Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi?

Simyasal evlilik sürecinin ne kadar ilerisindeyiz? .. yukarıda ve aşağıda.

Yukarıdaki krizin boyutuna baktığımızda çok yakınız. Ve muhtemelen aşağıdaki kriz – ülke çapındaki küçük evlerde – oldukça somut mu?

Kriz, Yunan krizinden (olasılık, dönüm noktası) gelir ve yaranın iyileşmek için açığa çıktığı yerdir. Yunancada travma olarak adlandırılan yara – ve almanca ‘travma’ kelimesiyle – yara, travma ve rüya yakından bağlantılıdır ve bunları kılavuz olarak kullanarak sürece katkıda bulunacaklardır.

Çünkü evet gerçekten, süreç göbek kordonunu plasentaya bırakmak için bir geçiş töreninin gerekli olduğu ve plasentanın bizi aşağı çeken bir top ve zincir yerine beslenme olarak hedefini yerine getirmesine izin verdiği bir doruk noktasına ulaştı.

Mavi mavi gezegenimizde insanlık için bir geçit töreninin nasıl görünebileceğine bakmadan önce, öncelikle kendimizi eski ve yeni arasında sabitlemeliyiz.

Yerli kültürler bizden “iki dünya arasında yürüyen insanlar” olarak söz eder – ses, nefes ve hareket ile birlikte (sadece dinlersek).

İyileşmenin ön koşulu olarak sakin bir iç durumu korumak için – yukarıda ve aşağıda – bu enstrümanlarla uyumlu olmamız gerekir.

Ayrıca, Terence McKenna’nın “son derece yabancılaştırıcı bir araç” olarak bahsettiği şeyin geçmişine de bakmamız gerekiyor. Aslında “görmüyorum”, çünkü var olmadığını kabul ediyoruz.

İkincisini kelimelere dökmek için zaman harcamamız gereken bir durum, büyük kozmik şakanın bir parçasıdır ve anladığımızda rahatlatıcı bir kahkahayı tetikleyecektir. Ama o zamana kadar çok ciddi.

Druidleri – İskoçya ve İrlanda’daki bu bilge erkek ve kadınları – eğitimlerinin bir parçası olarak binlerce mısrayı ezbere öğrenmeye sevk eden bir ciddiyet. Bir tanesi şöyle:

Adem soyundan değiliz, İbrahim de Babamız değil, Cennetten sürülen Gurur Meleğin tohumundan değiliz.

Belki de bu metne yönelik gerekli yaklaşımın, belirsizliklerin bir şeye bakılarak çözülebileceği katı bir mantıksal yaklaşımdan (yabancılaştırıcı araçsallık) ziyade, onu iç şarkı çanağınızda küçük nazik vuruşlar olarak düşünmek olduğunu zaten tahmin etmişsinizdir. sözlük ve sonra “bu mesele bitmiş bir yemektir”.

Bu dünyaya geldiğimizde gelişimimiz dünyanın gelişimini bu noktaya kadar yansıtır: Ontogenez (bireyin gelişimi) filogenezi (türlerin gelişimi) yansıtır. Anne karnımızın içinde tek hücreli bir organizma olarak başlıyoruz, balık benzeri bir canlıya dönüşüyor, kolları ve bacakları olan küçük bir canlıya dönüşüyoruz. Küçük bir insan çocuğu.

Bebek olarak ve çocukken gelişmeye devam ediyoruz ve bireyin geçirdiği değişim, bilincin türümüz için geçirdiği yolculuğu yansıtıyor: Rüya gibi arkaik bir durumdan mitolojik bir bilinç ve bugün sahip olduğumuz bilince.

Özellikle 6-7 yaşlarında çocuğun egosunun oluştuğu yerde ilginç bir şey olur. Türümüzün zaman çizelgesindeki, zamanda sadece birkaç bin yıl öncesine dayanan çok yeni bir olayı yansıtıyor.

Çeşitli arkeolojik buluntuların işaret ettiği gibi – en azından eski taş tabletler ve yazıtlar – bir zamanlar “göklerden gelen” ileri derecede teknolojik bir ırk tarafından ziyaret edilmiştik. Kendi genlerini genlerimizle birleştirerek bir yaşamı uzatabilirlerdi, aksi takdirde geldikleri medeniyette sona ulaşabilirlerdi.

İnsanlık tarihindeki bu muazzam istilacı olay, egonun gelişiminin tanıklık ettiği şeydir. Bireyde olduğu kadar türün gelişiminde de bir travmadır.

Bunu biliyoruz çünkü yaratılıştaki hiçbir şey diğerlerinden ayrı değildir. Bütünün parçaya yansıdığı fraktal bir evrende yaşıyoruz. Ve eski hesaplar er ya da geç kararlaştırılır.

Araya giren ve “göklerden gelen” son derece teknolojik ırk biziz ve şu anda uğraşmakta olduğumuz bu eylemin (karmanın) sonuçları. Bugün nano ölçekte başka canlılara müdahale ettiğimizde, bu travmanın bir tekrarıdır.

Bununla birlikte, bazen son derece teknolojik gelişmiş bir ırk bile, kendi melezlerinde bu kadar iyi ustalaştıklarını düşündükleri gerçeğinden bir sürpriz alabilir.

Çünkü evet, hayvan zaptedilmiş, yetiştirilmiş ve ağzı takılmıştır.

Olmayana kadar.

(devam edecek)

/ Johan Tino Frederiksen 6 Mart 2021

Author

12 Comments

1. Bu konu : ” Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi? ” çok güzel. Mrb web sitesi inanılmaz mükemmel, şukuladım , Hasan – 325

2. Merhaba paylaşımınız cidden hayran bıraktı, tebrikler

3. Çanakkale dan kimler var. Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi? . Merhaba paylaşımın ciddiyim güzel, face de paylaştım , memo – 197

4. Batman dan kimler var. Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi? . Selamlar paylaşımın harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 135

5. Van merkezden ben banu. Merhaba web sitesi inanılmaz mükemmel, teşekkürler 08-03-2021 01:22:50

6. Selam web siteniz süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım

7. Eskişehir dan kimler var. Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi? . merhaba arkadaşlar sayfan inanki hoşuma gitti, tebrikler , ziya – 44

8. Antalya dan kimler var. Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi? . merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 279

9. Ardahan merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun 17-03-2021 02:02:36

10. Selamlar bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

11. Bayburt dan kimler var. Simyasal Evlilik: Kozmik Şaka mı yoksa Geçiş Ayini mi? . Selam herkese siten inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım , banu – 149

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link