Kategoriler
Genel

Seçkinlerin post-covid dünyası için planı nedir?

Bu pandeminin tamamının sahte olduğuna dair kanıt yok, ekonominin planlı ve tasarlanmış bir yıkımı oldu. Sanırım şimdiye kadar, aksini düşünürsen komplo teorisyenisin.

Her neyse, post covid dünyası için ne planladıklarını merak ediyorum. İlk dalga sırasında karantinaya alma işlemlerinin tümü, çoğu ülkede halihazırda yüksek olan kamu borçlarına önemli miktarda ek borç getirdi. Bunun anlamı şudur: yakın gelecekte vergi mükellefi için daha fazla vergi ve gerekli altyapılara daha az kamu harcaması. Üstelik bu salgın şey çoğu ülkede milyonlarca yeni işsiz yarattı. 1. dalga deneyimimizden, virüsün gerçekten ne kadar kötü olduğunu, kimin etkilendiğini vb.

Yine de tam da bu atm yapıyorlar. Özellikle Melbourne’dan (Avustralya) bahsedeceğim, ancak bunu her yerde yapıyorlar (ya da yapmak üzereler). Bütün şehir kilitli. Diğer eyaletler Victoria eyaletinden (Melbourne’un bulunduğu yer) gelen yolculara izin vermez. Yetkililer, şehrin 6 lanet hafta boyunca kilitleneceğini söyledi. Ve AFAIK, neden 6 hafta hakkında bir açıklama yok. Neden 2 (bir karantina sürüyor) veya 4 veya 20 değil? Politikacılar nüfusa dışarı çıkamayacaklarını ve harcama yapamayacaklarını, KOBİ işlerini yürütemeyeceklerini söylüyorlar (fakat aynı politikacılar hala ücret alıyorlar). Bankaların ipotek tatilleri verdiği ve hükümet çalışanlara para dağıttığı için, zararın boyutunu henüz tam olarak kavrayamadık. Ama patlamak üzere olan bir saatli bomba.

İkinci turda daha fazla kamu borçları (vergi mükellefinin ödemesi istenecek) ve daha da fazla işsizlik anlamına geliyor.

2. dalga şimdi bir şeydir, bu yüzden 3., sonra 4., sonra 5. dalgayı hayal edebiliriz ve bir süre devam edebilir.

Bu nereye gidiyor? Gerçekten, onların ana planları nedir? IDK, işsizliğin% 30’una sahip olduktan sonra, kitlesel gözetim altyapılarının ve polis devletinin şimdi izin verdiklerinden emin oldukları için halkı kontrol altında tutmayı bekliyorlar mı? Bu yeni gerçeklikte kitlenin boş kalmasını ve akıllı telefonlar ve netflix ile zombi gibi yaşamayı kabul etmesini bekliyorlar mı?

Tek endişesi para olan tüm bu karışıklığın mimarları, kaotik görünen böyle bir dünyada nasıl gelişiyor?

4. Reich’ın yükselişini görme planları mı? Çünkü 1920’lerde ortaya çıkan ekonomik ve sosyal bağlam “demokratik” Almanya. Açıkçası bundan şüpheliyim, ama bunun gerçekleşmesi için zemin hazırlıyorlar.

Daha büyük resmi elde etmek için kesinlikle bir şey eksik.

“Seçkinlerin post-covid dünyası için planı nedir?” için 12 yanıt

Trabzon merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 11-07-2020 10:19:26

Ağrı merkezden ben Aylin. Selam herkese web siteniz inanki hayran bıraktı, face de paylaştım 11-07-2020 11:06:52

Siirt merkezden ben ali. Merhabalar paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım 04-08-2020 07:42:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir