Kaynak:http://www.abovetopsecret.com/forum/thread1251814/pg1

Bugün kültürümüzdeki en gizemli sembollerden biri, genellikle “Satürn’ün siyah küpü” olarak anılan siyah küptür. Dünyanın her yerinde siyah küpün anıtları var (aşağıdaki resme bakın) ve siyah küp üzerinde yüzlerce makale ve gönderi olmasına rağmen, hiç kimse onun neyi temsil ettiğini veya ne olduğunu bilmiyor gibi görünüyor. Siyah küpün, içinde yaşadığımız sentetik bir gerçekliğe ve fiziksel varoluş düzleminin yaratıklarına empoze edilmiş yanılsama bir gerçekliğe gönderme olduğu yönünde öneriler var. Bu konuda bilgili bir kişi, siyah küpü “ruhu ve bilinci birleştirmek için kullanılan matris” olarak tanımlar. Siyah küp aynı zamanda bir hapishane ile de ilişkilendirilir. Hiç kimse siyah küpün neden Satürn’e bağlı olduğunu bilmiyor gibi görünüyor, ancak popüler kültürde Satürn genellikle onunla ilişkilendirilir ve Satürn’ün kutbunda bir küpün 2 boyutlu bir temsili olan altıgen olduğu varsayılır. Siyah Satürn küpü, aşağıda gösterildiği gibi, genellikle kenarında dengelenmiş olarak gösterilir.

Resmi yayınla

Dünyanın dört bir yanındaki büyük siyah küp anıtları.

Siyah küp de gösterildiği gibi Masonlukta bir semboldür. İşte (kaba ve mükemmel kesme taşı olarak anılır). Alıntı: “Spekülatif Masonlukta, kaba kesme taş, aydınlanmayı keşfetmeden önce başlatılmamış Masonlara bir alegoridir. [whereas] kusursuz bir kesme taşı, Masonik eğitim yoluyla düzgün bir yaşam elde etmeye çalışan ve aydınlanmaya özenle çabalayan bir Mason için bir alegoridir ”. Aşağıda, bu sembolün ne kadar yaygın olduğunu göstermek için siyah küp için popüler kültür referansları verilmiştir.

Resmi yayınla

OMEN oyun bilgisayarı.

Aşağıdaki görüntü, sinematik olarak çarpıcı video Eric Vs Chvrches Tether’den geliyor ve küpü Dünya üzerindeki çeşitli ortamlarda gösteriyor ve bu ortamlar küpten yansıtılıyor ve Dünya’nın kendisinin küpün içinde olduğunu gösteriyor.

Resmi yayınla

sinematik çarpıcı video Eric Vs Chvrches

Resmi yayınla

Şort filminde Kara Kutu olarak adlandırdıkları siyah bir küp bulunur.

Resmi yayınla

St. Vincent’ın “New York” müzik videosundan bir resim.

Resmi yayınla

Siyah bir küp üzerine kurulu Black Hollow Cage filmi.

Resmi yayınla

Müzik grubu “Satürn’ün Kayıp Ruhları” videosu.

Netflix’teki Bilinmeyen: 2036 filmi, siyah bir küp üzerine kurulu. Bu filmde, Mars’ta kaynağı bilinmeyen gizemli bir küp keşfedildi. Başrol oyuncusu Mack, başlangıçta kübe “soğuk, siyah monolit” olarak atıfta bulunur – ki bu muhtemelen 2001: Space Odyssey’e atıfta bulunur. Bir dizi olaydan sonra, Mack’in bir testin parçası olarak oluşturulan bir simülasyondaki bir yapı olduğu ortaya çıktı. Belirsiz bir son olarak, Mack’in The Matrix’e benzer bir AI (ARTI) tarafından çalıştırılan simüle edilmiş gerçekliği deneyimlediği tüm zaman boyunca küpün içinde olduğu ortaya çıktı.

Resmi yayınla

Bilinmeyen Film: 2036

Resmi yayınla

Siyah bir küp ve alternatif boyutlara dayanan Kill Switch filmi.

Resmi yayınla

Doctor Who TV dizisinden (Üçün Gücü).

2001’den itibaren Monolith: Space Odyssey. Monolith başlangıçta bir küp olarak tasarlandı. Alıntı: “Yeni Smithsonian holdingleri arasında 2001: Space Odyssey romanının ilk taslağı var. İkisi, yönetmen (Stanley Kubrick) ve romancı (Clarke), Kubrick’in Clarke’a yazdığı bir mektupta “gerçekten iyi bir bilim kurgu filmi” olarak tanımladığı şeyi yapmak için komplo kuruyorlar çünkü ikisi de böyle bir şeyin olmadığını biliyor; henüz değil. Birlikte çalıştıklarında – hem romanı hem de filmi çağrıştırırken – yazışmalar “Küp” (daha sonra Monolite dönüştürüldü) ”ile bir meşguliyet ortaya koyuyor.

Resmi yayınla

2001’den itibaren Monolith: Space Odyssey

Aşağıdaki resim Sonsuzluk Odası filminden. Bu film, hapis ve yanıltıcı gerçeklik temaları içeren siyah küp sembolizmine sahiptir.

Resmi yayınla

Sonsuzluk Odası filmi.

Resmi yayınla

Avarice filmi, gizemli bir siyah küp üzerine kurulu.

Açıkçası, küp benzeri ortamlara hapsolmuş insanların olduğu The Cube filmlerimiz var.

Resmi yayınla

Eski Mısır’da, tanrı Khonsu (Khons olarak da bilinir) ile ilişkilendirilen ve özdeşleştirilen Iah adında bir tanrı vardı. Iah, Khonsu’nun “yetişkin” versiyonu olarak kabul edildi. Ay ile ilişkilendirildi ve zamanın tanrısıydı. Yunan muadili, her ikisi de zamanla hüküm süren Kronos’du. Alıntı: “A’ah: İah’a (Yah olarak da bilinir) ve sonunda Khonsu’ya (Khons) dönüşen erken Ay tanrısı. Eski dinlerin tümü değilse de çoğunun tanrı panteonunda Satürn vardı. Romalılar için “Satürn” olarak, Yunanlılar için “Kronos / Chronos” idi. Mısırlılar için o dönüşümlü olarak “Khons” ve “Osiris” idi. Babilliler ona “Ninus” adını verirken, Asurlular için Bel, Bal veya Belus olarak biliniyordu. Fenikeliler, Kartacalılar ve Kenanlılar Satürn’ü Baal veya Baalim olarak adlandırdılar. Aşağıda, elinde kare veya küp gibi görünen bir şeyi tutan bir Iah / Khonsu / Khons / Satürn heykelciği bulunmaktadır. Iah, Ptah ile kaynaşan Osiris ile asimile oldu. Ptah, kendisini var eden yaratıcı tanrı veya Memphis Demiurge idi ”. Küp genellikle insanların içinde yaşadığı bir şey olarak tasvir edilir.

Resmi yayınla
Resmi yayınla

2019 filminden Kaçış Odası’ndan.

Resmi yayınla

Görüntü Kabin filminden.

Resmi yayınla

Transformers filmi.

Resmi yayınla

Justice League filminden küp.

Resmi yayınla

Justice League filminden küp.

Author

14 Comments

1. Bu konu : ” Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) ” çok güzel. Mrb paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, şukuladım , banu – 125

2. selamun aleyküm siten harbiden hayran bıraktı, face de paylaştım

3. Konya dan kimler var. Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) . Selam herkese sayfan ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 403

4. İstanbul merkezden ben Emine. Merhabalar web siteniz inanki güzel, teşekkürler 04-02-2021 09:28:18

5. Amasya merkezden ben ahmet. Merhaba siten yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 04-02-2021 11:06:10

6. Bu konu : ” Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim hayran bıraktı, tebrikler , banu – 286

7. Hatay dan kimler var. Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) . Mrb bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler , ziya – 37

8. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim hayran edici, şukuladım , Gürbüz – 372

9. Bu konu : ” Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 314

10. İzmir dan kimler var. Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) . Mrb sayfan inanki çok iyi, saolun , ali – 171

11. Sakarya dan kimler var. Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) . Selam web siten gerçekten hayran edici, face de paylaştım , ali – 262

12. Artvin dan kimler var. Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) . Mrb web sitesi inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , hatice – 311

13. Bitlis dan kimler var. Satürn’ün Siyah Küpü’nden bir örnek. (Bölüm 1) . Merhaba web siteniz harbiden hayran edici, face de paylaştım , emin – 355

14. Yalova merkezden ben Emine. Slm paylaşımın süper ötesi güzel, sağolun 17-04-2021 17:32:38

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link