Sadece oku bu kağıt SARS-CoV-2’nin epidemiyoloji araştırmasının işlev kazanmasının sonucu olduğu ve orijinal olarak laboratuvar kökenli olduğu “makul şüphenin ötesinde” sonucuna varmıştır. Hem bilimsel okuryazar olan hem de laboratuvarda komplo varsayımına dayalı olduğu fikrini düşünen herkesi bu makaleyi okuyun. Medyanın yaydığı hikayeye uyumsuz bir şekilde yapışmadığınız sürece, bu makalenin yüksek kaliteli bir analiz sunduğunu kabul etmelisiniz.

ABD karantinasının kabaca ikinci haftasından beri, tüm bu Corona olayının dünya nüfusunu boyun eğdirmek için kullanılan biyolojik bir silah olduğundan şüpheleniyorum. Bu doğru olmasa bile, dünyanın pek çok hükümetinin yeni otoriter önlemleri empoze etmek için var olduğu gerçeğinden faydalandığı kesinlikle doğrudur.

İnsan yapımı bir silah olduğuna dair “kanıtların” çoğu (bağlantılandırdığım makale hariç) tamamen koşulludur ve bilimsel veya yasal bağlamda kanıt olarak kabul edilmeyecektir, bu yüzden gerçekten sadece söylüyorum düşüncelerim. Söylediklerime inanmanızı istemiyorum.

Bununla birlikte, ikinci dereceden kanıtlar, bu özel davada ezici bir şekilde ilgilidir (komploya eğilimli). Salgının insan popülasyonlarını kontrol etmek için daha büyük bir gündemin parçası olduğuna dair en lanetleyici göstergelerden bazıları olduğunu düşündüğüm şeyleri tartışmak için biraz zaman ayırmak istiyorum.

1. Yeni (veya yenilenmiş odak) damgalayıcı, aşağılayıcı kelimelerin medya aracılığıyla yaygınlaşması, bu sözler, hakim anlatıyı sorgulayan herkesi dışlamak ve itibarsızlaştırmak için sosyal olarak silahlandırıldı. “Maskeleme karşıtı”, “komplo teorisyeni”, “terörist”, “bilim inkarcısı” terimlerine ve hatta “Qcumber”, “Karen,” gibi çevresel olarak ilişkili terimlere sosyal mühendislik mühendisliğinde yeni veya yenilenmiş duygusal dikkat çekmeye özel bir odaklanma olmuştur. “Ve” Troll “korona anlatısını sorgulayanlarla ilgili olarak. (Not: Açıkça Q-Anon aptallığının bir destekçisi değilim, sadece Corona sorgulayıcılarını tanımlamak için Q ile ilgili terimlerin uygunsuz kullanımına işaret ediyorum).

2. Uygulandığı birçok ülkenin nüfusuna duygusal ve mali olarak zarar vermeye yetecek kadar devam eden bir yarı-karantina, ancak yayılmayı tamamen durdurmak için herhangi bir şey yapmak için yeterli bir tanımsal karantina değil. Federal düzeyde (özellikle ABD’de) izlenen tutarlı bir kilitleme politikası yoktur.

3. Medya korku uyandıran retoriğe aşırı odaklanıyor. Bu, SARS-CoV-2’nin yaşam döngüsü ve ciddi Covid-19 vakalarını öngören çeşitli biyo-belirteçler / diyet faktörleri ile ilgili farmakolojik araştırmalara ayak uyduran herkes için apaçık ortada. Geçen yıl, kimin ağır vakalara maruz kalacağını tahmin etmenin etkili yöntemlerinin yanı sıra, birinin virüsü kapması durumunda zararı nasıl azaltacağımız konusunda geniş bir bilgi kütüphanesi biriktirdik. Ek olarak, koronavirüse karşı büzüldüğü ve vücuda yayıldığı reseptörü (ACEII) antagonize ederek koronavirüse karşı koruyan (en azından) düzinelerce şifalı bitki ve bunların özlerinin yanı sıra, yaşamını kesintiye uğratan bir dizi ilaç belirledik. diğer terapötik hedefler aracılığıyla döngü. (1, 2, 3, 4, 5ve çok daha fazlası) Bu bilimsel gerçeğe rağmen, medya, “maske tak, içeride kal, sosyal mesafe, devletin onaylı aşı yaptır,” gibi sürekli talepler dışında, koronavirüs önleme ve risk azaltmayla ilgili tüm konularda esasen sessizdir. ve her şeyden önce, KORKUDA OLUN. ” Medya bakış açısı samimiyetsiz saçmalıkların kokusunu alıyor.

Bu gerçekten. Çok daha derine inebilirim ama bence bu nedenler, mevcut anlatının altında yatan bir tür boyun eğdirici gündem olduğundan şüphelenmek için yeterli.

Temelde, “bilim” in bize korku temelli bir durumda yaşamamızı ve başkalarının yanındayken bez maskeler takmamızı ve aynı kişilerde diğer önerilen her türden “çözüm” önerisinde bulunduğunu iddia eden bilimsel cahil insanlardan bıktım. Daha etkili bitki-tıbbi veya beslenme riskini azaltma taktikleri hakkında nadiren bir şey söyler. Kendileri hiçbir bilimsel araştırma yapmadan veya kendi sağlıklarını güvence altına almak için mümkün olan en uzun yollara gitmeden tıbbi konularla ilgili otoriter fermanlara inanan kişileri benimseyen mağdur duruşunda sonsuz derecede rahatsız edici bir şey var. Kendilerine bakmayan, kendi öz bakımını başkalarının sorumluluğuna vermeye çalışan insanlardan bıktım. Her şey saçmalık ve bariz psikopatın aslında insanlar üzerinde çalışma derecesi, insanlık için umudumu tamamen kaybetmeme neden oluyor.

Son olarak, maske kullanımına karşı olmadığımı belirtmeliyim aslında. Ben sadece onların kullanımını kimseye zorlamanın ya da koronavirüsün yayılmasını insanların taklit etmek istediği kadar etkili ve tamamen önlüyormuş gibi davranmanın uygun olduğuna inanmıyorum. Yayılma veya yakalanma riskini kesinlikle marjinal olarak azaltabilirler, ancak haline geldikleri sosyal sinyale dönüştürülmemeleri gerekir.

Kabul etmiyorsanız, ya tutarlı ve saygılı bir yanıt formüle edin YA DA ilerleyin. Bu gönderiye yanıt olarak karakterime yapılan saldırıları okumayacak veya yanıt vermeyeceğim. Boktan konuşmaya kalkarsan bloke edeceksin. Bunu yalnızca yetişkinler için tartışma / tartışma amacıyla yayınlamak.

Author

36 Comments

1. Selam paylaşımın yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

2. Bu konu : ” SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz ” çok güzel. Selam paylaşımın harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , hatice – 356

3. Eskişehir dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Merhaba herkese paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, face de paylaştım , Emine – 188

4. Edirne dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . selam arkadaşlar sayfan valla iyi, saolun , mehmet – 175

5. Ardahan dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Merhaba paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, tebrikler , doruk – 47

6. Zonguldak merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfan vallaha dikkatimi çekti, tebrikler 08-02-2021 14:31:21

7. İstanbul merkezden ben emin. Merhaba siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 08-02-2021 14:33:57

8. Yalova merkezden ben emin. Merhaba sayfan inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler 08-02-2021 14:41:53

9. Amasya dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Selamlar bu web sitesi yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 392

10. elif yılmaz Reply

Tunceli merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 08-02-2021 18:47:08

11. Bu konu : ” SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz ” çok güzel. Selamlar paylaşım vallaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 203

12. Elazığ dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Selam herkese paylaşımınız valla güzel, şukuladım , ahmet – 481

13. Çankırı dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 429

14. Muş merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 19-02-2021 08:21:49

15. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden hayran edici, şukuladım

16. Bu konu : ” SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz ” çok güzel. Mrb sayfan inanki iyi, şukuladım , ziya – 99

17. Gürbüz Reply

Bu konu : ” SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım , Gürbüz – 268

18. elif yılmaz Reply

Niğde merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web siteniz inanki çok iyi, sağolun 07-03-2021 08:06:50

19. Ardahan merkezden ben memo. Merhaba sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun 12-03-2021 03:25:57

20. Diyarbakır merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım 14-03-2021 01:38:12

21. Selam herkese web siten vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

22. Van merkezden ben emin. Selam paylaşım valla çok güzel, twitter da paylaştım 07-04-2021 20:09:07

23. Bu konu : ” SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz ” çok güzel. Merhaba paylaşımın süper ötesi hayran edici, tebrikler , ziya – 248

24. Ardahan dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Selamlar bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, şukuladım , ziya – 463

25. Çankırı dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Merhabalar paylaşımın vallaha hoşuma gitti, tebrikler , gaye – 177

26. Karabük dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Merhaba web siteniz yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 137

27. Iğdır merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşım valla hayran edici, twitter da paylaştım 07-05-2021 00:07:24

28. Bilecik dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Selamlar sayfan valla iyi, sosyal medyada paylaştım , gaye – 449

29. Hatay dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Selam siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , memo – 300

30. Karabük merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımın yeminle güzel, şukuladım 31-05-2021 21:53:42

31. Bu konu : ” SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz ” çok güzel. Mrb sayfan süper ötesi mükemmel, saolun , banu – 102

32. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Mrb paylaşımınız yeminle iyi, twitter da paylaştım 13-06-2021 00:59:51

33. Elazığ dan kimler var. SARS-CoV-2 bir laboratuvarda yapıldı, hepimiz oynanıyoruz . Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 32

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link