Stanton gazetesi, Ruanda soykırımından kısa bir süre sonra 1996 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda sunuldu, ancak Holokost, Kamboçya soykırımı ve diğer soykırımlardaki süreçleri de analiz etti. Önerilen önleyici tedbirler, Amerika Birleşik Devletleri, ulusal hükümetler ve Birleşmiş Milletler’in diğer hükümetleri uygulayabileceği veya etkileyebileceği tedbirlerdir.

1 Sınıflandırma
İnsanlar “onlar ve biz” olarak ikiye ayrılır.

2 Sembolizasyon
“Nefretle birleştirildiğinde, pariah gruplarının isteksiz üyelerine semboller zorlanabilir…”

3 Ayrımcılık
“Yasa ya da kültürel güç, grupları tam medeni haklardan hariç tutuyor: ayrımcılık ya da ayrımcılık yasaları, oy haklarının reddi”.

4 İnsanlıktan Çıkarma
“Bir grup diğer grubun insanlığını inkar ediyor. Üyeleri hayvanlar, haşarat, böcekler veya hastalıklarla eşittir. ”

5 Organizasyon
“Soykırım daima örgütlüdür… Özel ordu birimleri veya milisler genellikle eğitilir ve silahlandırılır…”

6 Polarizasyon
“Nefret grupları kutuplaşan propaganda yayınlıyor…”

7 Hazırlık
“Toplu öldürme planlanıyor. Mağdurlar etnik veya dini kimlikleri nedeniyle tanımlanıyor ve ayrılıyor… ”

8 Zulüm
“Kamulaştırma, zorla yer değiştirme, gettolar, toplama kampları”.

9 İmha
“Katillere“ imha ”çünkü kurbanlarının tamamen insan olduğuna inanmıyorlar”.

10 Reddi
“Failler… herhangi bir suç işlediklerini inkar ediyorlar…”

en.wikipedia.org/wiki/Eight_stages_of_genocide

Bunun doğrusal bir süreç olmadığını belirtmek önemlidir. Daha sonraki aşamalardan önce daha önceki aşamalar kullanılmalıdır, ancak tüm aşamalar tüm süreç boyunca çalışmaya devam eder.

https://www.investmentwatchblog.com/genocide-if-you-believe-dems-want-anything-else-think-again/

Author

93 Comments

1. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım

2. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm web siten harbiden hayran edici, tebrikler

3. elif yılmaz Reply

Kayseri merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siteniz valla dikkatimi çekti, face de paylaştım 24-06-2020 11:47:51

4. selamun aleyküm paylaşım yeminle çok iyi, teşekkürler

5. Selamlar sayfa ciddiyim hayran edici, facebookta paylaştım

6. elif yılmaz Reply

Selam herkese siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, saolun

7. Hatay merkezden ben banu. Merhaba herkese web sitesi vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-06-2020 06:16:32

8. Merhaba herkese paylaşımınız valla güzel, teraziye tıkladım

9. Trabzon merkezden ben ali. Slm siten ciddiyim iyi, tebrikler 02-07-2020 22:44:49

10. Uşak merkezden ben banu. Selamlar siteniz inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım 03-07-2020 14:49:11

11. Rize merkezden ben Aylin. selamun aleyküm paylaşımın harbiden çok güzel, twitter da paylaştım 08-07-2020 22:46:32

12. Bartın merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfanız inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım 12-07-2020 05:13:29

13. Hakkari merkezden ben Emine. Merhabalar sayfanız vallaha dikkat çekici, saolun 18-07-2020 13:00:13

14. Afyon merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 20-07-2020 02:28:47

15. Kilis merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, şukuladım 20-07-2020 04:05:40

16. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler

17. Selam herkese sayfan inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım

18. elif yılmaz Reply

Slm siteniz vallaha billaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

19. Bilecik merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden hayran bıraktı, sağolun 05-08-2020 09:04:36

20. Bursa merkezden ben ziya. Selamlar bu web sitesi süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım 06-08-2020 07:52:47

21. elif yılmaz Reply

Şırnak merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok güzel, teşekkürler 06-08-2020 22:23:10

22. Siirt merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 10-08-2020 13:12:12

23. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

24. elif yılmaz Reply

Tokat merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfa valla çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 27-08-2020 00:56:24

25. Karaman merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siteniz harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 01-09-2020 11:30:16

26. merhaba arkadaşlar web siten süper ötesi güzel, face de paylaştım

27. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar paylaşım inan ki iyi, twitter da paylaştım

28. Selam herkese web siteniz inan ki mükemmel, tebrikler

29. Gürbüz Reply

Mardin merkezden ben Gürbüz. Merhaba web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım 19-09-2020 12:42:58

30. Yalova merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfan inanki hayran edici, linkedinde paylaştım 23-09-2020 15:37:08

31. Elazığ merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siten valla iyi, saolun 02-10-2020 11:26:32

32. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle güzel, linkedinde paylaştım

33. Çorum merkezden ben ali. Selam herkese siteniz süper ötesi çok iyi, tebrikler 11-10-2020 18:04:02

34. Gürbüz Reply

Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siten inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım 12-10-2020 20:42:24

35. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Merhabalar siteniz ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım , hatice – 111

36. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Selamlar siteniz cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , hatice – 26

37. elif yılmaz Reply

Eskişehir merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımın vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 19-10-2020 07:56:53

38. Mrb web siten vallaha billaha hayran bıraktı, saolun

39. Selamlar siten harbiden çok güzel, teraziye tıkladım

40. Isparta dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Selam web siteniz valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ziya – 81

41. Balıkesir dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , gaye – 215

42. Merhaba web siten süper ötesi iyi, twitter da paylaştım

43. Selam herkese web siten harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

44. Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi güzel, tebrikler

45. Merhaba herkese sayfa cidden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

46. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , memo – 180

47. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım , elif yılmaz – 217

48. Batman merkezden ben ali. Merhabalar sayfan valla çok iyi, twitter da paylaştım 16-11-2020 22:39:01

49. Samsun merkezden ben memo. Selam herkese web siteniz harbiden hayran bıraktı, saolun 24-11-2020 00:00:21

50. Afyon merkezden ben ziya. selam arkadaşlar web siten inan ki çok güzel, face de paylaştım 24-11-2020 00:51:44

51. Tekirdağ merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım 24-11-2020 16:14:10

52. Merhaba paylaşımın süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

53. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi inanılmaz mükemmel, twitter da paylaştım , ali – 296

54. Mrb web siten vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım

55. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Selam herkese sayfan inan ki hayran bıraktı, teşekkürler , ahmet – 332

56. Ağrı dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Selamlar bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler , memo – 207

57. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Selam siteniz harbiden dikkatimi çekti, sağolun , emin – 153

58. Isparta dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Mrb sayfa inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , Emine – 325

59. elif yılmaz Reply

Osmaniye dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Merhaba herkese paylaşımın inanki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 383

60. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim güzel, twitter da paylaştım , ali – 261

61. Konya merkezden ben mehmet. Merhaba paylaşımınız süper ötesi çok güzel, sağolun 29-12-2020 18:34:57

62. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Selamlar siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , Aylin – 18

63. Gürbüz Reply

Gaziantep merkezden ben Gürbüz. Selam herkese siten inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım 01-01-2021 19:49:26

64. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , banu – 192

65. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Mrb web siten inanki ilgi uyandırıcı, sağolun , Emine – 408

66. Gürbüz Reply

Ankara dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Mrb siteniz ciddiyim çok güzel, teşekkürler , Gürbüz – 98

67. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ziya – 22

68. Mrb web sitesi yeminle dikkatimi çekti, şukuladım

69. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanki dikkat çekici, teraziye tıkladım , Gürbüz – 236

70. Eskişehir dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . selamun aleyküm paylaşımınız inanki güzel, şukuladım , ahmet – 231

71. Erzurum merkezden ben ziya. Merhabalar siten vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım 04-02-2021 14:43:22

72. Kahramanmaraş merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımınız vallaha çok güzel, şukuladım 08-02-2021 07:51:10

73. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi mükemmel, sağolun

74. Iğdır merkezden ben emin. Selam sayfan süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler 20-02-2021 19:16:34

75. Muğla dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Merhaba paylaşımınız ciddiyim mükemmel, face de paylaştım , mehmet – 202

76. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 211

77. Selam herkese sayfanız vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

78. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , doruk – 466

79. Rize dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Slm siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun , hatice – 470

80. Rize dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . Mrb paylaşımınız harbiden çok güzel, teşekkürler , Emine – 138

81. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Merhabalar paylaşım yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 118

82. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten güzel, saolun , banu – 466

83. Edirne merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siteniz cidden hoşuma gitti, tebrikler 22-04-2021 21:38:07

84. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın inanılmaz çok iyi, sağolun , mehmet – 73

85. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. Slm sayfanız gerçekten hayran bıraktı, tebrikler , mehmet – 135

86. Yalova dan kimler var. Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor . selam arkadaşlar web siten gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 182

87. Bu konu : ” Şiller, Partinin Herhangi Bir Sözünün Saçma Olduğuna İnanmanızı İstiyor. Gerçek şu ki, Demokrat Parti Beyaz İnsanların Soykırımına Doğru Hareket Ediyor ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 330

88. Kırklareli merkezden ben doruk. Merhabalar web siten gerçekten hayran edici, şukuladım 14-05-2021 16:42:05

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link