Teoriyi olabildiğince hızlı bir şekilde TLDR formatında özetlemeye çalışacağım:

Bu evrenin “kök” evren olması veya bir simülasyon olup olmamamız önemli değil, kavramlar hala geçerlidir. Bir simülasyon son derece güçlüdür ve astrofizikte, araba kazalarında vb. Halihazırda kullanılmaktadır. Ya geleceği görmemize ya da alacağından çok daha az kaynakla anları yeniden yaratmamıza ya da cevabı bulabilecek bir zaman diliminde bulmamıza olanak tanır. aksi takdirde mevcut olasılık göz önüne alındığında ulaşılamaz. Diyelim ki 70 yaşında olduğunuzu ve sonsuza dek yaşamak istediğinizi ve bu evrendeki hayatınızda teknolojinin olmayacağı açıktı. Bir simülasyon oluşturabilir ve simülasyondaki zamanı 1 saniye: 1000000000000000000 saniye olarak ayarlayabilseydiniz, simülasyon yapay zeka varlıklarının bu çözümü bulacağını göreceğinden hemen cevabınızı alırdınız. Belki de AI varlıkları (büyük olasılıkla) kendi simülasyonlarını yaratacak ve ardından kök evrene kadar filtrelenen çözümler üssel olarak daha hızlı bulunacaktır. Umarım simülasyonların gücünü ve potansiyelini ve neden ya bir simülasyon olduğumuzu ya da mantıksal olarak kendi simülasyonlarımızı yaratmamız gerektiğini açıklamışımdır.

Ek Düşünceler:

• Bilimsel cevaplar bulmaya çalışmak için bir evren neden simüle edilir? Neden yapay zeka Watson’ın ya da her neyse, insanlar, hayvanlar vb. İle bir evren yaratmadan bir alanı keşfetmesine izin vermiyorsunuz

• Bu evrenden bildiğimiz gibi sanat ve kültür bilimi etkiliyor. Elbette bu teori üzerinde, ev sahibi evren için güç üretmek için simülasyon evrenlerine sahip oldukları bir rick ve morty bölümü gibi sanatsal bir yaratımdan kısmen etkilenmiştim. Yapay Zeka / Makine Öğrenimi, belirli konulardaki verilerle belirli hedeflere ulaşmada gerçekten iyidir, ancak “sadece keşfetmesine izin vermenin” nasıl yapılacağı konusunda hâlâ çok iyi bir anlayışa sahip değiliz. Bir yapay zeka varlığının bir şeyleri başarmaya çabalaması ve ona ‘amaç’ vermesi için belki de evrim, hayatta kalma vb. Gereklidir.

Bu teori ile ilgili bazı sorunlar:

Uzun süre devam edebilirim ama bu yazı şimdiden rastgele bir yazıyı okumak için harcayacağım zamanı aşıyor, bu yüzden şimdi sorma zamanım, bu fikir hakkındaki düşüncelerin nedir? Bu sadece mümkün değil mi, muhtemelen biz bir simülasyonuz mu? Olmasak bile, evrenin daha fazla sırrını ortaya çıkarmak için simülasyonlar yaratmak insanlığın ana hedefi olmamalı mı?

Author

79 Comments

1. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

2. Kastamonu merkezden ben banu. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz hayran edici, tebrikler 19-08-2020 07:42:29

3. elif yılmaz Reply

Gümüşhane merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 19-08-2020 07:56:52

4. Merhabalar sayfan vallaha billaha hayran edici, şukuladım

5. selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle hayran edici, facebookta paylaştım

6. Elazığ merkezden ben doruk. Merhabalar sayfa ciddiyim çok güzel, twitter da paylaştım 25-08-2020 18:51:22

7. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

8. Mrb web siteniz vallaha billaha hayran edici, teşekkürler

9. Selam herkese sayfan ciddiyim çok güzel, face de paylaştım

10. elif yılmaz Reply

Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 08-09-2020 17:56:37

11. Selam bu web sitesi süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım

12. Yozgat merkezden ben doruk. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 17-09-2020 17:51:33

13. Konya merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfa vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım 27-09-2020 14:13:13

14. Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi güzel, teraziye tıkladım

15. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

16. elif yılmaz Reply

Bitlis merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım 07-10-2020 08:29:31

17. Erzincan merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siten gerçekten dikkat çekici, tebrikler 07-10-2020 21:41:28

18. Elazığ merkezden ben ahmet. Selam web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 20-10-2020 15:47:23

19. Şırnak merkezden ben ziya. Mrb web sitesi cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 25-10-2020 05:02:34

20. Bingöl dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . selamun aleyküm sayfa cidden hayran edici, sağolun , hatice – 476

21. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım

22. Tunceli merkezden ben Aylin. Merhabalar siten ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 20-11-2020 17:50:16

23. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Selam bu web sitesi yeminle çok iyi, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 243

24. Şanlıurfa merkezden ben emin. Selamlar bu web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, saolun 30-11-2020 13:05:40

25. Siirt dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Merhabalar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 197

26. selam arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim güzel, face de paylaştım

27. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Merhaba sayfanız gerçekten mükemmel, şukuladım , ziya – 302

28. Ordu merkezden ben doruk. Selam web sitesi vallaha güzel, linkedinde paylaştım 15-12-2020 22:47:36

29. Selam herkese siteniz vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım

30. Mardin merkezden ben . Selam herkese sayfanız yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım 31-12-2020 23:25:06

31. elif yılmaz Reply

Artvin merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha güzel, şukuladım 04-01-2021 07:43:07

32. Hatay merkezden ben ziya. Slm paylaşımınız yeminle dikkat çekici, tebrikler 08-01-2021 15:37:45

33. Bitlis merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, şukuladım 09-01-2021 00:16:04

34. Çorum dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . selam arkadaşlar sayfa vallaha çok iyi, saolun , Hasan – 150

35. Bitlis merkezden ben memo. Merhaba herkese sayfa valla iyi, sosyal medyada paylaştım 11-01-2021 00:11:45

36. Karabük merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar paylaşımın cidden çok güzel, teraziye tıkladım 11-01-2021 07:51:37

37. Selamın aleyküm siten süper ötesi çok iyi, face de paylaştım

38. Muş merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım 12-01-2021 17:23:37

39. Siirt merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle çok güzel, şukuladım 14-01-2021 13:34:47

40. Aksaray dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Merhabalar siten inan ki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , hatice – 30

41. Siirt merkezden ben Emine. Selam paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2021 17:48:33

42. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese paylaşım ciddiyim çok iyi, face de paylaştım

43. Rize merkezden ben Aylin. Slm sayfa cidden iyi, sosyal medyada paylaştım 30-01-2021 05:39:53

44. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım , memo – 210

45. Rize merkezden ben ali. Merhabalar web siteniz inanki hoşuma gitti, saolun 12-02-2021 01:19:42

46. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Mrb bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , Hasan – 306

47. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Mrb siten harbiden güzel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 382

48. Samsun merkezden ben hatice. Selam herkese web siten inanki dikkatimi çekti, tebrikler 20-02-2021 19:18:54

49. Elazığ merkezden ben . selam arkadaşlar web sitesi valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 21-02-2021 15:27:24

50. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten ciddiyim hoşuma gitti, şukuladım , ali – 14

51. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım , ziya – 238

52. Samsun merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler 03-03-2021 17:39:55

53. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 450

54. Selam siteniz harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

55. Konya merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten dikkatimi çekti, sağolun 25-03-2021 13:54:45

56. Adana merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siten inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 03-04-2021 22:27:03

57. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Slm web siteniz inan ki hayran bıraktı, sağolun , Aylin – 42

58. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Mrb web siten gerçekten hoşuma gitti, sağolun , banu – 179

59. Kütahya merkezden ben gaye. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler 07-04-2021 20:26:47

60. Van merkezden ben mehmet. Merhaba sayfa yeminle güzel, twitter da paylaştım 23-04-2021 08:22:35

61. Burdur dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Selam herkese sayfan inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım , hatice – 94

62. Tunceli merkezden ben Emine. Merhabalar web sitesi harbiden çok iyi, face de paylaştım 24-04-2021 10:07:54

63. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Selamlar paylaşımın vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 11

64. Tunceli dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Selam herkese paylaşımın vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım , ali – 366

65. Gürbüz Reply

Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Merhaba siten ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım 16-05-2021 12:29:42

66. Selamlar sayfanız harbiden mükemmel, face de paylaştım

67. Muş dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Merhaba web siteniz vallaha billaha güzel, sağolun , ali – 161

68. Şırnak merkezden ben ziya. Selam paylaşımın harbiden iyi, teraziye tıkladım 02-07-2021 09:04:02

69. Bartın dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Selamın aleyküm bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 257

70. Merhabalar paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım

71. İzmir dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . selam arkadaşlar web siteniz yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım , banu – 259

72. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Slm paylaşımın harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım , Emine – 161

73. Tunceli dan kimler var. Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz . Selam herkese sayfanız valla iyi, teşekkürler , hatice – 494

74. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Selam herkese web siten yeminle dikkat çekici, face de paylaştım , Hasan – 179

75. Bu konu : ” Simülasyon Teorisi, evrenin sırlarının tümünün (çoğunun) nasıl çözüleceği. ve neden bunun bir simülasyon olup olmadığını (muhtemelen) asla bilemeyeceksiniz ” çok güzel. Selam herkese web siteniz cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 200

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link