Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz

Teoriyi olabildiğince hızlı bir şekilde TLDR formatında özetlemeye çalışacağım:

Bu evrenin “kök” evren olması veya bir simülasyon olup olmamamız önemli değil, kavramlar hala geçerlidir. Bir simülasyon son derece güçlüdür ve astrofizikte, araba kazalarında vb. Halihazırda kullanılmaktadır. Ya geleceği görmemize ya da alacağından çok daha az kaynakla anları yeniden yaratmamıza ya da cevabı bulabilecek bir zaman diliminde bulmamıza olanak tanır. aksi takdirde mevcut olasılık göz önüne alındığında ulaşılamaz. Diyelim ki 70 yaşında olduğunuzu ve sonsuza dek yaşamak istediğinizi ve bu evrendeki hayatınızda teknolojinin olmayacağı açıktı. Bir simülasyon oluşturabilir ve simülasyondaki zamanı 1 saniye: 1000000000000000000 saniye olarak ayarlayabilseydiniz, simülasyon yapay zeka varlıklarının bu çözümü bulacağını göreceğinden hemen cevabınızı alırdınız. Belki de AI varlıkları (büyük olasılıkla) kendi simülasyonlarını yaratacak ve ardından kök evrene kadar filtrelenen çözümler üssel olarak daha hızlı bulunacaktır. Umarım simülasyonların gücünü ve potansiyelini ve neden ya bir simülasyon olduğumuzu ya da mantıksal olarak kendi simülasyonlarımızı yaratmamız gerektiğini açıklamışımdır.

Ek Düşünceler:

• Bilimsel cevaplar bulmaya çalışmak için bir evren neden simüle edilir? Neden yapay zeka Watson’ın ya da her neyse, insanlar, hayvanlar vb. İle bir evren yaratmadan bir alanı keşfetmesine izin vermiyorsunuz

• Bu evrenden bildiğimiz gibi sanat ve kültür bilimi etkiliyor. Elbette bu teori üzerinde, ev sahibi evren için güç üretmek için simülasyon evrenlerine sahip oldukları bir rick ve morty bölümü gibi sanatsal bir yaratımdan kısmen etkilenmiştim. Yapay Zeka / Makine Öğrenimi, belirli konulardaki verilerle belirli hedeflere ulaşmada gerçekten iyidir, ancak “sadece keşfetmesine izin vermenin” nasıl yapılacağı konusunda hâlâ çok iyi bir anlayışa sahip değiliz. Bir yapay zeka varlığının bir şeyleri başarmaya çabalaması ve ona ‘amaç’ vermesi için belki de evrim, hayatta kalma vb. Gereklidir.

Bu teori ile ilgili bazı sorunlar:

Uzun süre devam edebilirim ama bu yazı şimdiden rastgele bir yazıyı okumak için harcayacağım zamanı aşıyor, bu yüzden şimdi sorma zamanım, bu fikir hakkındaki düşüncelerin nedir? Bu sadece mümkün değil mi, muhtemelen biz bir simülasyonuz mu? Olmasak bile, evrenin daha fazla sırrını ortaya çıkarmak için simülasyonlar yaratmak insanlığın ana hedefi olmamalı mı?

“Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz” üzerine 20 yorum

1. Gümüşhane merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 19-08-2020 07:56:52

2. Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 08-09-2020 17:56:37

3. Yozgat merkezden ben doruk. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 17-09-2020 17:51:33

4. Konya merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfa vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım 27-09-2020 14:13:13

5. Bitlis merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım 07-10-2020 08:29:31

6. Erzincan merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siten gerçekten dikkat çekici, tebrikler 07-10-2020 21:41:28

7. Elazığ merkezden ben ahmet. Selam web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 20-10-2020 15:47:23

Yorum yapın