Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı?

Bir Forbes 2012’de röportaj (arşivlendi)

Adelson, karısıyla birlikte 11 milyon dolarlık bir enjeksiyonun eski konuşmacının süper PAC’si olan Winning Our Future’a 11 milyon dolar akıtmaya başladığından beri bana “Bu insanlar kıskanç ya da profesyonel eleştirmenler” dedi. Başkalarını mahvetmeyi severler. Haksız muamele görmeme haksızlık – ama bu beni durdurmuyor. Gingrich’e 10 milyon veya 100 milyon dolar verebilirim. “

• O zamanki 25 milyar dolarlık net değerinde, dahil olan herkes için bütün bir Başkanlık kampanyasını finanse etme yeteneği ve bu adil olsun ya da olmasın

“Seçimleri etkilemeye çalışan çok zengin insanlara karşıyım,” diye omuz silkiyor. “Ama yapılabilir olduğu sürece yapacağım. Çünkü Soros gibilerin bunu onlarca yıl değilse de yıllardır yaptığını biliyorum. Ve paralarını yönlendirmek için bir şirketler ağı oluşturarak radarın altında kalıyorlar. Kendi felsefem var ve bundan utanmıyorum. Parayı verdim çünkü bunu yapmanın başka yasal yolu yok. İsmimi saklamak için on farklı şirketten geçmek istemiyorum. Yaptığım şeyle gurur duyuyorum ve tanınmaktan kaçmak istemiyorum. “

Adelson’un neden birçok siyasi çevrede Soros kadar öne çıkmadığını hep merak etmişimdir. Adamın İsrail’deki (Netanyahu) sağcı milliyetçi grupları finanse etme geçmişi var ve kuruluşundan bu yana birçok insan hakları ihlalinin sorumlusu olarak görünen Likud’u destekledi. Adelson, (bu noktada hemen hemen bir mizah olan) Soros’un aksine, siyasi görüşleri ve desteği konusunda içtenlikle açıktı, hatta Ortadoğu’ya sürekli askeri müdahaleciliğe destek verecek kadar ileri gitti. Hatta Obama’dan İran’ı bombalamasını istedi. İki defa.

Şu anki Dışişleri Bakanı Pompeo’nun İran’ın El Kaide’nin karargahının yeni evi olduğunu iddia ettiği bu son kısım, ABD siyasetinin içinde bulunduğu mevcut durumun önemli bir yönüdür. Adelson’un 2016 kampanyasına büyük meblağlarda para bağışlaması ve ABD ile İsrail arasındaki güçlü ilişkilere destek sağlamasıyla Başkan Trump’la yakından bağlantılılar – başından beri güç kazanan askeri-endüstriyel kompleksin temeli. Irak’taki “Savaş” ın.

“Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı?” üzerine 11 yorum

1. Bu konu : ” Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı? ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inan ki çok iyi, sağolun , mehmet – 309

2. Diyarbakır merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımın ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler 15-01-2021 16:24:58

3. Bolu dan kimler var. Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı? . Merhabalar paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, sağolun , Hasan – 386

4. Bu konu : ” Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı? ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki iyi, tebrikler , doruk – 119

5. Manisa dan kimler var. Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı? . Merhaba sayfan harbiden güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 12

6. Ordu merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 28-02-2021 05:37:49

7. Bu konu : ” Sheldon Adelson neden George Soros kadar konuşulmadı? ” çok güzel. Mrb web sitesi inan ki hayran edici, sağolun , mehmet – 177

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link