Kategoriler
Genel

Savaş gazilerinin ve sağlık çalışanlarının mücadeleleri yüceltildi, böylece hükümet onları kötüye kullanmaktan kurtulabilsin

Başlık hemen hemen her şeyi açıklıyor.

Bu belirsiz zamanlarda (üzgünüm, karşı koyamadık) hepimiz bu salgının ön cephesinde sağlık çalışanlarına teşekkür etmek için çeşitli kampanyalar, reklamlar ve eylemler (alkışlar vb.) Gördük. Kurbanlarını yücelten birçok haber hikayesi görüyoruz.

Fakat anlatıya baktığınızda, onun karanlık tarafını görürsünüz. “Hastalığa yenik düşmüş COVID hastalarını tedavi eden cesur hemşire” otoritenin yetersizliği nedeniyle yetersiz KKD olur ve genç bir hemşirenin hayatını alır “; “doktorlar ve diğer bağışçılar hastalar için ventilatör satın almak için adım atıyor” “yeterli fon sağlamayan hükümet” oluyor

Bir sağlık çalışanı bunun hakkında konuşursa veya parasal tazminat isterse, açgözlü ve nankör olurlar. Sen sadece anlatıya uyduğun sürece bir kahramansın.

Aşağıdaki bölüm ABD’yi hedeflemektedir, ancak başka yerlerde de geçerli olabilir

Benzer bir durum askerler için de geçerlidir. Afganistan’da bizim için, özgürlüğümüz için savaştıklarını söylediler. Ama gerçekten, ABD’nin ortak halkına gerçekten ne kadar faydası var? Oradaki durum, özgürlük ortak halkın? Binlerce asker bu savaş için hayatlarını feda ediyor. Bize bunu yaptıkları söylendi. Bizim özgürlüğümüz.

Ama gerçek şu ki, sıradan askerlerin büyük bir çoğunluğu için (memurlar hakkında bilmiyorum), hizmetlere katılmalarının tek nedeni yoksulluktan kaçmaktı (vatanseverliklerini sorgulamıyorum, ama bu sadece kayıt nedeni). Hayatlarıyla kumar oynuyorlar. Ve hayatta kalsalar bile, birçoğu engelliler ve hayatlarının geri kalanında psikolojik problemlerle karşı karşıya kalır.

Savaşı sorgularsanız, argüman, birçok savaş gazisinin kurbanlarını tanımayan nankör bir insan olduğunuza düşer.

Bu sadece üzgün

“Savaş gazilerinin ve sağlık çalışanlarının mücadeleleri yüceltildi, böylece hükümet onları kötüye kullanmaktan kurtulabilsin” için 39 yanıt

Karaman merkezden ben elif yılmaz. Selam siten inanılmaz çok güzel, teşekkürler 02-06-2020 09:28:57

Isparta merkezden ben elif yılmaz. Merhaba siteniz inanki hayran edici, linkedinde paylaştım 04-06-2020 17:01:02

Kırıkkale merkezden ben Emine. Selamın aleyküm web sitesi inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 07-06-2020 05:04:42

Şanlıurfa merkezden ben mehmet. Selamlar web siten süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 15-06-2020 03:10:11

Yozgat merkezden ben Emine. Slm paylaşımın yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım 17-06-2020 17:43:45

Şanlıurfa merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfanız cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler 23-06-2020 06:24:28

Bayburt merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siten vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım 29-06-2020 01:08:00

Nevşehir merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa süper ötesi çok iyi, sağolun 01-07-2020 13:22:02

Mardin merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfanız inan ki güzel, facebookta paylaştım 18-07-2020 01:43:08

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz güzel, twitter da paylaştım 26-07-2020 17:21:10

Muş merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfa süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 02-08-2020 14:59:46

Mardin merkezden ben banu. Mrb web siteniz yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 06-08-2020 21:21:31

Nevşehir merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web siten ciddiyim hayran bıraktı, tebrikler 16-08-2020 09:36:27

Kastamonu merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web siten inanılmaz güzel, facebookta paylaştım 19-08-2020 20:32:40

Çankırı merkezden ben banu. Merhabalar sayfanız harbiden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 28-08-2020 17:16:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir