Kategoriler
Genel

Ses / OM – Hayatın ve maddenin ana taşıyıcısı nedir?

Bence burada ses ve canlı madde arasında bir bağlantı var. Belki de piramit bloklarını gün içinde sesle hareket ettirdiler ve antik piramitler bir tür iyileştirme frekansı yayarlar. Ne de olsa çok önemli bir ley hattında bulunuyorlar. Dünyadaki şamanların ritüel ayin ve şifa uygulamaları için ses kullandığını biliyorum.

Cymatics, Youtube’da, su ve yağ gibi dokular üzerindeki simatik frekansların etkisini açıklayan tam bir belgesel. Bu frekanslar maddenin oluşumunu organik olarak gördüğümüz gibi açıklar. “Her şey varlığını sadece ve tamamen sese borçludur” (Cymatics Part 1 Youtube). Bu trippy video, sesin düzeni nasıl kaostan çıkardığını ve hareketi nasıl düzenlediğini gösterir.

Bu bana eski metindeki ilkel hece OM’yi hatırlatıyor Upanishad’larHinduizm’in aşkın ruhu Brahman’ı temsil eder. “OM kelimesi Ey Satyakama, aşkın ve içkin Brahman, Ruh Yüce’dir. Bu kutsal Söz’ün yardımıyla bilge biri veya diğerine ulaşır.” Brahma, her şeyi birlik içinde temsil eder ve OM’un söylenmesi ile her şeyi yarattı. “Brahma, yaratıcı, isim ve biçim ve başlıca madde” (Upanishads 76). OM aynı zamanda bir şekilde ışıkla da ilişkilidir. “Fakat ebedi OM’nun üç sesi ile zihnini Yüce Ruh üzerine meditasyon yaparsa, güneşin ışık bölgelerine gelirse (Upanishads 73).

Benzer bir kavram İncil’in ilk paragrafında da aktarılır, “Başlangıçta Tanrı gökleri ve yeri yarattığında, dünya biçimsiz bir boşluktu ve karanlık derinlerin yüzünü kapladı, Tanrı’dan gelen bir rüzgar ise Sonra Tanrı ‘ışık olsun’ dedi ve ışık vardı ve Tanrı ışığın iyi olduğunu gördü “(Harper Collins Çalışma İncil 5). Önce hiçbir şey, sonra ses, sonra bir şey. Ses sayesinde hepimiz bir şey içindeyiz.

Bu, Youtube’daki 4 bölümlük dizinin Birinci Bölümüdür.

https://www.youtube.com/watch?v=Pmsfuj1Rk9c

Hepimiz beraberiz, Sat Nam

… CosmicSynergy tarafından gönderildi
[comments]

“Ses / OM – Hayatın ve maddenin ana taşıyıcısı nedir?” için 22 yanıt

Manisa merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfa inan ki iyi, teraziye tıkladım 02-05-2020 13:54:49

Osmaniye merkezden ben Aylin. Selam herkese bu web sitesi inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım 04-05-2020 16:54:04

Adana merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 12-05-2020 09:11:25

Sinop merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web sitesi yeminle hayran bıraktı, şukuladım 14-05-2020 10:13:19

Bolu merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım 14-05-2020 10:13:24

Şanlıurfa merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımın süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım 14-05-2020 10:13:29

Uşak merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi çok iyi, sağolun 14-05-2020 10:13:34

Amasya merkezden ben Aylin. Merhaba siteniz vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım 14-05-2020 10:13:43

Burdur merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler 22-05-2020 02:40:27

Antalya merkezden ben Aylin. Selamlar siten harbiden çok güzel, twitter da paylaştım 31-05-2020 01:29:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir