Sevgili Dünya, HongKong’da son 72 saat içinde olanlar

Sevgili Dünya,

Burada Hong Kong vatandaşları bir yandan istihdamda kalmak ve sağlıklı kalmak için mücadele ederken, diğer yandan sesimizi çıkarmak için mücadele ediyoruz. Beni dinleyin, bu tam olarak yardım istemek için bir gönderi değil. Dünyanın geri kalanını bir zamanlar körfezde tutmak için çok uğraştığımız ancak yenilmiş totaliterizm için uyarmak için buradayız.

Ulusal Güvenlik, son 72 saat içinde ÇKP tarafından zorla yürürlüğe girmiştir:

Demokrasi yanlısı aktivist ve Hong Kong Üniversitesi eski öğretim görevlisi Profesör Benny Tai okul yönetim kurulu tarafından kovuldu. Profesör Tai’ye göre, HK’deki eğitimciler artık sonuçsuz tartışmalı açıklamalar yapamıyorlar. Bu şehirdeki akademik özgürlüğün sonu. (Yerel Kaynak)

5 öğrenci aktivist, Ulusal Teşvik Yasası uyarınca “kışkırtma kesimi” nedeniyle tutuklandı. Bağımsızlık için savaşan bir grup başlatmak için bir IG hesabı başlattılar. Haziran ayı başlarında Milli Güvenlik Kanunu’nun istifa etmeleri ve tutuklanmamak için öğrencilerinin aktivizm grubunu tasfiye etmeleri. Temmuz ayı başlarında Instagram acct’ta başladılar, evet instagram acct çünkü henüz bu acct dışında başka bir şey üzerinde çalışmaya başlamadılar. Ama bu yüzden tutuklandılar. Bu şehirde düşünce ve düşünce özgürlüğünün sonu geldi. (Yerel Kaynak)

12 pan-demokratik lego adayı diskalifiye edildi ve adayların demokratik adaylara oy kullanmalarını önleyerek, yarışa girmelerini önleyerek bir eylem olarak geçersiz ilan edildi. Sistem içinde artık savaşamayacağımızın işareti budur. (Yerel Kaynak)

Bu şehri çok seviyoruz. Bu şehri yavaş yavaş yıkıp ÇKP’nin ellerinde pişirdiğimizi görmek bizi çileden çıkarıyor. Yine bir kez daha bu bir SOS yazısı değil. Bunu çok geçtik. Bu gerçekten aşk Burası kalacak. (Ancak, ülkelerinizin bu ÇKP yanlısı ve burada bildiğiniz polis gücüne yardım edip yaptırım uygulayıp uygulayamayacağını düşünmez misiniz?)

Ama ÇKP’nin pençeleri yine de süzüldü ve yakında ülkeniz için orada olacak. Size Biden’e oy vermemenizi söyleyemem (hem bir pedo hem de pro-ccp) ama anladığım kadarıyla Trump … Trump. Ve size Çin’den ürünleri boykot etmenizi söylemeyeceğim çünkü bu gibi zamanlarda birçok insanın işsiz olduğunu ve ucuz ürünlerin birçok durumda ilk seçenek olduğunu anlıyorum. Ama en azından ÇKP’den gelen göçmenlerin ve öğrencilerin farkında olun tamam mı? Onları uzak tutun. 20 yıl önce düştüğümüz para tuzağına düşmeyin. Bunu yapabilirsin biliyor musun?

Ülkenizde bazı sorunlar nelerdir? Burada herhangi bir Güney Koreli bana emlak piyasası Çinli alıcılar tarafından nasıl imkansız hale getirebilir? Buradaki herhangi bir Taylandlı bu acımasız yeni anayasadan bahsedebilir mi? Ülkenizde neler oluyor? Konuşalım mı?

En iyi dileklerimle,

Haberler tarafından altüst olan ancak elbette VPN ile ülkenizin sorunlarını duymak isteyen bir Hongkonger (sponsor değil)

Not; Gönderiyi silmeye aldırmayın, tekrar gönderiyorum. Hesabımı yasaklamayın, yeni bir hesap açacağım.

Edit: Ben hepiniz teori gibi seviyorum çünkü ben burada böyle yayın. Bu topluluk kesinlikle en iyisidir. Şerefe.

“Sevgili Dünya, HongKong’da son 72 saat içinde olanlar” üzerine 24 yorum

1. Bayburt merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 06-08-2020 19:47:35

2. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Slm sayfan inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2020 03:11:43

3. Sivas merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web sitesi valla çok iyi, facebookta paylaştım 26-08-2020 19:00:20

4. Giresun merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten harbiden dikkatimi çekti, şukuladım 08-09-2020 21:25:45

5. Antalya merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım 09-09-2020 03:28:11

6. Aksaray merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımınız valla iyi, face de paylaştım 29-09-2020 10:21:42

7. Samsun merkezden ben Aylin. Merhaba herkese paylaşımın cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:33:45

8. Kahramanmaraş merkezden ben ali. Merhabalar sayfanız inanki güzel, teşekkürler 08-10-2020 08:39:12

9. Bu konu : ” Sevgili Dünya, HongKong’da son 72 saat içinde olanlar ” çok güzel. Slm web siteniz inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , banu – 65

10. Bayburt merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim güzel, şukuladım 29-10-2020 18:50:39

11. İstanbul dan kimler var. Sevgili Dünya, HongKong’da son 72 saat içinde olanlar . Merhaba web siteniz yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 478

Yorum yapın