Bu bir tür rant ama gerçekten çılgın bir folyo şapkacı olarak adlandırılmadan başka nereye göndereceğimi bilmiyorum.

Bildiğimiz gibi, iklim değişikliği şu anda gerçekten büyük bir sorun gibi görünüyor. İnsan ırkının yanı sıra yakın gelecekte bizim için en büyük tehdittir. O kadar çok bilimsel kanıt var ki, insan ırkının CO2 ayak izini azaltmazsak, sıçıldığımızı söylüyor.

Bunu anlamak için de cin gerekmez. Okyanuslara, mercan resiflerine, buzullara ve şiddetli hava/sıcaklık dalgalanmalarına bakın. Elbette, dünyanın doğal bir sıcaklık dalgalanmaları döngüsüne sahip olduğunu ve insanların olumsuz bir etkisi olmadığını iddia edebilirsiniz, ancak buna inanmak çok zor. Okyanusların asitlenmesi ürkütücü. Ormansızlaşmayı unutun, fitoplanktonların ölmesinden endişelenmemiz gerekiyor. Fitoplankton, ağaçların yaptığı %28’in aksine, dünyadaki oksijenin yaklaşık %70’ini üretir. Kimse bunun hakkında konuşmuyor gibi görünüyor. Yağmur ormanları dünyanın akciğerleri değil, okyanuslar.

Bu bok beni korkutuyor. Sadece dünyayı yöneten elitlerin ne yaptıklarını bildiklerini umuyorum. İyi bir insan kolonisinin başka bir gezegene yerleşmesinden birkaç yüz yıl önce ve (muhtemelen) insanların bu gerçeklikten kaçıp bilinçlerini bir tür süper bulut bilgisayarına yükleyebilmesi için birkaç bin yıl daha geçecek. Bu arada burada mahsur kaldık. Umarım seçkinler, biz kaçmadan önce insanların kendimizi yok etmesine izin vermeyecek kadar akıllıdır. Belki onlar iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyorlardır. En azından umarım yaparlar çünkü en azından benim açımdan oldukça kasvetli bir gelecek gibi görünüyor. Bana göre, insanlar insan ırkının ölümü olacak gibi görünüyor.

Biz büyük filtreyiz.

Bu beni üzüyor 🙁

Author

48 Comments

1. Selamlar sayfa ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

2. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden güzel, saolun , Emine – 112

3. Mrb paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

4. Balıkesir dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . selam arkadaşlar siten yeminle hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 95

5. Merhabalar sayfa vallaha hayran bıraktı, şukuladım

6. Ankara dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . merhaba arkadaşlar sayfa yeminle dikkat çekici, sağolun , hatice – 391

7. selam arkadaşlar siteniz harbiden güzel, teşekkürler

8. Bursa merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden çok güzel, twitter da paylaştım 06-07-2021 13:22:19

9. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selamlar sayfanız gerçekten hoşuma gitti, tebrikler , – 303

10. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , gaye – 175

11. Van merkezden ben doruk. Merhaba web sitesi inanki mükemmel, teşekkürler 08-07-2021 20:45:54

12. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selam bu web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, teraziye tıkladım , emin – 243

13. elif yılmaz Reply

Bursa dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Merhaba paylaşımınız cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 274

14. Gürbüz Reply

Eskişehir dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Mrb web siten süper ötesi çok iyi, saolun , Gürbüz – 388

15. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selamlar siten süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım , emin – 154

16. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım , ali – 313

17. Amasya merkezden ben emin. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım 21-07-2021 19:59:30

18. selamun aleyküm sayfa inanılmaz mükemmel, teşekkürler

19. Bartın merkezden ben ahmet. Slm bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 22-07-2021 16:01:57

20. Aydın merkezden ben Emine. Merhaba bu web sitesi gerçekten çok güzel, face de paylaştım 22-07-2021 19:05:53

21. Samsun dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Merhabalar paylaşım cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 493

22. Ağrı dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, tebrikler , Hasan – 184

23. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Merhabalar sayfanız harbiden hayran edici, teşekkürler , ahmet – 362

24. Selamlar sayfa vallaha mükemmel, face de paylaştım

25. Hakkari merkezden ben gaye. Mrb siten vallaha billaha güzel, sağolun 27-07-2021 21:27:09

26. Bursa dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Mrb web siteniz ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım , hatice – 488

27. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 50

28. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Slm sayfa vallaha çok iyi, facebookta paylaştım , hatice – 131

29. Mrb siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

30. Mardin dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Selamın aleyküm paylaşımınız valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 291

31. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selamlar sayfa harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım , emin – 259

32. Kars dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Slm web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler , Hasan – 220

33. elif yılmaz Reply

Zonguldak dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Selamın aleyküm siten gerçekten hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 414

34. Bolu dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . selamun aleyküm bu web sitesi harbiden çok iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 283

35. elif yılmaz Reply

Sakarya dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . Merhaba herkese siteniz inanki hayran edici, teşekkürler , elif yılmaz – 336

36. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inanki güzel, teraziye tıkladım , – 15

37. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , – 64

38. Tunceli dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . selam arkadaşlar sayfa inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , – 45

39. Çorum merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 09-09-2021 04:26:43

40. Şanlıurfa dan kimler var. Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? . selamun aleyküm bu web sitesi valla çok güzel, twitter da paylaştım , Emine – 227

41. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz gerçekten çok iyi, linkedinde paylaştım , banu – 31

42. Çankırı merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 23-09-2021 22:37:51

43. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi vallaha iyi, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 93

44. Merhaba sayfan süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım

45. Bu konu : ” Seçkinler iklim değişikliği hakkında bizim bilmediğimiz ne biliyor? ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın vallaha billaha iyi, saolun , Hasan – 231

Write A Comment