terör kaynağı haline gelene ve bir ülke yaratıncaya kadar gittikçe artan baskıcı önlemlerin yoludur. herkes korku içinde yaşar. “

[Special Message to the Congress on the Internal Security of the United States, August 8, 1950]”
– Harry S. Truman

Gönderen … Lonestar767
[comments]

““Sansür, bir adama sırf bebek çiğneyemediği için biftek yiyemeyeceğini söylemektir.” – Mark Twain” üzerine 10 yorum

1. Bu konu : ” “Sansür, bir adama sırf bebek çiğneyemediği için biftek yiyemeyeceğini söylemektir.” – Mark Twain ” çok güzel. Merhabalar paylaşım inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , – 433

2. Yalova dan kimler var. “Sansür, bir adama sırf bebek çiğneyemediği için biftek yiyemeyeceğini söylemektir.” – Mark Twain . Merhaba herkese paylaşımın gerçekten çok güzel, face de paylaştım , – 343

3. Kocaeli merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz yeminle hoşuma gitti, teşekkürler 23-01-2021 08:58:39

4. Iğdır dan kimler var. “Sansür, bir adama sırf bebek çiğneyemediği için biftek yiyemeyeceğini söylemektir.” – Mark Twain . Selam paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 218

5. Bu konu : ” “Sansür, bir adama sırf bebek çiğneyemediği için biftek yiyemeyeceğini söylemektir.” – Mark Twain ” çok güzel. Merhaba sayfan ciddiyim çok güzel, teşekkürler , memo – 198

6. Mersin merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfa inan ki iyi, teraziye tıkladım 30-01-2021 15:02:00

7. Kütahya merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 11-02-2021 19:25:17

8. Van merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-02-2021 19:03:17

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link