Geçen hafta Afrika’daki bazı insanlarda aşıyı test ettikleri ve 7 çocuğu öldürdüğü bir makale vardı. Cevap imkansızdı çünkü test etmeye hazır bir aşı yok.

Google bu “coronavirus aşısı 7 Afrika çocuğunu öldürdü” ve çok sayıda bağlantı bulacaksınız.

Snopes bize şunu söyler:

“Aşı yok… Dakar’daki Institut Pasteur’da (bir tıbbi araştırma enstitüsü, editörün notu) tıbbi uzmanlarımız var, prosedüre göre bir aşı oluşturmak ve sertifikalandırmak için çalışıyor. Bulguları hakkında tamamen şeffaf olacaklar. ”

————————————

Bugün yahoo’da Washington eyaletinde “Bir Ay Önce” aşısını yapan genç bir kadın hakkında bir makale var:

https://www.yahoo.com/lifestyle/tested-coronavirus-vaccine-month-ago-153744104.html

Author

124 Comments

1. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

2. Bingöl merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 17-04-2020 17:07:55

3. elif yılmaz Reply

Merhabalar sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

4. Aksaray merkezden ben mehmet. Merhaba bu web sitesi valla çok güzel, facebookta paylaştım 23-04-2020 04:53:09

5. Ağrı merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 25-04-2020 00:52:07

6. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım

7. Nevşehir merkezden ben ali. Slm sayfan ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım 01-05-2020 22:46:17

8. Samsun merkezden ben mehmet. Slm paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 04-05-2020 19:47:40

9. Merhaba herkese web sitesi yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım

10. Balıkesir merkezden ben mehmet. Merhaba herkese siteniz valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 06-05-2020 01:38:33

11. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz hayran edici, face de paylaştım

12. Van merkezden ben Gürbüz. Selamlar paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 14-05-2020 08:36:20

13. Adıyaman merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfanız inanki çok iyi, facebookta paylaştım 26-05-2020 22:05:11

14. Diyarbakır merkezden ben ali. Merhaba herkese siten yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 30-05-2020 20:13:08

15. Manisa merkezden ben Emine. Selam herkese bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, saolun 07-06-2020 07:59:49

16. Siirt merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha billaha güzel, saolun 23-06-2020 09:10:11

17. Tunceli merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşımınız inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler 28-06-2020 23:58:15

18. Muğla merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz vallaha mükemmel, tebrikler 03-07-2020 22:46:10

19. Mrb siten cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

20. Tokat merkezden ben Aylin. Selam web siteniz ciddiyim çok güzel, saolun 23-07-2020 00:53:11

21. Selam herkese web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

22. Kırklareli merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 05-08-2020 05:05:41

23. Amasya merkezden ben Aylin. Merhabalar web siten yeminle iyi, linkedinde paylaştım 14-08-2020 10:49:27

24. Selam herkese bu web sitesi cidden güzel, face de paylaştım

25. Kayseri merkezden ben ziya. Selamlar bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, saolun 18-08-2020 12:59:55

26. Aydın merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfanız valla güzel, saolun 19-08-2020 15:00:15

27. Nevşehir merkezden ben banu. Selam herkese sayfa inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım 26-08-2020 07:06:17

28. Kütahya merkezden ben mehmet. Selamlar web siten valla çok iyi, tebrikler 01-09-2020 16:29:26

29. elif yılmaz Reply

Kırşehir merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki güzel, linkedinde paylaştım 23-09-2020 08:25:30

30. Karaman merkezden ben doruk. Selamlar web sitesi cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım 24-09-2020 12:42:21

31. Selamlar paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, saolun

32. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Slm paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 60

33. Iğdır dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Selamın aleyküm paylaşım inanki güzel, facebookta paylaştım , – 260

34. Selamın aleyküm web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

35. Yozgat dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Merhabalar bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım , ali – 134

36. Kars dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . selamun aleyküm sayfa ciddiyim hoşuma gitti, şukuladım , emin – 386

37. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhabalar sayfan inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım , Emine – 141

38. Bingöl dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler , memo – 349

39. Bitlis merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar web sitesi inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 12-11-2020 19:23:19

40. Erzincan dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Selamın aleyküm sayfan inanılmaz iyi, face de paylaştım , ahmet – 316

41. Karaman merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımınız inan ki hayran edici, sağolun 19-11-2020 21:54:33

42. Ankara dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . merhaba arkadaşlar sayfan vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 351

43. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi yeminle iyi, twitter da paylaştım , ziya – 299

44. Çanakkale dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Mrb web siteniz inanki dikkat çekici, şukuladım , banu – 86

45. İstanbul dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Selam herkese sayfanız valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 355

46. Bursa merkezden ben hatice. Merhaba paylaşımınız inanılmaz hayran edici, şukuladım 07-12-2020 09:06:49

47. Kars dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Merhabalar web siten ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 405

48. Sivas merkezden ben . selam arkadaşlar bu web sitesi cidden hayran bıraktı, twitter da paylaştım 13-12-2020 18:10:23

49. Mrb siteniz yeminle çok güzel, face de paylaştım

50. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhaba sayfan inanılmaz mükemmel, linkedinde paylaştım , ahmet – 495

51. Giresun dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Selam herkese web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Emine – 314

52. Muş merkezden ben emin. Merhaba web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun 24-12-2020 18:10:05

53. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Selam herkese web sitesi vallaha dikkatimi çekti, saolun , emin – 199

54. Sakarya merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi cidden hayran bıraktı, teşekkürler 02-01-2021 21:28:37

55. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , – 334

56. Ardahan merkezden ben ali. Selam herkese web siten inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım 07-01-2021 01:28:53

57. Çanakkale merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 08-01-2021 14:50:51

58. Ardahan dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Mrb web siten vallaha mükemmel, facebookta paylaştım , hatice – 311

59. Kocaeli merkezden ben ali. Merhaba paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 16-01-2021 18:11:19

60. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz valla hayran bıraktı, saolun , gaye – 310

61. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler

62. Ankara merkezden ben ali. Selam paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 09-02-2021 06:25:30

63. Merhabalar bu web sitesi gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım

64. Slm sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım

65. Nevşehir merkezden ben ali. Mrb paylaşımınız gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım 25-02-2021 02:56:05

66. Çorum merkezden ben . Merhaba paylaşım cidden mükemmel, teşekkürler 12-03-2021 18:46:28

67. Gürbüz Reply

selamun aleyküm sayfanız inan ki çok güzel, teraziye tıkladım

68. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok güzel, şukuladım

69. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan yeminle güzel, şukuladım , emin – 136

70. Uşak dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . selamun aleyküm paylaşımınız inanki çok güzel, tebrikler , Aylin – 3

71. Batman dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . selam arkadaşlar sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 26

72. Nevşehir merkezden ben ali. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha çok güzel, teşekkürler 19-04-2021 00:39:15

73. Rize dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 472

74. Merhaba herkese paylaşım gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

75. Uşak dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Mrb web siteniz valla iyi, şukuladım , hatice – 479

76. Merhaba herkese siten süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

77. Merhaba web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

78. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Slm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , – 101

79. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhabalar siten gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , doruk – 281

80. Merhabalar sayfanız süper ötesi çok güzel, teşekkürler

81. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan cidden iyi, teraziye tıkladım , Aylin – 126

82. selamun aleyküm paylaşım inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

83. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhaba herkese web siten harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım , – 393

84. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Selam paylaşımınız yeminle güzel, twitter da paylaştım , Hasan – 55

85. Bitlis merkezden ben ahmet. Merhaba sayfanız valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 21-06-2021 11:05:27

86. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz yeminle çok güzel, tebrikler , elif yılmaz – 451

87. Sinop merkezden ben banu. Mrb web siteniz ciddiyim güzel, sağolun 27-06-2021 15:25:02

88. Gürbüz Reply

Slm sayfanız ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım

89. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, teşekkürler , mehmet – 327

90. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Slm paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 344

91. Sivas dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz dikkat çekici, tebrikler , – 302

92. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhabalar web siten cidden hayran bıraktı, şukuladım , Hasan – 412

93. Siirt merkezden ben banu. Merhaba herkese siten inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-07-2021 18:06:46

94. Slm web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler

95. Amasya dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım , mehmet – 81

96. Uşak dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Selam paylaşımın inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 429

97. Van dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Merhaba herkese paylaşım yeminle hayran bıraktı, tebrikler , mehmet – 89

98. Ağrı merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfanız vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 21-07-2021 09:50:13

99. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Slm paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 428

100. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. selamun aleyküm siten yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , ali – 309

101. Iğdır merkezden ben hatice. Slm web siteniz ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım 26-07-2021 20:34:54

102. Burdur merkezden ben banu. Merhaba paylaşım vallaha çok iyi, teşekkürler 29-07-2021 06:24:29

103. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 476

104. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi cidden güzel, saolun , ziya – 94

105. Bu konu : ” SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi vallaha billaha güzel, tebrikler , Gürbüz – 6

106. Niğde dan kimler var. SARS-CoV-2 aşısı Afrika’da çocukları öldürdü – İmkansız olduğu için imkansız …….. Bugün Yahoo – Washington eyaletindeki kadınlar bir ay önce aşıyı test etti (var olmayan aşıyı test etti mi?) . Merhaba herkese siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım , Emine – 11

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link