Seçim süreci haksız !!!

Başkanlığa aday olduğunuzu ve her oylama kabininin içine tekrar tekrar bir videonuzu oynatan bilgisayar ekranları yerleştirmenize izin verildiğini ve böylece bir vatandaşın oy vermek için kabine her girdiğinde, ekranda sadece siz ve önceden kaydedilmiş konuşmanızı dinliyorsunuz.

Bunun video monitöründe bulunmasına izin verilen insanlara haksız bir avantaj sağlayacağına katılıyor musunuz? Bunun, belirli bir kişiye haksız avantaj sağlayan yozlaşmış bir süreç olacağını söyleyebilir misiniz?

Bu, insanların oy kullandığı sandıkta adınızın önceden basılmasıyla neredeyse aynı şey.

İnsanlar oy kullanmak için oylama kabinine girerler ve herhangi birine oy verebilirler, herhangi birinin, öğretmenlerinin, doktorlarının, hatta kilise papazlarının adına yazabilecekleri boş bir satır vardır _________, ancak daha sonra önceden seçilmiş adaylar vardır Yanlarında onay kutuları ile isimleri zaten yazılıdır ve bu nedenle isimlerini satıra yazmanız gerekmez, isimleri zaten oradadır, seçimi yönetenler en popüler adayların kim olduğuna karar verir ve siz yanına bir onay işareti koymanız yeterlidir.

Bu çok büyük bir avantaj, oy pusulasında adınızın önceden basılmış olması, oy pusulasında adı bulunmayan cumhurbaşkanlığına aday olan herkes için son derece haksızlık, neredeyse ilanınızın üzerine basılmasıyla aynı şey. oy pusulası.

Seçim süreci adil olsaydı, o zaman kimsenin adı oy verdiğiniz oy pusulasına yazdırılmazdı, sadece __________ satırı olur ve kime oy vermek istediğinizi yazarsınız çünkü cumhurbaşkanlığına aday 2 cumhuriyetçi olsaydı, ama Oy pusulasına yalnızca bir cumhuriyetçinin adını yazdırırsınız, bu, oy pusulasında adı yazılı olan kişi için büyük bir avantajdır.

Yani ya başkanlık için aday olan herkesin adını oy pusulalarına yazdırmanız ya da önceden seçilmiş tüm isimleri kaldırmanız gerekir, çünkü Tulsi Gabbard gibi birinin cumhurbaşkanlığına aday olmaya karar verdiğini, ancak onun adını eklemediğini hayal edin. oy pusulasına ve adını bir yere yazmalısın, sırf bu yüzden kazanma şansı çoktan azaldı.

“Seçim süreci haksız !!!” üzerine 17 yorum

1. Bitlis merkezden ben doruk. Selamın aleyküm siten harbiden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 22-08-2020 19:25:42

2. Şırnak merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web sitesi inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 22-08-2020 22:59:11

3. Diyarbakır merkezden ben Aylin. Selam paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 22-08-2020 23:17:22

4. Aydın merkezden ben gaye. Merhabalar web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 23-08-2020 19:26:22

5. Konya merkezden ben ziya. selamun aleyküm web sitesi valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım 23-08-2020 19:26:50

6. Amasya merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web sitesi gerçekten güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 15-09-2020 05:59:24

7. Sakarya merkezden ben ziya. Mrb siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 06-10-2020 18:31:14

Yorum yapın