Sansürsüz Web

https://www.coindesk.com/pirated-academic-sci-hub-handshake

Handshake gibi merkezi olmayan bir alan adı sistemi, merkezi olmayan web için verilen mücadelede önemli bir kazanç olabilir.

Proje, daha az merkezileştirilmiş, sansüre dirençli bir internet yaratmak için yarışan bir dizi Web 3.0 uygulamasının bir parçası. Örneğin el sıkışma, tamamlayıcı bir tarayıcı sansürsüz bir internet arama deneyimi yaratmak için.

Urbit, yine bir başka web 3.0 umutlu, geliştirme aşamasında on yıldan fazla ve merkezi olmayan kişisel sunucular için bir platform oluşturmak için Ethereum’a güveniyor.

Sci-Hub’ın kendi sorunlarının da gösterdiği gibi, merkezi olmayan web, platformdan ayrılma korkusundan inşa ediliyor. İnternet erişim noktaları birkaç aktörün elinde giderek daha fazla merkezileştiğinden, bazı uygulamalar – son zamanlarda, Twitter alternatif Parler – web sunucusu sağlayıcılarının, uygulama mağazalarının ve DNS sertifika yetkililerinin elinde sansürle karşılaştı.

“Sansürsüz Web” üzerine 17 yorum

1. Trabzon dan kimler var. Sansürsüz Web . selam arkadaşlar sayfan cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 483

2. Kilis merkezden ben Emine. Merhabalar sayfanız valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-01-2021 08:22:25

3. Bu konu : ” Sansürsüz Web ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 169

4. Siirt merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım 14-01-2021 20:27:07

5. Çanakkale merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 15-01-2021 16:25:22

6. Aydın merkezden ben banu. selam arkadaşlar web sitesi vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 16-01-2021 11:59:23

7. Bu konu : ” Sansürsüz Web ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız valla hayran edici, teşekkürler , hatice – 292

8. Bu konu : ” Sansürsüz Web ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 207

9. Bu konu : ” Sansürsüz Web ” çok güzel. Selamlar web siten inanılmaz hayran edici, teraziye tıkladım , Gürbüz – 456

10. Afyon merkezden ben gaye. Mrb paylaşımın ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım 25-01-2021 04:34:26

11. Bu konu : ” Sansürsüz Web ” çok güzel. Selam herkese sayfan yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , Emine – 443

12. Batman dan kimler var. Sansürsüz Web . Slm paylaşımın cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , banu – 79

13. Bu konu : ” Sansürsüz Web ” çok güzel. Selamın aleyküm siten ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ali – 271

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link