Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk

Ulusal Tüfek Derneği neredeyse 150 yıldır varlığını sürdürüyor. Bugün, ülkenin en güçlü silah lobilerinden biridir. Bununla birlikte, bu modern tezahür kurucuları tarafından tanınmayacaktır. Örgütün ilk 106 yılı için misyonu, İkinci Değişikliğe atıfta bulunmadan silah sahiplerini silahlar konusunda eğitmekti.

Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA’nın yolsuzluğu

Yani bu gönderi, yolsuzluk NRA’nın ve bir başka kapsamda nasıl Sahip olmak yardım etti Amerika Birleşik Devletleri’ndeki silah kontrolü tartışmasını çerçevelendirin. Size pozisyonumun ne olduğunu söylemeyeceğim, ama sormaktan çekinmeyin.

İlk olarak bunu buldum hikaye iyi olmak için bu [Pew Research] (https://www.pewresearch.org/fact-tank/2014/04/24/5-facts-about-the-nra-and-guns-in-america/) ayrıca NRA’nın zaman içinde kamuoyunu nasıl manipüle edip kontrol ettiğini gösteren istatistiksel kanıtları vurgulamaktadır. Tarihsel olarak bile kamusal nosyonları beslediler ayrışma işlerini bitirdikten sonra, politik manzara değiştiğinde onları senaryoyu ters çevirmeye zorlayan, daha önce bağlantılı olan makalenin sonunda şunu söylüyor:

Winkler, ironik bir şekilde, ülkenin dört bir yanındaki “kırsal kesimdeki beyaz muhafazakarları” kendi silahlarının herhangi bir şekilde kısıtlanmasından korkmaya sevk eden şeyin Afrikalı-Amerikalılara ve Kara Panterlere karşı yürürlüğe konan silah kontrol yasaları olduğunu söylüyor. On yıldan daha kısa bir süre içinde, NRA, silah kontrol düzenlemelerini desteklemekten, tehdit altında olduklarını hissettikleri grupları engellemeye, herhangi bir silah kontrol yasasını desteklemeyi reddetmeye başlayacaktı.

Düzenleme: “/” eklendi, “şuraya” kopyası kaldırıldı

Daha fazla okuma için bkz. buraya

Çevresine sızan meşru Rus casuslarını nasıl unutabiliriz, neden bir NRA Kongre bu kadar etkili olmasaydı lobici? Donald Trump’ın sahip olduğunu biliyoruz çok başarılarında da cilt.

Bugün iç çatışmalar ve bir bağışçı “isyan” görüyoruz. organizasyonbu kanayan bir nakit inek, çünkü ana gelir kaynağı (kitle atışlar ) bu yıl sıfır oldu (diğer şeylerin yanı sıra, silah dükkanlarını kapanmaya zorlayan kilitlenmeler gibi).

Peki komplo nedir? Bu organizasyon direkt olarak Muhafazakârların bugün silahlara bakışından sorumlu olan ilişki, en sevdiğiniz AR-15’teki namlu kadar somut. Yayıldılar hiperbolik Bu ülkede silah kontrolü tartışmasının gerçekte ne hakkında olduğu yerine şu noktalara dikkat çekiliyor: Silahları suçlulardan uzak tutmak (geçmiş kontrolleri) ve hiç kimsenin aşırı derecede öldürebilecek hiçbir şeye sahip olamayacağından emin olmak (Saldırı tüfeği). Başka bir deyişle, her iki kampta da nüfuzlarını koruyabilmek için bölünme ve düşmanlık yaratmak istiyorlar. Korkudan faydalanırlar. İkinci değişikliği tüm dünyaya yaymaktan başka bir şey istemiyorlar. kar.

Peki ne olur gerçek ikinci değişiklik tartışması gibi görünüyor? Burda biraz var gerçek iyi puan

TLDR; NRA, rakipleri hakkında yalan söylüyor ve bu, silah kontrolü konusunda herhangi bir sağlıklı tartışmanın ulusal ölçekte ortaya çıkmasını doğrudan aksatıyor.

“Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk” üzerine 14 yorum

1. Bu konu : ” Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan harbiden çok hoşuma gitti, saolun , Aylin – 432

2. Ağrı merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 06-01-2021 16:47:06

3. Balıkesir dan kimler var. Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk . merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki hayran edici, facebookta paylaştım , ziya – 293

4. Zonguldak dan kimler var. Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk . Merhabalar sayfanız yeminle çok güzel, tebrikler , gaye – 300

5. Isparta merkezden ben ali. Selam sayfanız cidden çok güzel, twitter da paylaştım 11-01-2021 18:26:19

6. Bu konu : ” Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk ” çok güzel. Slm sayfan inan ki çok iyi, şukuladım , ziya – 421

7. Ankara dan kimler var. Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk . Selamlar sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , Gürbüz – 320

8. Ağrı merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar siten cidden hayran edici, twitter da paylaştım 27-01-2021 08:29:11

9. Gümüşhane dan kimler var. Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk . selam arkadaşlar paylaşımın vallaha mükemmel, tebrikler , Emine – 305

10. Ankara merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız inanki mükemmel, facebookta paylaştım 13-02-2021 07:16:43

11. Ordu dan kimler var. Silah kontrolü hakkında konuşalım: NRA içindeki yolsuzluk . Selam herkese paylaşımın yeminle çok iyi, sağolun , memo – 400

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link